60054 Light Repair Truck

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
ZepsutyKlocek
Posty: 49
Rejestracja: 2014-12-14, 23:10
Lokalizacja: Wieruszów

60054 Light Repair Truck

#1 Post autor: ZepsutyKlocek »

Dane techniczne:
Seria: City
Rok premiery: 2014.
Liczba klocków: 95 elementów
Liczba figurek: 1
Zawartość pudełka : 2 woreczki z klockami + klocek podwozia + najlejki
Cena : 39,99zł ( cena katalogowa)


Pomarańczowy wóz naprawczy elektryków. Mi się osobiscie bardzo podoba, a co Wy o nim sądzcie? Przejdźmy dalej..


Opakowanie:
Małe, typowe dla zestawów za tą cene. Przewaga niebieskiego , na przodzie zailustrowany samochód a na odwrocie kilka scenek i reszta poszczególnych modelii tej serii.

Obrazek

Obrazek

Instrukcja:
Dokładnie jedna ksiączeczka posiadająca 33 strony.

Obrazek

Minifig:
Pan z brodą i okularami. Typowy pracownik ubrany w niebieski koszulkę z kieszonkami. Kask czerwony. Robotnik posiada młotek jak i klucz.

Obrazek

Obrazek

Gotowy model:
Osobiscie podoba mi się nieziemsko. Jest świetny, ładny kolor. Wysięgnik obraca się i składa się jak prawdziwy więc nie ma problemu wyciągnąć go na daną wysokość - można nisko i wysoko a i tak będzie się mocno trzymał. Naklejki są ładne, nie ma przepychu i świetnie dopełniają ten samochodzik. Drzwi się otwierają, lusteka są ładne i zgrabne. Fajne też jest to że samochód posiada dwa zaczepy na narzędzia co daje komfort że łatwo nie odpadną ani nie są rzucone luzem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Za:
* Świetna kolorystyka
* Mało najkelek które są fajne (dokładnie 3 najkejki wraz z rejestracją)
* Solidny wysięgnik
* Jest dopełniony i każde miejce jest dobrze zagospodarowane


Przeciw:
* światła z tyłu mogłyby być innej barwy aby bardziej kontrastowały z całym zestawem
* Szkoda że latarnia nie ma jeszcze zółtego światła


Podsumowanie:
Jeśli miałbym go kupić jeszcze raz to na pewno bym to zrobił. Jest to na prawdę udany samochodzik i polecam go każdemu. Fajnie wykonana latarnia. Wydaje mi się że jak za tą cene to posiada on całkiem ciekawe elementy. Jest to mały zestawik którego nie powstydziłby się żaden AFOL :)


Obrazek


Postarałem się troche ze zdjęciami, wyszły już lepsze niż poprzednio :) Przynajmniej tak mi się wydaje.
Ostatnio zmieniony 2014-12-20, 01:37 przez ZepsutyKlocek, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Kruk
Posty: 471
Rejestracja: 2013-01-16, 12:18
Lokalizacja: Okolice Namysłowa
brickshelf: Na razie brak ;/...

 

#2 Post autor: Kruk »

Ja dodam od siebie że był ostatnio w biedronce po 29.99 więc się skusiłem i również jestem z zestawu bardzo zadowolony, choć wydaję się trochę za wąski :)
Taka mała reklama, dla AFOL'i zniżka 20%: http://cutedragonsandmore.deviantart.com/

Awatar użytkownika
Kocur
Posty: 884
Rejestracja: 2014-11-30, 19:15
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kocur

 

#3 Post autor: Kocur »

Recenzja spoko, chyba większość istotna została pokazana i zdjęcia lepsze niż ostatnio :)
Przedostatnie ujęcie super - fotografia artystyczna :)
ZepsutyKlocek pisze:* światła z tyłu mogłyby być innej barwy aby bardziej kontrastowały z całym zestawem
wystarczyłby szary pasek oddzielający czerwone światła od pomarańczowego lakieru.

Szeroki na jednego ludzika (4 studs), nikt nie może jechać obok kierowcy - to trochę standard, a jednak zawsze jest smutne.
Najbardziej w całym zestawie poza wspomnianą szerokością nie podoba mi się mocowanie narzędzi - niszczy aerodynamikę pojazdu i powinny być gdzieś na pace zamontowane, ewentualnie na tylnej ścianie kabiny lub na samym końcu samochodu.
Ride the wind, take on your destiny
You gotta get much higher
Fly your flight, get over society
The world is by far much bigger!
- Samael

Awatar użytkownika
yoshi82
Posty: 162
Rejestracja: 2014-10-18, 12:27
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#4 Post autor: yoshi82 »

Witam.
Zdjęcia faktycznie lepsze niż ostatnio. Recenzja jak poprzednia, krótka, zwięzła i na temat. Moi synowie mają ten zestaw i z punktu widzenia 2,5 i 4,5 latka jest bardzo bawialna. Zestaw naprawdę fajny, z minusów ogólnie cały ten sygnalizator jakiś taki widoki niedorobiony.
Obserwując swoje dzieci, to zestawy w kolorze pomarańczowym są bardzo bawialne :)
Pozdrawiam,
Łukasz

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#5 Post autor: Stelario »

Całkiem fajny model i o dziwo udało im się nawet drzwi do niego wsadzić. Podoba mi się wysięgnik. Ale co on w końcu naprawia sygnalizator czy lampe :). Powinny być moim zdaniem 2 oddzielne a nie jakiś taki twór.
Powiedzmy STOP rasistowskim opiniom na temat kolorów zabawek dla dzieci.

Awatar użytkownika
gmkkk
Posty: 1005
Rejestracja: 2014-06-24, 21:06
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: gmkkk

 

#6 Post autor: gmkkk »

Nie składałem tego zestawu i dopiero Stelario zwrócił moją uwagę na ten twór - no tu już TLG przegięło w swojej oszczędności tworząc ten latarnio - sygnalizator...może warto isć dalej i wzorem tworzenia ścianek zamiast domków zaczną zamiast samochodów dawać tylko ich połówki? będzie łatwiej minifigi wkładać do środka a jakie oszczędności na kółkach i klockach! Trzeba by zgłosić jakiś pomysł racjonalizatorski w tej sprawie (kiedyś za takie coś to dostawało się premie;) i wszyscy byli zadowoleni - racjonalizator, zakład pracy i dodatkowo przełożony pracownika).

Awatar użytkownika
ZepsutyKlocek
Posty: 49
Rejestracja: 2014-12-14, 23:10
Lokalizacja: Wieruszów

#7 Post autor: ZepsutyKlocek »

Na moje oko to sygnalizator pasów dla pieszych z lampą. :P chociaz szczerze mówiąc mogli sobie jedną z tych dwóch rzeczy darować.

ODPOWIEDZ