[Zawody] LTTC 2014 rajd #4

Wszystko co związane z / everything about LEGO Truck Trial, Cross Country, Truck Racing, Outdoor Car Racing

Moderatorzy: BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team, BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Chrupek
Posty: 834
Rejestracja: 2010-04-13, 09:57
Lokalizacja: Wawa

#61 Post autor: Chrupek »

Obaj macie po trochu racji;)

4x4 ma trudniej, i to jest bezsprzeczny fakt. Ale nie patrzcie na to jak na karę dla 4x4, a raczej premiowanie większych i bardziej skomplikowanych układów. Nie sądzę byśmy mieli to zmieniać. GPM/LTTC pamięta czasy, gdy 4x4 było na równi uprzywilejowanym układem i wtedy większość aut to były proste i nudne 4x4. Brak postępu, bo przewagi szukało się w maksymalnym upraszczaniu konstrukcji. Nie zrozum mnie źle Jaca, ja nie mam nic do 4x4. Sam, teraz wyrwany do klocków bym z pamięci odbudował moje ulubione podwozie 4x4 z dwoma biegami, jednym XLem, na kolebkach.
Co do auta Kamyka, to nie zapominaj, że miał 2XL na pokładzie. Oznacza to, że przy tak krótkim i lekkim aucie miał duuużo większy stosunek moc/długość i moc/waga, a to się przekłada na mniejsze opory itp itd, wiesz sam jak to działa. Jak dla mnie brzmi rozsądnie to, że musiałby dość znacznie objechać długie 8x8. No bo jak inaczej? 5% różnicy przelicznika? 10%? Kwestia umowna, ale jeśli mnie ktoś pyta to moim zdaniem tak jest w miarę sprawiedliwie.

Natomiast to o czym Smyk wspomniał to też wynik trochę innej filozofii w podejściu do kar.

_____________________________________________


Do regulaminu będzie update, precyzujący sposób mierzenia długości auta na odprawie technicznej. W praktyce nic się nie zmieni, ale będzie to opisane paragrafem.
Sezon w pełni!

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2142
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#62 Post autor: smyk »

Uncle Jaca pisze:Nie Smyku, źle. Ja to rozumiem tak jak jest napisane. Jadąc tak samo układem 8x8 i 4x4 ten drugi musiałby mieć czas ok 60% lepszy.

Rozumiem. Odbierasz to jak atak bo ta wypowiedź jest na nie. Ale głównym jej celem jest zwrócenie uwagi na stan faktyczny i poddanie go pod rozwagę, tyle. Bez nijak nie wyczuwalnego sarkazmu tak to se jedynie w pomidora możemy pograć:P -a to przeca nie o to chodzi.

Życzę Ci zatem abyś się przesiadł i udowodnił, że masz rację. Zwrócę Ci honor od razu i przyznam, że tkwiłem (tkwiliśmy) w błędzie.
Chciałem tylko zwrócić uwagę na trasowe realia, bo czysta matematyka nie zawsze się sprawdza. Chyba, ze wspomnimy o polu powierzchni trialówki ;)

ps. nie czuję się atakowany. Z tego co wiem "regulaminowe szykanowanie 4x4 i przegubowców" jest celowe i było już solidnie motywowane w oparciu o doświadczenie paru ładnych lat zmagań, kiedy 4x4 bezsprzecznie królowały. Ogólnie mi to rybka - dostosuję się. Debaty regulaminowe niech toczą (lub nie) sędziowie LTTC. Pozdrówka!
Ostatnio zmieniony 2014-09-01, 14:31 przez smyk, łącznie zmieniany 2 razy.
GPM '07#2 | '08#2 | '09#5 | '10#3 | '11#4
LTTC '11#6 | '12#2 | '13#3 | '14#3 | '15#3 | '16#2 | '17#4 | '18#4 | '19#11 | '20#7 | '21#9

Awatar użytkownika
ManiekManiak
Posty: 814
Rejestracja: 2008-09-07, 21:00
Lokalizacja: Ostrołęka
brickshelf: ManiekManiak

 

#63 Post autor: ManiekManiak »

No fakt, trzeba przysiąść, policzyć, posymulować i się zastanowić czy nie spłaszczyć tych różnic. Może się wydumie coś na przyszły sezon.

Awatar użytkownika
Uncle Jaca
Posty: 1122
Rejestracja: 2012-04-21, 14:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: jacaelnegro

 

#64 Post autor: Uncle Jaca »

Wzorowo. Jak to wśród trialowców, każdy ma swoją bezsprzecznie najlepszą teorię;)
Jest sporo czasu po sezonie aby jak napisał Maniek coś może wydumać. Będziemy kibicować:)
Pies utonął, łańcuch pływa

BJ
VIP
Posty: 1001
Rejestracja: 2012-01-16, 21:42
Lokalizacja: Majdan/Warszawa

#65 Post autor: BJ »

Nisiia/Kubrick, moglibyście wrzucić fotki?
(19:28:58) Toltomeja: teraz powiem absolutnie serio, nawet jeśli zaraz będę żałował: trialowki wygrywają ten pojedynek

Awatar użytkownika
nisiia
Adminus Emeritus
Posty: 875
Rejestracja: 2013-11-24, 21:01
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nisiia

 

#66 Post autor: nisiia »

Moglibyśmy :)

Ale dopiero wróciliśmy znad morza i musimy się trochę ogarnąć, prosimy o cierpliwość do jutra :)
Ostatnio zmieniony 2014-09-04, 21:42 przez nisiia, łącznie zmieniany 1 raz.
za dzień, za dwa
za noc, za trzy...

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2200
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#67 Post autor: Kubrick »

Jest i galeria :)
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=547291
A zanim będzie publiczna, to kilka wodzących na pokuszenie zdjęć ;]

Odbiór techniczny
Obrazek Obrazek

Dowód na istnienie Emila ;)
Obrazek

No co ty gadasz? Moje auto jeździ O.o
Obrazek

I jakieś foty z tras
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

No i ekipa kierowców STT w całej okazałości z zabłąkanym smykiem ;)
Obrazek
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
Uncle Jaca
Posty: 1122
Rejestracja: 2012-04-21, 14:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: jacaelnegro

 

#68 Post autor: Uncle Jaca »

Fajne zdjęcia! Twoja mina bezcenna Kubrikos:)
Pies utonął, łańcuch pływa

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2200
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#69 Post autor: Kubrick »

Oczywiście, jak chcecie wykorzystać te zdjęcia na blogach, czy do prezentacji swoich modeli, to feel free :)
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

ODPOWIEDZ