7009 The Final Joust

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Iskra
Posty: 422
Rejestracja: 2007-06-01, 16:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Iskra

 

7009 The Final Joust

#1 Post autor: Iskra »

Witam, to mój pierwszy post na forum i recenzja nowo zakupionego zestawu zarazem. Zestaw kupiony jako pierwszy, na dobry początek wyjścia z dark age'u i jako sprawienie sobie prezentu z okazji dnia dziecka ;) .

Obrazek

Numer zestawu: 7009
Nazwa: The Final Joust
Seria: Castle
Rok wydania: 2007
Ilość elementów: 62
Ilość figurek: 2

Cena MSRP: $8.00
W łódzkim sklepie: 30,50 zł
na allegro: 26-30 zł
Pudełko proporcjonalnie do wielkości zestawu nie jest duże. Niestety wykonano je z cienkiej, podatnej na zgniecenia tektury, którą musimy rozrywać, aby je otworzyć. Trochę nieostrożności i stanie się to, co widać na zdjęciu poniżej
Obrazek


Instrukcja raczej klasyczna - w formie książeczki. Zastanawiam się tylko, czemu została złożona na pół, ale może zawsze tak było tylko ja tego nie pamiętam.

Obrazek

Pierwszym, na co zwróciłam uwagę po otworzeniu pudełka był kolor konia-szkieletu - w tym zestawie, w przeciwieństwie do 7090 jest on czarny, na co zresztą bardzo liczyłam. Jak widać, koniki są wrzucone luzem, drobniejsze klocki spakowane w dziurkowane woreczki. Zaskoczeniem jeśli chodzi o kolory okazały się dla mnie trójkątne skośne klocki. Patrząc na pudełko, byłam przekonana,że są po prostu żółte, tymczasem okazało się, ze zarówno one, jak i chorągiewka oraz osłonka na głowę konia są w unikalnym złotym kolorze. Nie wiem, czy to aż tak dobrze, ponieważ ciężko będzie zgromadzić ich tyle, żeby potem można było użyć ich, że tak powiem masowo w jakiejś konkretnej budowli. Mogą się za to przydać w roli ozdobników. Kolejna niespodzianka tego zestawu to nietypowy jeździec tego konia-szkieletu (głowa kościotrupa, reszta jak u zwykłej figurki), który niestety jest według mnie wadą, zdecydowanie wolałam klasyczne szkielety. Elementem z którym nigdy wcześniej się nie spotkałam jest wchodzący w skład zestawu kiścień. Szkoda tylko,że jest wykonany z jakiegoś innego, bardziej miękkiego rodzaju plastiku niż pozostała broń. Inne nowe/ciekawe elementy to oczywiście zbroje rycerzy i tarcza szkieletowego jeźdźca. Jeden miecz ma specjalny zaczep co pozwala przerobić go na kosę.

Podsumowując:

Zestaw wart kupienia,jak na tak mały zestaw zawiera bardzo dużo uzbrojenia i jest stosunkowo tani, zwłaszcza na allegro ;)

Plusy:
-nowe elementy, figurki, szkieleto-koń
-dużo broni

Minusy:
-brak zwykłego szkieletu
-dziwny materiał wykonania korbacza. (mam wrażenie, że złote elementy też są z jakiegoś innego rodzaju plastiku, ale może to złudzenie.)
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2012-08-31, 08:49 przez Iskra, łącznie zmieniany 6 razy.

pkowalcz

#2 Post autor: pkowalcz »

1. Witamy na forum! :papa2:
2. Recenzja bardzo dobra, zwłaszcza jak na pierwszy raz i pierwszy post zarazem ;)
3. A odnośnie samego zestawu... nie podoba mi się. Niby mamy szkieleta i rycerza, niby jest kupa uzbrojenia, ale... Każdej broni jest jedna sztuka, więc nie ma mowy o żadnej jednolitej armii. Ludziki niby są, ale też jakieś średnie. Części budulcowych właściwie nie ma gdzie wykorzystać. Generalnie wychodzi na to, że wydaje się 30 złotych na dwa ludziki, parę broni i kupkę niepotrzebnych klocków. W tej sytuacji wolę kupić 7090 za 18 złotych i mieć prawie to samo w znacznie niższej cenie.
Tyle.
Ostatnio zmieniony 2007-06-03, 20:26 przez pkowalcz, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
szww
Posty: 302
Rejestracja: 2006-09-09, 23:45
Lokalizacja: Warszawa

#3 Post autor: szww »

jesli brac pod uwage ludziki na armie/bron to fakt 7090 jest ekonomiczniejsze,

co zas doboru czesci...wczle nie uwazemze klocki sa malo uzyteczne luczki i brazowe "pnie"
jak najbardziej do wykorzystania, zlote daszki, swietne do wykonczenia budynkow w
bardzo "drogim" ;) stylu,
jedno co mi nie pasuje to darkblue...zastąpienie tych klockow
tymi nie zmienilo by wiele w
zestawie, zdecydowanie poszezylo uzytecznosc czesci :)

Quaz

#4 Post autor: Quaz »

Ufff.... pozostaje się tylko cieszyć że miałem podobny dylemat na dzień dziecka, ale szarpnąłem sie na bodajże 10zl wiecej i wybrałem 7091. (niedługo postaram się skrobnąć i jego recenzj?) faktycznie - mam podobne zastrzeżenia, min. co do gwiazdy zarannej;) dziwnie wyglądająca broń, całkowicie jak nie z Lego, do tego ten dziwny kolor... co im przeszkadzał dk.gray? Tak samo miecze- wieeele lepiej wyglądały w dkgray.
Ostatnio zmieniony 2007-06-03, 21:19 przez Quaz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Iskra
Posty: 422
Rejestracja: 2007-06-01, 16:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Iskra

 

#5 Post autor: Iskra »

Być może zestaw nie jest jakiś genialny i może chętniej kupiłabym go np. za 20 lub 25 zł, ale miałam tego pecha, że jako dziewczynka, w dziecinstwie dostawalam głownie klocki z serii belville, a z castle, piratów i innych najfajniejszych budowalam głownie u kolegi,który miał ich masę i już, jako dzieciak miał specjalny oddzielny pokoj na lego ;). No ale nie rozwodzac się dalej, dlaczego, tak wyszlo - mam masakrycznie mało normalnych klocków, a tymbardziej rycerzy, czy koni [bo to wlasnie kon sklonil mnie do wyboru 7009 zamiast 7090], a że zamierzam się zając głównie tematyką,że tak powiem 'historyczną' to są mi one niezbędne, w związku z czym, kupuję co się da :) A co do funkcjonalnosci elementów, zgadzam się z szww'em - brazowe i szare klocki mozna z latwoscia wykorzystac, a i te złote mogą dodać charakteru jakiejs budowli. :)
Ostatnio zmieniony 2007-06-03, 21:15 przez Iskra, łącznie zmieniany 1 raz.

Quaz

#6 Post autor: Quaz »

Mam jeszcze tylko pytanie - czy szkieletowemu koniowi zgina się łeb tak jak klasycznemu odpowiednikowi?

Awatar użytkownika
Iskra
Posty: 422
Rejestracja: 2007-06-01, 16:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Iskra

 

#7 Post autor: Iskra »

niestety, nie ma on żadnych ruchomych części

Hippotam

#8 Post autor: Hippotam »

Dziękuję bardzo za tą recenzję, to jeden z moich kolejnych planowanych zakupów i byłem ciekawy jaki jest. Czy mogłabyś zrobić zdjęcia pokazujące dokładnie figurki? Chodzi mi przede wszystkim o twarze i nadruki na minifigurkach.

Korbacz to podobno niepoprawna nazwa, Wikipedia podaje że to narzędzie nazywa się kiścień.

leszek

#9 Post autor: leszek »

Co to tej nowej broni to raczej jest to kiścień :). W tym zestawie właściwie podoba mi się tylko czarny szkieletowy konik, reszta w zasadzie nieprzydatna. W porównaniu z 7090 wymięka :). Ale dzięki za recenzję :)

Quaz

#10 Post autor: Quaz »

Hippotam pisze:Dziękuję bardzo za tą recenzję, to jeden z moich kolejnych planowanych zakupów i byłem ciekawy jaki jest. .
Czytając tą recenzję wychodzi że zdecydowanie lepszym zakupem będzie nieco droższy (było trzeba przyciąć kilka dni na odżywianiu w moim przypadku ;) )7091 który wszedł w moje posiadanie.
Ostatnio zmieniony 2007-06-03, 22:05 przez Quaz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Iskra
Posty: 422
Rejestracja: 2007-06-01, 16:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Iskra

 

#11 Post autor: Iskra »

O kiścieniu słyszę pierwszy raz w życiu, ale skoro tak mówi wikipedia i ktoś, kto wnioskująs po podpisie trochę się na tym zna, to bardzo możliwe,że to właśnie kiścień :) Już zmieniłam.

Zdjęcie figurek:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2007-06-03, 22:16 przez Iskra, łącznie zmieniany 1 raz.

Hippotam

#12 Post autor: Hippotam »

Dziekuję bardzo! Przepraszam, że jestem upierdliwy :-) ale zapytam jeszcze o jedno: a są jakieś nadruki pod zbrojami obu panów?
Ostatnio zmieniony 2007-06-03, 22:25 przez Hippotam, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
szww
Posty: 302
Rejestracja: 2006-09-09, 23:45
Lokalizacja: Warszawa

#13 Post autor: szww »

pod zbrojami nadruków brak :D

czyste torsy
Hippotam pisze:Korbacz to podobno niepoprawna nazwa, Wikipedia podaje że to narzędzie nazywa się kiścień.
a ja to od zawsze znałęm pod nazwą "gwiazda zaranna"
Ostatnio zmieniony 2007-06-03, 22:52 przez szww, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#14 Post autor: Ciamek »

Iskra pisze:Zdjęcie figurek:
Łał... te zbroje wyglądają ślicznie czy ja jestem jakiś dziwny? : o)
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
szww
Posty: 302
Rejestracja: 2006-09-09, 23:45
Lokalizacja: Warszawa

#15 Post autor: szww »

Ciamek pisze:Łał... te zbroje wyglądają ślicznie czy ja jestem jakiś dziwny?
mi tez sie szalenie podobaja,:D
zreszta cala seria jest wedlug mnie rewelacyjna
(no poza kilkoma niedociagnieciami), jednak zestawik naprawde warto miec, jesli sie
jest zainteresowanym zamkiem oczywiscie :)

ODPOWIEDZ