6761 Bandit's Secret Hide-Out

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Mlody
VIP
Posty: 542
Rejestracja: 2014-09-11, 21:35
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: brak

 

6761 Bandit's Secret Hide-Out

#1 Post autor: Mlody »

Recenzja : 6761 Bandit's Secret Hide-Out

Obrazek

Dane techniczne:
Seria: Western
Rok premiery: 1996
Waga zestawu : 910 g
Liczba klocków : 238
Liczba figurek: 5
Spis części: Link
Cena: wg Brciklinka'a Nówka : ~554,60 pln, Używka : 191,55 pln
Przyjazne LINKI : BrickLink BrickSet

Siemanko wszystkim w tą słoneczną (mam nadzieję u wszystkich) niedzielę :) Wczoraj przeglądając forum trafiłem na temat "moje 10 top zestawów" i muszę przyznać, że było mi niezmiernie miło gdy widziałem w Waszych Top'kach właśnie ten zestaw, mój stary zestaw z dzieciństwa, który kończy w tym roku 18 lat :)

Nie pamiętam dokładnie kiedy go dostałem, nie posiadam już również pudełka, 18 lat to kawał czasu a wiadomym jest, że jako dziecko inaczej traktuje się klocki niż teraz jako kolekcjoner :) zestaw był w ciągłym użytku, bawiłem się nim non stop wraz z sąsiadem z klatki który posiadał 6755. Niecały rok temu postanowiłem go odświeżyć i domówiłem brakujące elementy, głównie bronie. Na dziś brakuje mi 3 klocków do pełnej kompletności. Zapraszam na porządną dawkę wspomnień:)

Pudełko:
Tak jak pisałem, pudełka nie posiadam, więc posilę się internetem, dodam tylko, że pudełko miało wymiary 33.7cm x 24cm x 4.7cm i mojej opinii było bardzo ładne.
Obrazek

Zawartość:
O ile dobrze pamiętam nie było wtedy numerowanych woreczków ;) zawartość pudełka to +/- to co zobaczymy na zdjęciu : klocki + 19 stronicowa instrukcja + unikatowy Baseplate
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

Ciekawe klocki:
Do ciekawych i unikatowych klocków zaliczyć możemy :
Obrazek - Baseplate, Road 32 x 32 7-Stud Curve with Rocks and Ruts Pattern - unikatowa płytka bazowa dostępna tylko i wyłącznie w tym zestawie ;) Link

Obrazek - Green Container, Box 2 x 2 x 2 Door with Slot and Safe with 'Safe Co' Pattern - znajdziemy go w 5 setach, każdy z nich to zestaw właśnie z recenzowanej serii Western Link

Obrazek - Black Tile 1 x 4 with 'KEEP OUT' Pattern - ten drukowany klocek można znaleźć w zaledwie dwóch zestawach Link

Obrazek - White Flag 2 x 2 Square with Oval and Two Crossed Cutlasses Pattern - flaga kawalerii dostępna w 4 zestawach, również tylko i wyłącznie z serii western Link

Minifigs :
Mini figurki to na pewno jedna z wielu zalet tego zestawu. Wyznaczały one nowy standard back in the days. Miały świetne twarze, szczególnie bandyci, świetne nadruki na torsach i w 100% oddawały klimat dzikiego zachodu. Oto one :

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

I na koniec cała kompania razem :)
Obrazek

Konie:
Flaga kawalerii powinna być przy koniu białym natomiast prawy klip w czarnym siodle jest uszkodzony, stąd zmiana i flaga jest przy koniku czarnym :)
ObrazekObrazek Obrazek

Skrzynia na broń:
Obrazek


Budowa:
Oto kilka zdjęć z wczorajszej budowy, przy okazji klocki zostały wyczyszczone, zapraszam.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

Funkcje
Kopalnia ma wręcz nieograniczone możliwości :) życzyłbym sobie aby każdy zestaw zawierał tyle play features co omawiany 6761. Mamy tutaj :
1) pułapka z beczką spadającą z dachu
Obrazek Obrazek

2) pułapka z ruchomymi schodami
Obrazek Obrazek

3) pułapka hmm jak ją nazwać :P pułapka dla przejeżdżającego konwoju
Obrazek Obrazek Obrazek

4) Pułapka z beczką z wodą / narzędziami
Obrazek

5) Tajemna kryjówka bandytów - zawsze dobrze pyknąć partyjkę przed kolejnym skokiem :P
Obrazek Obrazek

6) Gniazdo z "Machine Gun'em" - moja ulubiona zabawka ;>
Obrazek Obrazek

7) Kryjówka na złoto - bardzo podoba mi się, że "keep out" to drukowany klocek. Jedyna naklejka w całym zestawie to GOLD MINE na szczycie, wszystko inne co widzicie to drukowane klocki.
Obrazek Obrazek

Kilka zdjęć na koniec:
Obrazek Obrazek Obrazek

Za
- Świetne mini figurki
- Mnogość funkcji co za tym idzie ogromna bawialność
- Genialny projekt kopalni / budowa / efekt końcowy
- Duża ilość broni (8x strzelba, 4x rewolwer)
- Unikatowy, westernowy baseplate
- Cena - w 1996 roku kosztował ~40$


Przeciw
- Brak zestawu w produkcji :P
- aktualna cena nowego


Podsumowanie:
Co tu więcej dodać, jest to świetny zestaw z jakże udanej serii Western. Przy tak małej ilość elementów otrzymujemy naprawdę spory zestaw z rozsądną ilością figurek oraz przeogromnymi możliwościami zabawy na długie, długie lata.
Nie rozumiem dlaczego porzucono tę serię na rzecz innych, nie znam nikogo kto by powiedział "seria western jest do kitu" :)
Ja osobiście żałuję, że posiadam tylko ten zestaw i z całą pewnością mogę go polecić każdemu :) Życzyłbym sobie i Wam wszystkim. aby nowe zestawy z TLG niezależnie od serii prezentowały taki wysoki poziom pod każdym względem :)

Spokojnej niedzieli, cześć.
Ostatnio zmieniony 2014-12-14, 15:17 przez Mlody, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Sirius
VIP
Posty: 368
Rejestracja: 2012-09-09, 11:11
Lokalizacja: Olsztyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: Sirius »

Jeden z moich ulubionych zestawów z dzieciństwa. Faktycznie ilość części jak na dzisiejsze standardy nie robi wielkiego wrażenia, ale wtedy to był chyba drugi co do wielkości set w serii. Sporo czasu spędziłem na zabawie przy kopalni, a po trzęsieniu ziemi dostarczyła jeszcze masę przydatnych części do budowania zamków. Na obecną chwilę najbardziej przydaje mi się okno z tego zestawu.

Awatar użytkownika
Mlody
VIP
Posty: 542
Rejestracja: 2014-09-11, 21:35
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: brak

 

#3 Post autor: Mlody »

Sirius pisze: wtedy to był chyba drugi co do wielkości set w serii.
Masz rację, większy był tylko flagowiec serii -> Fort Legoredo :))

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#4 Post autor: Jellyeater »

Tyle magii w tak niewielkiej garstce klocków. Chciałbym tak umieć.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#5 Post autor: blizzard »

Polowałem na ten zestaw b.długo, kilka razy (chyba z 4? 5?) brałem czynny udział w aukcjach ale zawsze przegrywałem gdzieś o 20-50 zł:(

wielkie "ach" z dzieciństwa.

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#6 Post autor: bacon »

Fajna recenzja. Podobają mi się zdjęcia figurek na tle zestawu :)

Awatar użytkownika
Aeryn
Posty: 133
Rejestracja: 2011-11-11, 18:57
Lokalizacja: Wielkopolska
brickshelf: Aeryn

 

#7 Post autor: Aeryn »

Bardzo ciekawa recenzja i ładne zdjęcia. To jeden z tych zestawów, budzących nostalgię za dzieciństwem. Jeden tych, który sprawia, że wracają jakieś wspomnienia, chociaż nigdy go nie miałem! Pamiętam, że stał się moim marzeniem po jakiejś wystawie Lego w Poznaniu. :)
Jak nie wiadomo o co chodzi, to pewnie chodzi o...

zen535i
Posty: 152
Rejestracja: 2013-08-11, 16:19
Lokalizacja: Radomsko, Wieluń
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#8 Post autor: zen535i »

Przyłączam się do wszystkich :) super zestaw :) posiadam :)
Piwo moje paliwo;)

francis83
Posty: 25
Rejestracja: 2012-05-19, 09:50
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: 6761 Bandit's Secret Hide-Out

#9 Post autor: francis83 »

Świetnie było przeczytać recenzję tego zestawu. A sam zestaw kapitalny. Do momentu tej recenzji nie spodziewałem się, że tyle w nim funkcji do zabawy.
Mlody pisze:Nie rozumiem dlaczego porzucono tę serię na rzecz innych, nie znam nikogo kto by powiedział "seria western jest do kitu" :)
Ja co prawda nie zbieram serii w klimatach "western", bo już i tak za dużo zbieram, ale uważam, że są świetne. Choćby ta najnowsza pod marką "Lone Ranger". Ma ona w składzie kilka kapitalnych zestawów, np. dyliżans czy kopalnię. Tyle tylko, że - z tego, co widzę - ta seria nie cieszy się jakimś specjalnym powodzeniem, więc można przypuszczać, że podobnie byłoby z typową, nową serią "western".
"Nie urodziłeś się po to, aby być trybikiem w wielkiej maszynie przemysłowej. Zostałeś tylko wykształcony na trybik."

Awatar użytkownika
Mlody
VIP
Posty: 542
Rejestracja: 2014-09-11, 21:35
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: brak

 

#10 Post autor: Mlody »

Dzięki za pozytywne oceny, cieszę się, że się podoba ;)

@francis83 - no i tu się czai paradoks, skoro wszystkim się podoba to skąd niski zbyt? ;>
I masz racje, dyliżans jest świetny :)

francis83
Posty: 25
Rejestracja: 2012-05-19, 09:50
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#11 Post autor: francis83 »

Mlody pisze:@francis83 - no i tu się czai paradoks, skoro wszystkim się podoba to skąd niski zbyt? ;>
Ale skąd Ty wziąłeś, że wszystkim się podoba? :-) A nawet jeśli, to czy wziąłeś poprawkę na różnicę pomiędzy "wszystkim" a "wszystkim dzieciom"? ;-)
"Nie urodziłeś się po to, aby być trybikiem w wielkiej maszynie przemysłowej. Zostałeś tylko wykształcony na trybik."

Awatar użytkownika
Mlody
VIP
Posty: 542
Rejestracja: 2014-09-11, 21:35
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: brak

 

#12 Post autor: Mlody »

Ot tak, luźne przemyślenia :)
Ostatnio zmieniony 2014-10-13, 18:50 przez Mlody, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#13 Post autor: tomey »

To teraz jeszcze dorzucić wóz do transportu amunicji i można się bawić na całego.
37236809 nowe gadu:)

Awatar użytkownika
Sirius
VIP
Posty: 368
Rejestracja: 2012-09-09, 11:11
Lokalizacja: Olsztyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#14 Post autor: Sirius »

W dzieciństwie to była moja ulubiona seria zaraz po castle (dopóki nie pojawiły sie SW). Szkoda, że seria tak szybko się skończyła, bo jak pokazał LR było jeszcze co prezentować. Poza tym moim zdaniem seria powinna być dosyć popularna, przecież dzieci bawią się (bawiły?) w dziki zachód.

Awatar użytkownika
Mlody
VIP
Posty: 542
Rejestracja: 2014-09-11, 21:35
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: brak

 

#15 Post autor: Mlody »

Teraz dzieci bawią się w nerdów przed kompami od 5 roku życia :/ Kiedyś karą był zakaz wyjścia na pole, dziś wyjście na pole jest karą.

ODPOWIEDZ