[MOC] Shiroute GT20

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Aleksander Spyra
VIP
Posty: 237
Rejestracja: 2013-08-20, 18:41
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

[MOC] Shiroute GT20

#1 Post autor: Aleksander Spyra »

Witam!
Obrazek
Co się dzieje, kiedy człowiek leży chory w łóżku? Szuka sobie zajęć :) Tak i ja mając już dosyć syropów i pociągania nosem, postanowiłem, że ucieknę od nudy w klocki. Dopiero co udało mi się zdobyć baterię 8878, a jeden z RCków odmówił dalszej współpracy. Wziałem do ręki drugi motor i baterię, i zacząłem przystawiać je do siebie, chcąc je jakoś dopasować.. I wyszło tak jak jest teraz - wszystko widać na zdjęciach. Potem doszedł mechanizm skrętu - chciałem żeby był wąski, i przypomniałem sobie o Ice-9, zaadaptowałem je do swoich potrzeb; tak powstało podwozie.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Potem czekała mnie ta gorsza część... Jeżeli chodzi o budowę nadwozi, szczególnie typowo Technicowych, to uważam się za totalnego laika; mimo to, jestem zadowolony z efektu końcowego (co uchroniło MOCa od zaginięcia w bezkresie niedokończonych i pokracznych, nieobfotografowanych MOCów)
Ogromną trudnością było zbudowanie przednich nadkoli tak, żeby koła o nic nie ocierały. Z tego samego powodu wybór padł na te opony ;)
Zdjęcia:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Mimo, że bateria nie jest łatwa w wyciągnięciu, to można ją ładować bez rozbierania auta. Samo włączanie jest możliwe tylko jeżeli mamy pod ręką jakiś bar żeby dosięgnąć przycisku, coś w rodzaju kluczyka ;)

Samo jeżdżenie wymaga niemałego doświadczenia, brak dyfra, niska masa, bez wprawnej ręki co drugi zakręt kończy się donutem; wiele zależy też od rodzaju podłoża (na panelach nawet start bez poślizgu jest niemożliwy).
Film, jeżeli będzie, to po świętach :)
Ostatnio zmieniony 2014-12-23, 19:24 przez Aleksander Spyra, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#2 Post autor: Bobofrutx »

Całkiem zgrabne autko, ładnie wymodelowane. Czekam tylko na filmik, chcąc zobaczyć jak to cacko śmiga. Strasznie nisko zawieszony, nie haczy zbytnio?
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Awatar użytkownika
Aleksander Spyra
VIP
Posty: 237
Rejestracja: 2013-08-20, 18:41
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

#3 Post autor: Aleksander Spyra »

Bobofrutx pisze:Strasznie nisko zawieszony, nie haczy zbytnio?
Haczyć haczy, ale czy zbytnio... przy jeździe po panelach, dywanie, kafelkach jest okej, może mieć problem najwyżej z listwami między pokojami. Na asfalcie czy kostce już gorzej, ten milimetr, może półtora prześwitu To jednak mało, rys przybywa :/
Film i instrukcja się zbliżają ;)

sebanm
VIP
Posty: 361
Rejestracja: 2009-08-13, 21:17
Lokalizacja: Opole

#4 Post autor: sebanm »

Fajny, przydałyby się naklejki np. z numerem.

ODPOWIEDZ