[MOC] Motorized Darth Vader

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
solic
Posty: 394
Rejestracja: 2008-02-18, 11:52
Lokalizacja: Zabrze
brickshelf: solic

 

[MOC] Motorized Darth Vader

#1 Post autor: solic »

Obrazek

Dzień dobry,

tego pana chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Vader jaki jest każdy widzi. Ten jeszcze chodzi - tylko tyle i aż tyle. Sam mechanizm chodzenia jest prosty, natomiast największym problemem było odpowiednie wyprofilowanie stóp i dokładne ustawienie środka ciężkości. Trzeba przyznać, że męczyłem się z tym dość długo. Po wielu próbach udało się uzyskać zadowalający efekt - chodzi i się nie wywraca:). Oczywiście po płaskiej powierzchni, bo juz pod górkę albo po nierównościach tak dobrze nie jest. Ale myślę, że jak na dwunożną postać tej wysokości to i tak sukcesem jest że chodzi.
Z wyglądu chciałem, żeby mniej więcej wpisywał się w kanon dużych starwarsowych figur. Ale żeby nie było wątpliwości - to nie jest zmotoryzowana wersja zestawu 8010. Z zestawu wziąłem tylko płaszcz i hełm, natomiast cała reszta jest własną konstrukcją. Przede wszystkim "twarz" jest zupełnie inaczej zrobiona - z pomocą kilkunastu części systemowych - mi się osobiście bardziej podoba niż ta z 8010. Tułów wyszedł jak wyszedł, pewnie dałoby się lepiej. Ale już oddanie krzywizn nadwozia samochodu przy pomocy paneli i liftarmów to jest wyzwanie, a co dopiero krzywizn człowieka:) Nogi, ręce są dziurawe, czyli podobnie jak w zestawach tego typu:)

Garść danych technicznych:
Napęd: silnik 71427c01, redukcja 24:1
Wymiary: szerokość 13 study (+ręce i płaszcz), głębokość: 17 studów (+ręce i płaszcz), wysokość:42 study.
Ilość elementów: 436


Trochę zdjęć:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Vader oczywiście ma czerwony miecz świetlny - światełko pochodzi ze świecącego klocka http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=54930c01 Miecza niestety nie ma na filmie, ale i tak w dziennym świetle trudno byłoby zauważyć, że świeci.

Obrazek Obrazek Obrazek

Kilka zdjęć mechanizmu:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Galeria będzie tutaj: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=551140
Film: https://www.youtube.com/watch?v=WfJKJAUElcE

Dziękuję za uwagę.

PS. Vader powstał dzięki konkursowi 3w1. Pomysł chodził mi po głowie od dawna, ale pwenie bez konkursu nieprędko doczekałby się realizacji.
Ostatnio zmieniony 2014-12-28, 13:38 przez solic, łącznie zmieniany 1 raz.
Pewnego dnia usiądę i to wszystko zbuduję...

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#2 Post autor: Stelario »

A ten hełm to z którego lego technic ?
Ostatnio zmieniony 2014-12-28, 15:22 przez Stelario, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#3 Post autor: M_longer »

Stelario pisze:A ten hełm to z którego LEGO technics ?
Nie znam.
Znam za to Technic Star Wars:
Obrazek

Awatar użytkownika
Mutran
Posty: 195
Rejestracja: 2014-03-16, 16:44
Lokalizacja: Gostyń/Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: Mutran »

Wow :O
Robi wrażenie. Świetnie wykonana twarz chociaż tors mógł by być bardziej mechaniczny.
"Knowledge through... disintegration."
bacon pisze:Skończysz na Hero Factory i Bioniclach :)
Dark side of LugPol :D

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#5 Post autor: legosamigos »

Co prawda nie jestem miłośnikiem SW, ale kinetyczny Darth Vader w wersji Technic z systemem Theo Jansena bardzo mi się podoba. W Twoim MOCu przydałyby się ramki 5x7 w kolorze czarnym, bo te szare za bardzo rzucają się w oczy, gdy DV kroczy. Może kiedyś Lego wypuści w swojej ofercie w kolorze czarnym, a nie tylko szarym. Mam wrażenie, że w niektórych momentach, jakby miał się zaraz obalić, ale rozumiem, że jest dobrze wyważony. Gdybyś dodał mu miecz, gdy chodzi, pewnie by się obalił, bo by była zła przeciwwaga
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

koala
Posty: 17
Rejestracja: 2014-08-12, 21:17
Lokalizacja: Tychy
brickshelf: kudlatykoala

 

#6 Post autor: koala »

legosamigos pisze:Co prawda nie jestem miłośnikiem SW, ale kinetyczny Darth Vader w wersji Technic z systemem Theo Jansena bardzo mi się podoba.
Chód jak w robocie z zestawu [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=23995]8891[/URL] (model nr 09). Tak samo się giba, tylko kolana z przodu ładnie markują mechanizm. Ciekawie by wyglądało starcie Darth Vadera z tym robotem. :)
Świetny model, gratuluję pomysłu i wykonania.

DonPicasso
Posty: 8
Rejestracja: 2014-11-02, 21:20
Lokalizacja: Radom
brickshelf: DonPicasso

 

#7 Post autor: DonPicasso »

Model i mechanizm bardzo fajny. A sam wader krocząc wygląda jakby tańczył POPING :) zwłaszcza z bocznej perspektywy.

Awatar użytkownika
noniusz
VIP
Posty: 1073
Rejestracja: 2011-11-23, 21:02
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: gkurkowski
Kontakt:

 

#8 Post autor: noniusz »

Porusza się z gracją jak Leonid Breżniew u schyłku swojego żywota :)

Ze względu na proporcje oraz "nietypowe" klocki użyte do kolan, ramion i stóp model pachnie trochę Bionicle'm :)

Gratuluję pomysłu i udanego wykonania.

Awatar użytkownika
solic
Posty: 394
Rejestracja: 2008-02-18, 11:52
Lokalizacja: Zabrze
brickshelf: solic

 

#9 Post autor: solic »

Dziękuję za komentarze.
Mutran pisze:Świetnie wykonana twarz chociaż tors mógł by być bardziej mechaniczny.
Dzięki. A co do torsu to właśnie wydaje mi się za bardzo mechaniczny. Jeśli dobrze pamiętam z III części SW to z Anakina właśnie tors i głowa zostały ludzkie. Ale to kwestia gustu.
legosamigos pisze:W Twoim MOCu przydałyby się ramki 5x7 w kolorze czarnym, bo te szare za bardzo rzucają się w oczy,
Też nad tym ubolewam, że są tylko szare. Ale ramki są tam niezbędne, znaczy dałoby radę bez nich, ale z ramkami jest sztywniej i łatwiej przy montażu.
legosamigos pisze:Mam wrażenie, że w niektórych momentach, jakby miał się zaraz obalić, ale rozumiem, że jest dobrze wyważony. Gdybyś dodał mu miecz, gdy chodzi, pewnie by się obalił, bo by była zła przeciwwaga
Z racji wysokości góra kiwa się na boki dość mocno. Z mieczem pójdzie... o ile nie będzie za bardzo wystawiony do przodu tzn. będzie go trzymał w miarę blisko tułowia.
koala pisze:Chód jak w robocie z zestawu 8891 (model nr 09). Tak samo się giba, tylko kolana z przodu ładnie markują mechanizm. Ciekawie by wyglądało starcie Darth Vadera z tym robotem. :)
Dzięki. Nie pamiętałem tego modelu - inspirację dotyczącą mechanizmu (a właściwie kształt stóp) zaczerpnąłem z modelu D z zestawu 8479, który w sumie jest identyczny jak ten z 8891.
DonPicasso pisze:Model i mechanizm bardzo fajny. A sam wader krocząc wygląda jakby tańczył POPING :) zwłaszcza z bocznej perspektywy.
Aż musiałem wyguglać sobie co to ten poping. Człowiek uczy się całe życie:)
noniusz pisze:Porusza się z gracją jak Leonid Breżniew u schyłku swojego żywota :)
I podobnie straszny:)


Jeszcze raz dzięki za pozytywny odbiór.


Przy okazji mała dygresja mi się przypomniała: nowy ślimak bardzo dobrze współpracuje ze starymi silnikami (z wystającą ośką na 1 stud), co zresztą widać w tym modelu.
Pewnego dnia usiądę i to wszystko zbuduję...

ODPOWIEDZ