10236 Ewok Village

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
BricksPlanet
Posty: 53
Rejestracja: 2014-09-07, 12:06
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

10236 Ewok Village

#1 Post autor: BricksPlanet »

Witam,

Pochwalę się moim najnowszym i największym filmem, który zrobiłem w stop motion z lego, czyli Ewok Village.

Było to dosyć duże wyzwanie, którego niestety chyba nie udźwignąłem w 100%. Zabrakło mi przede wszystkim cierpliwości. Jest kilka niedociągnięć i obraz mógłby być czasem lepszy.

Najtrudniej było dopasować ruchy ludzików w logiczny sposób do powstającej progresywnie konstrukcji. Przeważnie w zestawach miałem do czynienia z 4-6 ludzikami, a tu jest ich aż 17 !

Do tego skomponowanie kluczowych elementów zestawu było dodatkowym utrudnieniem, tj zjeżdżalnia, katapulta, most, skrytki, itd.

W filmie jest około 4000 zdjęć. Oczywiście musiałem ich zrobić dużo więcej, ale część poszła w niepamięć :)

Oto link do YouTube:

http://youtu.be/SzJIwzp2nIA

Wasze opinie są mile widziane :)
Ostatnio zmieniony 2014-12-14, 15:14 przez BricksPlanet, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2 Post autor: Mestari »

Świetny pomysł! Nie lubie oglądać filmów z budowania, ale ten jest zupełnie inny :)

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3 Post autor: SERVATOR »

Zacne. Mój dzieciak będzie wniebowzięty :)
Jak będziesz miał już trochę pojazdów i budowli poskładanych, to chętnie obejrzałbym jakąś Twoją nieco dłuższą fabułę z ich wykorzystaniem.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#4 Post autor: Szerszen »

Chyba staję się nowoczesny, bo również obejrzałem z przyjemnością ten film (może dlatego, że jak dla mnie jest głuchy i niemy ;-) a mimo to nie potrzebuje komentarza).

Być może pojedyncze sceny czy układ broni mogłyby być nieco inne ale nie jest to rażące.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Dr. Ops
Posty: 99
Rejestracja: 2011-01-14, 21:23
Lokalizacja: Jaworzno

#5 Post autor: Dr. Ops »

Super ! Naprawdę świetnie się oglądało :)
Ja tam nie widziałem żadnych niedociągnięć

BricksPlanet
Posty: 53
Rejestracja: 2014-09-07, 12:06
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#6 Post autor: BricksPlanet »

SERVATOR pisze:Zacne. Mój dzieciak będzie wniebowzięty :)
Jak będziesz miał już trochę pojazdów i budowli poskładanych, to chętnie obejrzałbym jakąś Twoją nieco dłuższą fabułę z ich wykorzystaniem.
Przyznam, że na razie nie jestem zbytnio zmotywowany by tworzyć historie z fabułą. Lubię budowanie, zawsze mnie inspirowało to coś powstaje krok po kroku :) Jednak nie jest wykluczone, że rzeczywiście stworzę jakąś historię :)
Szerszen pisze:Być może pojedyncze sceny czy układ broni mogłyby być nieco inne ale nie jest to rażące.
Co dokładnie masz na myśli ? Inny układ broni ?

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#7 Post autor: Szerszen »

Włócznia trzymana przez ewoka... tak mniej więcej w środku filmu - wygląda przez chwilę jak kij...
ale to naprawdę pierdoła.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#8 Post autor: Jellyeater »

Fantastyczny filmik. I bardzo ciekawy zestaw. Miło się oglądało. Scenki z ludzikami zabawne. :)
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
MarcinMK
VIP
Posty: 421
Rejestracja: 2013-11-01, 16:24
Lokalizacja: Kołobrzeg
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: MarcinMK »

Kolejna Twoja świetna praca. Miło się ogląda, fajnie pokazana cena zestawu :) Extra!
1971

Luboniak
Posty: 42
Rejestracja: 2013-01-16, 11:41
Lokalizacja: Pyrlandia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#10 Post autor: Luboniak »

Świetna recenzja!!! Do tej pory ceniłem sobie pisane recki ale ta wyznacza nowy poziom w filmowanych recenzjach!

babzos
Posty: 31
Rejestracja: 2011-01-23, 22:36
Lokalizacja: Poznań

#11 Post autor: babzos »

Oglądałem Twoje wcześniejsze filmy, m.in. budowę 75021. REWELKA!!! Świetnie, że budowanie nie odbywa się na "gołym" prześcieradle, ale w otoczeniu klocków. Czekam na kolejne filmy. Mogę liczyć na coś z Technica czy jedynie SW?

BricksPlanet
Posty: 53
Rejestracja: 2014-09-07, 12:06
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#12 Post autor: BricksPlanet »

babzos pisze:Oglądałem Twoje wcześniejsze filmy, m.in. budowę 75021. REWELKA!!! Świetnie, że budowanie nie odbywa się na "gołym" prześcieradle, ale w otoczeniu klocków. Czekam na kolejne filmy. Mogę liczyć na coś z Technica czy jedynie SW?
Nie tylko Star Wars, ale Technics hmmm.... już nad tym myślałem i szczerze mówiąc nie mam odwagi się za to zabrać. Wydaje mi się to zbyt skomplikowane by zrobić tego typu film w jakiś sensowny sposób. Jedyne co zrobiłem na chwilę obecną poza Star Wars to Team Model 5590, ale to nie to samo co Technics.

Planuję też zrobić serię Pirates, ale nie mam na razie niebieskich płytek budowlanych.

Pojawi się też jakiś Hobbit :)

W każdym razie dziękuję za miłe komentarze i wszelkie uwagi :)

Dantes
Posty: 60
Rejestracja: 2013-01-16, 11:50
Lokalizacja: Wrocław

#13 Post autor: Dantes »

Hobbita będzie trudniej, tam się nóżki nie ruszają :p
Nawet kobieta nie da Ci tego, co mogą dać Ci klocki Lego!

oO

Awatar użytkownika
Belfast
Posty: 387
Rejestracja: 2009-06-24, 22:01
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Diabel

 

#14 Post autor: Belfast »

Bardzo mi się podobał film, mimo że normalnie filmy z budowania zestawów mnie straszą. Obejrzałem filmik razem z młodymi .... badrzo się podobał.
Lepsze jutro było wczoraj, a świat zamienił wrażliwość na wydajność !

Belfast

Awatar użytkownika
Tisen
Posty: 158
Rejestracja: 2009-11-21, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

#15 Post autor: Tisen »

Bardzo rzadko coś tu pisze, ale Twój film jest niesamowity. Przebija wszystkie filmy - recenzje jakie widziałem.
Ogromny szacunek za wkład pracy. Efekt jest powalający.

ODPOWIEDZ