7090 Crossbow Attack

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Hippotam

7090 Crossbow Attack

#1 Post autor: Hippotam »

Obrazek
Recenzja 7090 Crossbow Attack

Dane techniczne
Seria: Castle
Rok produkcji: 2007
Liczba klocków: 54
Liczba figurek: 3
Spis cześci: Peeron (w chwili pisania recenzji - brak, załączam zdjęcie z inventory z instrukcji)
Cena: MSRP: ?$, Polskie sklepy: 20 PLN, Allegro: ok. 20 PLN

Zastanawiam się, czy tak mały zestaw zasługuje na pełną, wypasioną recenzję. Ale tak długo czekaliśmy na nowe zestawy z linii Castle (nie mylić z Knights Kingdom), że proponuję - potraktujmy nawet i najmniejszy zestaw z całą należną pompą.

Opakowanie i instrukcja
Opakowanie to pudełko z cienkiej tekturki. Jednorazowe, przynajmniej w moim przypadku. W środku: instrukcja, klocki w woreczku, a luzem: większy plate, szkieleto-konik i gumka.

Obrazek Obrazek Obrazek

W tegorocznych zestawach zaczyna się pojawiać w instrukcjach pouczenie, jak bawić się klockami. Wg. obrazka powinniśmy klocki wczesniej posortować i składać klocki na stole. Na podłodze nie wolno!
Obrazek Obrazek


Klocki
Pomimo tego że zestaw jest malutki, mamy tu sporo ciekawych klocków:
- Nowe, sliczne minifigurki rycerzy
- Nowy szkielet (ramiona i nogi nie zwisają bezwładnie jak w starych kościotrupach tylko trzymają nadany im kąt). Ramiona zrobione są z robot-armów, ale takich, jakich wcześniej nie widziałem - końcówki są obrócone względem siebie o 90 stopni. Czacha kościotrupa nie jest nadrukowana, ale nie jest też naklejką. Wugląda to jak termokurczliwa folia z nadrukiem naciągnięta na klocek. Pierwszy raz widzę taki patent.- Szkieletowy konik. Niestety, nie ma żadnych ruchomych częsci, za to pełno miejsc gdzie można coś doczepić.
- Nowe akcesoria - okrągła tarcza z czachą i miecz z zaczepem w rękojeści, co pozwala przerobić go na kosę. Hełmy rycerskie w połyskliwym, srebrzystym kolorze.
- Dodatkowo - 6 sztuk cheese slopes w pięknym kolorze dark blue, który jest "znakiem firmowym" tej serii.
Obrazek Obrazek Obrazek


Modele
Sama ballista jest bardzo prosta, ale spełnia swoje zadanie - strzela, i to całkiem nieźle. Jedna uwaga: pocisk leży w wyżłobieniu utworzonym pomiędzy dwoma rzędami cheese slopes, co po dłuższym używaniu doprowadzi pewnie do porysowania tych części.
Obrazek


Podsumowanie
Podsumowująć - ten zestaw to sam miodek. Piękne minifigurki, spoko ciekawych klocków. I to wszystko za cenę pizzy. Kupować!

Za
  • nowe przepiękne figurki
  • nowe przepiękne figurki
  • nowe przepiękne figurki
Przeciw
  • brak
Ostatnio zmieniony 2009-11-04, 13:10 przez Hippotam, łącznie zmieniany 5 razy.

pkowalcz

#2 Post autor: pkowalcz »

Recenzja bardzo dobra, ale jednego nie rozumiem: czemu na fotce tytułowej koń jest czarny, a dalej już biały? Farba tak łatwo się zmywa? :D Niee, pewnie nie, przecież byś o tym napisał ;).
A poza tą drobną kolorystyczną wątpliwością konik rzeczywiście wypasiony. Zresztą tak jak cały zestaw. Jak tylko się w Warszawie pojawią i akurat kasa będzie, to od razu kupię, zwłaszcza z powodu tych klocków, które tak pozytywnie nam przedstawiłeś.
Jeszcze jedna uwaga: nogi starych szkieletów trzymały się dobrze, to tylko ręce się majtały ;)

PS.
Hippotam pisze:nie ma rzadnych ruchomych częsci
"żadnych" ;)

Dobra, więcej się nie czepiam :). Bardzo dobra recenzja :).
Jak zwykle :).

Awatar użytkownika
Lomero
Posty: 355
Rejestracja: 2004-10-14, 08:40
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Lomero

 

#3 Post autor: Lomero »

Ach minifigurki są wspaniałe, już nie mogę się doczekać aż będe je miał :)

Swoją drogą naprawdę fajne są te nowe droid army, z pewnością się przydadzą.

I oczywiście, dziękujemy za bardzo dobrą recenzję.
Lomero

Hippotam

#4 Post autor: Hippotam »

pkowalcz pisze:czemu na fotce tytułowej koń jest czarny, a dalej już biały?
Widać Lego do końca nie było zdecydowane jakiego szkielekonika nam da :-) W pudełku jest biały :-)
"żadnych" ;)
Tak to jest, jak się człowiek śpieszy :-)
Ostatnio zmieniony 2007-05-13, 11:35 przez Hippotam, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Paweł
Posty: 443
Rejestracja: 2005-04-14, 15:23
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: starwarsmaniak
Kontakt:

 

#5 Post autor: Paweł »

Oj muszę to mieć. Mimo, że nie jestem (jak to będzie ??) Castleowcem.
BTW. Czemu nie można składać na dywanie ??
Hippotam pisze:Wugląda to jak termokurczliwa folia z nadrukiem
;)
Nic lepszego niż LEGO mój kolego
Pozdrawiam:
Paweł

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#6 Post autor: tomey »

pewnie z tym budowaniem na dywanie to chodzi o to zeby żaden klocek sie nie zapodzial ;)
37236809 nowe gadu:)

crises

#7 Post autor: crises »

Bardzo ładny zestawik. Figurki piękne. Konika będzie można mocno podrasować, tyle ma miejsc do przyczepiania. No i 20 złotych to nie jest cena "zaporowa", choć zestaw malutki. Jak tylko zobaczę w sklepie, bedę się poważnie zastanawiał nad kupnem.
Nie wiem, czy teraz w każdym zestawie jest spis części, ale bardzo mi się to podoba. Mam "zboczenie" i lubię jak moje zestawy są zbudowane dokładnie z tych samych klocków, które były w pudełkach.

Składać na dywanie nie wolno. Może po to żeby kłaków nie zjadać? Chociaż 6-12 lat, to już nie jest wiek, w którym wszystko z ziemi wędruje do buzi...

Awatar użytkownika
szww
Posty: 302
Rejestracja: 2006-09-09, 23:45
Lokalizacja: Warszawa

#8 Post autor: szww »

od tak dawna nie bylo rownie dobrych zestawow z serii zamkowej, ze powoli tracilem nadzieje... wiec pelna i swietna recenzja jak najbardziej na miejscu :)
ta seria bedzie chyba jedna z moich ulubionych, takie niesmiale wkraczanie LEGO w swiat fantastyki

ale teraz tylko czekac jak sie pojawia w W-wie (moze juz ktos je tu widzial ??)

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#9 Post autor: szarikm »

Hippotam pisze:Wg. obrazka powinniśmy klocki wczesniej posortować i składać klocki na stole. Na podłodze nie wolno!
żeby garby dzieciom nie rosły, pobudujcie pół dnia na podłodze a zobaczycie jak nogi i plecy bolą....

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#10 Post autor: tomey »

jak ostatnio budowalem swoj dworzec lego to tak własnie czulem (lecz zajelo mi to nieco wiecej niz pol dnia ) prezentacja na dniah :D
37236809 nowe gadu:)

Awatar użytkownika
Duke
Posty: 247
Rejestracja: 2005-11-17, 18:47
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: duku

 

#11 Post autor: Duke »

szww pisze:ale teraz tylko czekac jak sie pojawia w W-wie (moze juz ktos je tu widzial )
dowiedziałem się, że pod koniec miesiąca - oficjalnie pocz. Czerwca, w praktyce może za tydzień (tyle wiem od Pani ze sklepu). Generalnie puściły mi nerwy i zamówiłem na Allegro ten oraz dwa większe zestawy z tej serii. Narazie czekam.

A sam zestaw: 20 PLN za 3 postacie to niewiele, jednak uważam że torsy nie są już tak fajne jak w dawnych Castle. No i wkurza mnie strategia TLG oferująca zestawy "versusy" , zmuszając mnie przy tym do zbierania obu nacji - ludzi i szkieletów, zresztą to samo będzie w serii Mars Mission. A ja wcale nie mam przyjemności posiadać tych szkieletów.

Quaz

#12 Post autor: Quaz »

No i po co ja tego 7246 kupowalem?;) tak bym sobie uzupelnil moich starych rycerzy - oczywiscie od razu zamieniwszy glowki tym nowym na klasyczne. bo na te nowe powykrzywiane geby to ja patrzec nie moge....

Awatar użytkownika
liwnik
VIP
Posty: 1219
Rejestracja: 2005-08-17, 08:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Liwnik
Kontakt:

 

#13 Post autor: liwnik »

No to kolejny zestaw dochodzi do listy moich zakupów. Bardzo cieszą mnie nowe rączki kościotrupów, te które są teraz potrafią być bardzo denerwujące. Ciekawie wyglądają też rycerze(choć i tak najfajniejsi są ci z serii Black Falcon). Niezbyt podobają mi się za to ich błyszczące hełmy.
Pozdrawiam, Liwnik

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#14 Post autor: pitrek02 »

Wracając z miasta, wszedłem do mojego ukochanego sklepu (wiecie jakiego :) ). Patrzę się, a tu nowiuteńkie zestawiki z serii Castle, a że miałem przy sobie dwie dyszki, od razu wziąłem kuszę. Naprawdę polecam, jak na tą cenę, jest wiele fajnych i przydatnych części !!

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#15 Post autor: nori »

Seria ta mnie zainteresowala glownie wlasnie z powodu szkieletow - takie slodziutkie ;-) (zboczenie po piratach i adventurers ? )
Zreszta gdy poszukiwalem ich w krakowskich sklepach i wreszcie znalazlem nie moglem sie oprzec - szczegolnie twierdzy w ksztalcie czaszki - niestety zestawiki nadal czekaja na swoja kolej do zlozenia. A, w instrukcjach z tym skladaniem na podlodze to chodzi o dywan - by sie klocszki nie "zaplatywaly".

ODPOWIEDZ