[MOC] New Holland TD5030

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Thietmaier
Posty: 73
Rejestracja: 2014-01-30, 01:34
Lokalizacja: Biala Podlaska
brickshelf: Thiet

 

[MOC] New Holland TD5030

#1 Post autor: Thietmaier »

Wypadałoby czymś się pochwalić :)

Rozbudowę rodziny maszyn rolniczych trwa. Chciałem w końcu zbudować jakiś nieduży ciągnik z ładowaczem czołowym, brakowało mi tego w mojej kolekcji. Nie chciałem się bawić z jakimś trudnym modelem, wymagającym rzeźbienia maski, bo i tak nie byłoby widać raczej. Tak się składa, że New Holland produkował fajne ciągniki, o dość prostej masce i to w całkiem przyjemnym kolorze. W jakieś jedno wakacyjne popołudnie zrobiłem sobie taki tam posty model. Założyłem mu ładowacz, na który miałem pomysł już dawno. Dołożyłem detali ile weszło, a jako że jest to dość mala rzecz, niewiele tez ich weszło. Po publikacji Jonh Deera, stwierdziłem, że sam ciągnik jest nudny, wiec zadecydowałem o dorobieniu mu prasy zwijającej, bo to dość często widoczny duet: ciągnik z ładowaczem plus prasa. Trochę się z nią nasiedziałem, ale wyszedł fajny efekt, bo po pierwsze wygląda jak oryginał (ma złe łuki z przodu, ale nigdzie nie mogłem dorwać tych łuczków żółtych http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=6005), a po drugie, można otworzyć tył, jak w oryginale, do środka wsadzić belę (zapomniałem kupić płytki round 4x4 oliwkowe) i po ponownym otwarciu wylatuje sama, zabawy miałem z tego co nie miara :D

Osobiście jestem zadowolony, wszystko jest tak jak lubię, model jest mocny, ale ma parę smaczków. Zabrakło mi pomysłu na osprzęt do ładowacza, wrócę do tego kiedyś.
Tak to wygląda:

Obrazek
NewHolland01by Thietmaier, on Flickr

Obrazek
NewHolland03 by Thietmaier, on Flickr

Obrazek
NewHolland07 by Thietmaier, on Flickr

Obrazek
NewHolland08 by Thietmaier, on Flickr

Obrazek
NewHolland10 by Thietmaier, on Flickr

Więcej zdjęć znajdziecie w GALERII

To nie koniec, będzie nie długo jeszcze coś rolniczego :)
Ostatnio zmieniony 2015-01-09, 17:09 przez Thietmaier, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 117
Rejestracja: 2015-01-06, 13:07
Lokalizacja: Głogówek

#2 Post autor: Krzysiek »

Ładnie to wygląda w całości. Sam ostatnio chciałem synkowi jakąs maszyne zbudować ale jakoś nic z tego wie wyszło, może cos podpatrzę u Ciebie i coś mu zbuduję ;)

Awatar użytkownika
LordXun
Posty: 54
Rejestracja: 2015-01-06, 13:03
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#3 Post autor: LordXun »

Bardzo ładnie wymodelowane - gratuluję pomysłu i zacięcia :)
Ostatnio zmieniony 2015-01-10, 18:22 przez LordXun, łącznie zmieniany 1 raz.
LordXun

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#4 Post autor: eric trax »

Ten to jest gość :D Ja mnie jarają takie małe modele które są tak idealnie jak na swoje możliwości odwzorowane. Chyba pójdę pogłaskać swój model żeby wreszcie sam się skończył :D
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Thietmaier
Posty: 73
Rejestracja: 2014-01-30, 01:34
Lokalizacja: Biala Podlaska
brickshelf: Thiet

 

#5 Post autor: Thietmaier »

Dzięki za miłe przyjęcie :)
Eric, a ja lubię Twoje, duże i też piekielnie dopracowane, bo się wszystko rusza i wygląda jak należy, ale dzięki za miłe słowa :)

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#6 Post autor: eric trax »

Tak apropos sprzętu to nie wiem czy nie najlepszą opcją w zestawieniu z prasą do słomy były by zwykłe poczciwe widły do bel słomy, ewentualnie krokodyl który robił by wrażenie choć ciężko było by go zrobić na tyle filigranowego żeby ładnie wyglądał. Nie napisałem nic o prasie ale sama w sobie jest kandydatem na osobny wątek choć pewnie miała być jako dodatek. Bardzo fajnie wymodelowałeś osłony.



Co do tej serii ciągników New Holland mam bardzo poważne plany. Jak już skończę przeprowadzkę do nowego mieszkania zaczynam pracę nad ciągnikiem z tym, że dużo mocniejszym.
Ostatnio zmieniony 2015-01-11, 00:37 przez eric trax, łącznie zmieniany 2 razy.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Thietmaier
Posty: 73
Rejestracja: 2014-01-30, 01:34
Lokalizacja: Biala Podlaska
brickshelf: Thiet

 

#7 Post autor: Thietmaier »

Krokodyl byłby super, ale własnie moze być problem z wielkością. Bede kombinował jeszcze. Tak, prasa miała być dodatkiem, możliwe ze nadawała by się na odległy wątek, ale po co rozbijać? ;)

ODPOWIEDZ