42009 Mobile Crane MK II

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
MarcinMK
VIP
Posty: 421
Rejestracja: 2013-11-01, 16:24
Lokalizacja: Kołobrzeg
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#106 Post autor: MarcinMK »

Dziękuję za podpowiedzi. Interesuje mnie czy ktoś z Was juz to zrobił i czy po prostu warto? Czy zainwestowanie takiej kasy w pf zrównoważy "radość" z zabawy tym modelem.
1971

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#107 Post autor: legosamigos »

MarcinMK pisze:Dziękuję za podpowiedzi. Interesuje mnie czy ktoś z Was juz to zrobił i czy po prostu warto? Czy zainwestowanie takiej kasy w pf zrównoważy "radość" z zabawy tym modelem.
Jak działa w pełni zmotoryzowany dźwig, ale jednak po modyfikacji na straż pożarną, możesz zobaczyć w moim [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=21721]Bronto Skylifcie[/URL]. Na pewno z PF jest lepsza zabawa niż zestawem oryginalnym. Przede wszystkim z PF znacznie szybciej chodzą poszczególne funkcje. Tylko wtedy jak nie chcesz rozbierać, to masz "zamrożone" PF
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
MarcinMK
VIP
Posty: 421
Rejestracja: 2013-11-01, 16:24
Lokalizacja: Kołobrzeg
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#108 Post autor: MarcinMK »

legosamigos pisze:Na pewno z PF jest lepsza zabawa
...
Oczywiście widziałem Twojego Bronto i dlatego pytałem o pf-y w 42009. Ja sam jeszcze czegoś takiego nie potrafię zbudować a przy modyfikacji czegoś się nauczę, podpatrzę. Na szczęście nie używam supergluta i zawsze będę mógł go rozebrać :)
1971

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#109 Post autor: legosamigos »

W Bronto widziałeś jak działa podwozie z 42009, natomiast w moim [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=21155]dźwigu[/URL] możesz zobaczyć jak działa wieża z 42009 ;) Przy wieży we wciągarce zamiast sprzęgła dałem z24, dlatego podnosi podnosi nawet spory ciężar, nawet przy wysuniętym bomie. Z resztą widać na filmie
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
grzybiarz
Posty: 46
Rejestracja: 2013-07-17, 14:24
Lokalizacja: DGL
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#110 Post autor: grzybiarz »

W końcu sprawiłem sobie ten model, tlyko chyba coś mam problem z linką. DOkładnie widać to na tym foto:
Obrazek
Przy tym wyciągu tak odstaje bezsensownie. Tutaj zbliżenie:
Obrazek
Nie wiem, jak to poprawić? Element, który to psuje to ta linka z dwoma studami po obydwu stronach.
No i nie wysuwa mi się najwyższa część dźwigu :/
Nie jestem zaawansowanym userem, gościem co robi MOCe, i chyba ten model okazał się za trudny dla mnie.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#111 Post autor: M_longer »

Masz źle zamocowane linki. Tam pod bomem jest płytka 1x3, dwa końce linek powinny być do niej zamocowane.

Awatar użytkownika
grzybiarz
Posty: 46
Rejestracja: 2013-07-17, 14:24
Lokalizacja: DGL
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#112 Post autor: grzybiarz »

Faktycznie, wziąłem zapasowy klocek (a raczej klocki z linką), o czym nie było w instrukcji i się dziwiłem co tak wystaje:)
Dzięki.
PS. Teraz to model faktycznie gigant.
Ostatnio zmieniony 2014-09-28, 21:50 przez grzybiarz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
grzybiarz
Posty: 46
Rejestracja: 2013-07-17, 14:24
Lokalizacja: DGL
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#113 Post autor: grzybiarz »

Aha i jeszcze jedno: autor recenzji napisał o ośce 32, która mu została wzapasowych częściach, co byc może będzie potrzebne do modelu alternatywnego. Ja mam tylko jedną ośkę. A nawet na bricklinku pojawia się ośka jako extra część. Mam jakiś brak? Czy tlyko wersja USa posiada dwie te ośki?

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#114 Post autor: 3dom »

Zestawy z początków produkcji miały dwie ośki, te późniejsze już tylko jedną. Także nie należy tego traktować jako błąd przy pakowaniu. Takie rzeczy się zdarzają w trakcie "życia" modelu, podobnie jak zastępowanie klocków nowymi wzorami jeżeli zajdzie zmiana w designie formy.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
grzybiarz
Posty: 46
Rejestracja: 2013-07-17, 14:24
Lokalizacja: DGL
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#115 Post autor: grzybiarz »

W ogóle budując kabine, naszła mnie myśl, czemu Lego nie wprowadzi do oficjalnych zestawów np. czołgu? Taki na gąsienicach, zdalnie sterowany, który by strzelał:)... no ale nie chcą chyba by Lego było kojarzone z wojną.
Tak samo jakiś kosmiczny pojazd, czy wielki zmechanizowany owad. Szkoda, że w Creatorze to jest, a tu tylko pojazdy.
Ostatnio zmieniony 2014-09-29, 16:18 przez grzybiarz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#116 Post autor: 3dom »

No widzisz, sam sobie odpowiedziałeś na pytanie ;) Czołgi są be & fe ale strzelanie w kosmosie lub średniowieczu jest ok. Taką mają politykę.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

grzes
Posty: 16
Rejestracja: 2013-12-30, 15:11
Lokalizacja: Gliwice
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#117 Post autor: grzes »

Właśnie skończyliśmy budować samochód. I mam pytanie jakiego koloru powinny być liftarmy z których jest złożone podwozie gdyż najpierw użyliśmy ciemnoszarych długości 15, ale pod koniec okazało się że nam ich brakuje, więc wymieniliśmy na czarne i wszystko teraz pasuje.
Ale w instrukcji wyraźnie widać, że ciemnoszare są... i nie wiem czy to pomyłka jakaś czy co ?
Ostatnio zmieniony 2014-10-27, 16:07 przez grzes, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
grzybiarz
Posty: 46
Rejestracja: 2013-07-17, 14:24
Lokalizacja: DGL
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#118 Post autor: grzybiarz »

Przy świetle dziennym układałeś? Też w pewnym momencie, nie wiedziałem, czy chodzi o szare klocki, czy czarne.

grzes
Posty: 16
Rejestracja: 2013-12-30, 15:11
Lokalizacja: Gliwice
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#119 Post autor: grzes »

Nie, przy lampie, na zewnątrz totalnie ciemno było, ale w instrukcji wyraźnie widać czarne i jak dla mnie to one były ciemnoszare...
Już kilka razy się naciąłem na kolory, właśnie na te dwa...
Ostatnio zmieniony 2014-10-27, 16:08 przez grzes, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#120 Post autor: Mestari »

bo są źle zilustrowane w instrukcjach. Ja muszę zawsze spojrzeć na obrazek, gdzie występuje naraz klocek (ale nie pin, bo te są traktowane inaczej - są rzeczywiście czarne) w kolorach czarnym, jasnoszarym i ciemnoszarym. Inaczej się nie da...

ODPOWIEDZ