[MOC] Haunebu

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
K^3
Posty: 180
Rejestracja: 2011-06-11, 19:55
Lokalizacja: Gdańsk / Tokio

[MOC] Haunebu

#1 Post autor: K^3 »

Witajcie,
Pragnę zaprezentować moją debiutancką pracę, pierwszy MOC, który zdecydowałem się pokazać publicznie. Przedstawia ona Haunebu - latający spodek, który pod koniec II Wojny Światowej mieli wybudować Niemcy szukający swojej Wunderwaffe, która to miała zapewnić im zwycięstwo. W internecie można znaleźć wiele szkiców, rysunków, czy "zdjęć" tego wynalazku. Najpewniej są one tylko wytworem wyobraźni ludzi zafascynowanych tajną bronią i technologią III Rzeszy. Nie ma dowodów na to, aby taki pojazd kiedykolwiek istniał, ani że Niemcy próbowali coś podobnego skonstruować. Pomimo wielu nieprawdopodobnych hipotez (np. tej o napędzie antygrawitacyjnym) związanych z tym spodkiem, niektórzy faktycznie wierzą w jego istnienie, a nawet uważają, że to właśnie takie coś spadło w Roswell. Może nie zaliczam się w poczet wyżej wymienionych ludzi, ale wcale nie przeszkadzało mi to w zbudowaniu tego modelu, który mam teraz przyjemność Wam przedstawić:
Obrazek

Całą galerię można zobaczyć pod tym adresem. Nie udało mi się zarejestrować na Brickshelfie, nie dostałem maila aktywacyjnego i nikt nie odpowiada na moje maile, więc moją pracę można zobaczyć, póki co, tylko na bricksafe.com. (mam nadzieję, że zdjęcia nie są za duże)

Jak widzicie, konstrukcja jest bardzo, bardzo prosta, ale czego można wymagać od tak początkującego konstruktora, jak ja? W każdym razie, mój Haunebu wyposażony jest w trzy działka na wieżyczkach zawieszonych w dolnej części kadłuba podobnego kształtem do dzwonu. Trudno jest określić skalę, skoro nie wiadomo, jak wielki miał być pierwowzór, dlatego na zdjęciach nie będzie ludzików.

Jako bonus dołączę jeszcze jedno zdjęcie, przedstawiającą ten sam model, ale nieco bardziej "wykaflowany" na wierzchu:
Obrazek

Dzięki za uwagę.

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: Durzy »

leń pisze:Nie ma dowodów na to, aby taki pojazd kiedykolwiek istniał, ani że Niemcy próbowali coś podobnego skonstruować.
Cóż... są dowody, że badali zagadnienie napędu antygrawitacyjnego. Różne patenty i zachowana dokumentacja.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#3 Post autor: Jellyeater »

Model ciekawy. Te niemieckie konstrukcje eksperymentalne działają na wyobraźnię. Aż prosi się o jakąś makietę.

Też się zarejestrowałem Na BS nie licz, oni nie odpowiadają na maile i w ogóle. Ale chyba nie Brick Safe nie jest zbyt dobre. Źle zrobiona galeria, że po obejrzeniu zdjęcia trzeba się cofnąć. Powrót do lat 90'tych.

Napęd antygrawitacyjny? Chyba się Gwiezdnych Wojen naoglądali. :) Do tego przydałaby się chyba antymateria. Chociaż pytanie czy antymateria wytwarza antygrawitację?
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#4 Post autor: Szerszen »

GW powstały po II w.ś. a nie przed...

A konstrukcja bardzo udana, mimo prostoty.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#5 Post autor: Ciamek »

Wersja bez "krostek" lepsza : o)

Udany debiut i ciekawa tematyka.
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
K^3
Posty: 180
Rejestracja: 2011-06-11, 19:55
Lokalizacja: Gdańsk / Tokio

#6 Post autor: K^3 »

Jellyeater pisze:Do tego przydałaby się chyba antymateria. Chociaż pytanie czy antymateria wytwarza antygrawitację?
Trochę już jej mamy, potrafimy nawet wykorzystać w medycynie (pozytony). Teoria mówi, że np. rzeczony pozyton i elektron mają tę samą masę, więc będą identycznie reagować z polem grawitacyjnym. Eksperyment póki co, zdaje się to potwierdzać, ale kolejne badania trwają. Póki co, o grawitacji wiemy baaaardzo mało.
Durzy pisze:Cóż... są dowody, że badali zagadnienie napędu antygrawitacyjnego. Różne patenty i zachowana dokumentacja.
Nie twierdzę, że nie badali. Pewien kapral z wąsem fanatycznie wręcz szukał swojej Wunderwaffe, więc nie zdziwię się, jeśli finansował takie badania. Czy odniosły one sukces? Szczerze wątpię, ale ponoć w każdej legendzie jest ziarnko prawdy.

A za komentarze i pochlebne słowa dziękuję. Postaram się odwdzięczyć kolejnymi pracami.

Awatar użytkownika
CamelXP
VIP
Posty: 321
Rejestracja: 2011-11-05, 19:07
Lokalizacja: Lubin / Norymberga

#7 Post autor: CamelXP »

Podoba mi się. Model prosty, bo i pierwowzór niezbyt urozmaicony. Mnie osobiście kojarzy się z Iron sky.
leń pisze:Najpewniej są one tylko wytworem wyobraźni ludzi zafascynowanych tajną bronią i technologią III Rzeszy.
Gdzieś mi się obiło, że nie tyle wytworem wyobraźni, co propagandy nazistowskiej ostatnich miesięcy wojny.
Jellyeater pisze:... Aż prosi się o jakąś makietę.
Albo wspomniany "Iron sky", albo makieta ośrodka w Peenemünde. Oba przypadki mogą budzić kontrowersje. Fajny klimat miały też tajne laboratoria i bazy w "Return to castle Wolfenstein".
Hey! you're banjaxed!
Hey! you're screwed!
And death is coming for you!

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#8 Post autor: tomey »

Abstrahując od wydarzeń historycznych było/nie było - to model bardzo zgrabny.
37236809 nowe gadu:)

Awatar użytkownika
kenobi8
Posty: 174
Rejestracja: 2009-01-09, 17:37
Lokalizacja: Płock

#9 Post autor: kenobi8 »

Fajna praca, dodatkowy plus za ciekawy pomysł.
Podobnie jak Ciamek uważam, że bez tych dodatkowych kafelków model wygląda lepiej.

Kovalsky
Posty: 2
Rejestracja: 2015-01-06, 12:55
Lokalizacja: Wrocław

#10 Post autor: Kovalsky »

Jellyeater pisze:.
Napęd antygrawitacyjny? Chyba się Gwiezdnych Wojen naoglądali. :) Do tego przydałaby się chyba antymateria. Chociaż pytanie czy antymateria wytwarza antygrawitację?
Antymateria raczej nie miała by zastosowania do napędu antygrawitacyjnego. Niemieckie projekty napędów antygrawitacyjnych zakładały wytworzenie antygrawitacji poprzez wprawienie w bardzo szybki ruch po okręgu pewnych ilości rtęci. Szybki ruch cięzkiej cieszy jaką jest rtęć miał wytworzyć własne pole grawitacyjne niezależne od grawitacji ziemskiej.

Projekt ten można by włożyć między bajki, gdyby nie jeden fakt. U-864 w momencie zatopienia (9.02.1945) posiadał na pokładzie 67 ton rtęci. Niektórzy tłumaczą to przeznaczeniem pod produkcję zapalników na bazie piorunianu rtęci ( Hg(CNO)2 ), ale japończykom raczej aż taka ilość tej substancji nie była by potrzebna, a oficjalnie właśnie tam miał ten transport iść (poza tym na pokład zostali zabrani także naukowcy, co jest dodatkowo dziwne moim zdaniem).

Moim zdaniem dobrym wytłumaczeniem dla tego ładunku było by właśnie zastosowanie go do prób nad napędem antygrawitacyjnym wykorzystującym rtęć. A prawdziwym przeznaczeniem okrętu mogła być antarktyda (Neu Schwabenland). Istnieja teorie, że III Rzesza posiadała tam tajną bazę 211. Niby kolejna baja dla dzieci, ale amerykanie zorganizowali tam ekspedycję (High Jump) po II wojnie światowej i co ciekawe stracili sporo żołnierzy, oficerów i połowę lotnictwa a ich losy pozostają nieznane.

" Po powrocie do Stanów Zjednoczonych kierownictwo wyprawy zostało poddane bardzo intensywnym przesłuchaniom. Wyniki śledztwa zostały objęte ścisłą tajemnicą. Admirał Byrd został uznany za psychicznie chorego." (cytat za ripsonar)

Dla chętnych więcej detali.

http://ripsonar.wordpress.com/2013/08/1 ... swiatowej/

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#11 Post autor: M_longer »

Kovalsky pisze:Moim zdaniem dobrym wytłumaczeniem dla tego ładunku było by właśnie zastosowanie go do prób nad napędem antygrawitacyjnym wykorzystującym rtęć. A prawdziwym przeznaczeniem okrętu mogła być antarktyda (Neu Schwabenland). Istnieja teorie, że III Rzesza posiadała tam tajną bazę 211. Niby kolejna baja dla dzieci, ale amerykanie zorganizowali tam ekspedycję (High Jump) po II wojnie światowej i co ciekawe stracili sporo żołnierzy, oficerów i połowę lotnictwa a ich losy pozostają nieznane.
https://www.youtube.com/watch?v=JKPwtDjzJMI
:D

Kovalsky
Posty: 2
Rejestracja: 2015-01-06, 12:55
Lokalizacja: Wrocław

#12 Post autor: Kovalsky »

Iron Sky fajny film i w 2 widze biorą się za coś z jakimś tłem historycznym, ale mimo wszystko osobiście uważam że projekt Haunebu mógł istnieć i być w zaawansowanej fazie i nie chciałbym marginalizować tego ze wzgledu na obecnośc w takim "dokumencie" jak wyżej wspomniane dzieło :D

Awatar użytkownika
Johan
VIP
Posty: 914
Rejestracja: 2013-05-28, 08:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak
Kontakt:

 

#13 Post autor: Johan »

Tak, projekt taki mógł istnieć, tak samo jak istniały projekty hitlerowskie zajmujące się czarną magią i wróżbami. Nie przekłada się to w żaden sposób na ich rzeczywistą funkcjonalność. No bo nie będziesz chyba próbował nas przekonać, że korzystając z tarota jesteś w stanie przewidzieć przyszłość? ;)

Jeśli chodzi o tak zwaną "antygrawitację", to współczesne teorie fizyczne wykluczają istnienie takich sił.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#14 Post autor: Szerszen »

Wiesz Johan... z drugiej strony czerwonej granicy, istniała też komórka do kontaktów z obcymi cywiliacjami... i przewodził jej nie kto inny niż Dzierżyński.

Natomiast zainteresowanie magią wśród wierchuszki brązowej zarazy jest dobrze udokumentowane.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Johan
VIP
Posty: 914
Rejestracja: 2013-05-28, 08:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak
Kontakt:

 

#15 Post autor: Johan »

Przecież mówię, Szerszeniu. Jasne, w dzisiejszych czasach też mnóstwo osób oferuje wróżby, homeopatie i inne sztuczki magiczne. To jeszcze nie powód, aby uznawać ich skuteczność.

ODPOWIEDZ