7009 The Final Joust

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
kris kelvin

#16 Post autor: kris kelvin »

Nie rozumiem marudzących :) Też nabyłem jakiś czas temu ten zestawik i jest rewelacyjny -niska cena, piękne figurki, wspaniały hełm rycerza i rumak. W sumie brak nieprzydatnych klocków - w Wawie na Egipskiej 26 zł. Jednym słowem bomba. Razem z 7090 to kapitalne połączenie. 4x7090 + 2x7009 i już mamy piękne dwie mini armie i sporo przydatnych drobiazgów. Ja raczej będę kupował właśnie te małe "castle", bo za 400 setki na duży zamek to nakupię szarych bricków że hej. Ale te małe zestawiki to rewelacja :D.

aro_kal
Posty: 436
Rejestracja: 2006-02-07, 14:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: aro-kal

 

#17 Post autor: aro_kal »

Odnośnie języka polskiego i nazewnictwa, w tym przypadku, broni. Język jest taki, jak go kształtują ludzie, a nie językoznawcy. W większości przypadków przynosi to bardzo nieszczęsne skutki. Jednak w Polsce do określenia pewnego typu broni używano nazw:
- korbacz
- koścień
- morgensztern
Ja sam najbardziej lubię dla tego typu oręża nazwę korbacz. Kopaliński jednak jest za kiścieniem. Morgensztern jest moim zdaniem najmniej trafiony. Niemniej każda z tych nazw w pewnych okresach zdobywała palmę pierwszeństwa i nie mamy wyjścia jak tylko zaakceptować to, że dla większości osób broń z tego zestawu lego, będzie nosić nazwę korbacz.

Cieszę się, że poznajemy tu nowe słownictwo, jednak nie jestem zwolennikiem ingerowania w treść recenzji, za którą odpowiedzialny jest sam autor.

Sama recenzja zła nie jest ... tylko, że jak dla mnie, to tu prawie nie ma czego opisywać. Ale co wie taki ignorant "systemowy" jak ja. :mruga:

Hippotam

#18 Post autor: Hippotam »

Wejdę w mały off topic, ale po prostu pamiętam że Staś Tarkowski zaliczył od Gebhra korbaczem właśnie. 10 razy. Jakby zaliczył czymś takim jak tutaj, to powieść byłaby krótsza :-) Stąd moja uwaga, ale zaznaczam, że moja wiedza w tym temacie nie wychodzi poza lektury szkolne...

Quaz

#19 Post autor: Quaz »

Jeszcze tylko małe pytanie mam, powiązane myślę z tematem recenzji;) Czy na szkieletokonia pasuje zwykłe siodło?

Awatar użytkownika
Iskra
Posty: 422
Rejestracja: 2007-06-01, 16:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Iskra

 

#20 Post autor: Iskra »

niby tak, ale imo lepiej wyglada bez

ODPOWIEDZ