60035 Arctic Outpost

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 164
Rejestracja: 2012-11-19, 10:19
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

60035 Arctic Outpost

#1 Post autor: Prezes »

Recenzja 60035: Arctic Outpost

Obrazek

Dane techniczne:
Seria: City / Arctic
Rok premiery: 2014
Liczba klocków: 361szt.
Liczba figurek: 3
Liczba worków z częściami: 4 duże worki i 5 małych (2 woreczki w 4ce)
Spis części: BrickLink
Cena: ~150zł

Brickset
BrickLink

Przyszła pora na największy i moim zdaniem najciekawszy z oczekiwanych przeze mnie zestawów tegorocznej edycji Arctic, czyli kołowy ciągnik z doczepioną bazą arktyczną, a raczej jej fragmentem. W wolnym tłumaczeniu przyczułkiem. Pierwsze zdjęcia, kiedy to z dnia na dzień odkrywane były kolejne sekrety serii, od razu mnie ujeły. Ciągnik wydaje się niebanalną, modułową konstrukcją ale prostą. Całość równoważy “naukowy kemping na nartach”, czyli mobilna arktyczna baza. Oryginalny pomysł ! A ! Gdzieś tam jeszcze między płozami pląta się mały pojazd kołowy, taki quadzik ;-) Dobra, rozrywamy pudełko, bo mnie nosi.

Opakowanie:
Prostokąt o wymiarach ok. 40cm x 25cm. Duży. Kolorystyka tradycyjna: niebieski, biel i pomarańczowy. Na tyle, kilka scenek sytuacyjnych prezentujących opisywany zestaw. Oprócz rozmiaru nic tu więcej nie zaskakuje.

PRZÓD I TYŁ
Obrazek Obrazek

GÓRA I DÓŁ
Obrazek Obrazek

PRAWO I LEWO
Obrazek Obrazek

Instrukcja i dodatki:
Dwie niemal 70 stronicowe książeczki. Pierwsza opisuje w około 40tu krokach złożenie ciągnika oraz małego quad’a. Druga to składanie bazy. Rozmiar standardowy, bez wodotrysków.

Obrazek Obrazek

Minifig:
Trójka panów, w tym dwójka kierowców (quad’a i ciągnika) oraz pracownik mobilnego laboratorium. Dwóch kierowców to już dobrze mi znani pracownicy serii Arctic. Na szczęście nie są zdublowani krok w krok, różnia się kolorami gogli. Wart uwagi jest natomiast pracownik laboratorium. Fajny kaszkiet, ciekawe wdzianko, okulary ochronne i nadal zachowana kolorystyka. Minifigi w serii Arctic są naprawdę bardzo dobre !

Obrazek Obrazek

Klocki:
Jest kilka ciekawych klocków:
Obrazek Landing Gear 1X6 W. Hole Ø4.85
Obrazek Right Door W/Knob Hinge 1X3X3
Obrazek Left Door W/Knob Hinge 1X3X3
Obrazek Plate 2X4 W.Snap/4Xø4,85
Obrazek Rock Crystal "No 1000"

FOTY Z BUDOWY:
1. QUAD:
Obrazek Obrazek Obrazek

2. CIĄGNIK:
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nie mogę przejść obojętnie. Ciągnik jest po prostu niesamowity. Świetna konstrukcja. Projektant, odszedł od znanej koncepcji ciężarówek City. Wymuszone jest to poniekąd, środowiskiem, w którym ma pracować maszyna, ale z drugiej strony wolę sobie wmówić, że to nowatorskie podejście. Podniósł podwozie, zwiększając prześwit poprzez zastosowanie kół z dużymi oponami – tymi samymi, które były użyte w [url=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=21432]60027[/url]. Całe podwozie ciągnika jest łudzaco podobne do monster trucka z 60027. Oświetlenie również specjalne, reflektory przednie ukryte za osłonami, dodatkowe cztery reflektory na przedniej masce, kolejne cztery przy dachu. Yeah ! Za kabiną wielki, ale i prosty schowek, do tego uchwyty na narzedzia po boku ciągnika. Na tyłach niewielki dźwig.
Jedna z najlepszych konstrukcji Lego ! Szkoda, że pojazdy nie mają rejestracji, może ktoś z Was orientuje się co do ojcostwa tego cuda ? PN ?

3. BAZA:
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

GOTOWY MODEL:
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

ZA:
+ ciągnik - jest po prostu wyjeban* ! Zawsze coś bym znalazł, ale tym razem nie chcę, bo zwyczajnie w świecie miło mnie zaskoczyła całość.
+ dopracowane minifigi,
+ kolorystyka,
+ duża bawialność,
+ stosunkowo niewiele naklejek, aczkolwiek uważam, że logo Arctic mogłoby być nadrukowane jak to zrobiono w skuterze: 60032,

PRZECIW:
- kierowca quad'a rażąco uśmiechnięty ;-)
- wystająca czarna antena, dużo poza wysokość całej konstrukcji,
- jeśli się dobrze przyjrzałem, to na opakowaniu pomarańczowy stud na pile ręcznej, jest po drugiej stronie niż w instrukcji nakazano,
- płozy w przyczepie po uniesieniu same się przekręcają, aby je później doprowadzić

Podsumowanie:
Zestaw jest udany. Wszystko jest w nim niemal na tip-top. Niczym się nie zawiodłem, oczekiwania z opakowania w pełni zostały przeniesione do rzeczywistości. Ciągnik, bomba ! Do tego przyczepa, które może mogłaby być trochę lepsza IMHO, ale to co dostajemy też jest dobre i w pełni pozwala cieszyć się arktyczną bazą. Mały quad, kręcący się tam gdzieś ‘pod nogami’ będzie świetnym elementem, aby go wcześniej czy później zgubić. Ale kto się będzie przejmowałem takim perpeciem, przecież tu rządzi ktoś większy ! Widać, że model jest przemyślany, wykorzystano w nim każdą wolna przestrzeń dając mnóstwo dobrej zabawy. Ciągnik jest jedną wielką, skompresowaną bryłą, która w rękach dziecka przetrwa wiele. Przyczepa może być bardziej awaryjna, ale co tam … Ja idę pojeździć truckiem :-]

francis83
Posty: 25
Rejestracja: 2012-05-19, 09:50
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: francis83 »

Fajnie się czytało recenzję. Aż się chciało kupić ten model (mimo, że ciągnik, którym tak się zachwycasz, w ogóle mi się nie podoba). I w ogóle fajnie, że powstała kolejna recenzja, których ostatnio jak na lekarstwo, szczególnie z tych serii, które mnie interesują.

Według mnie Twoje minusy są mocno na siłę. W dodatku jednego minusa nie jesteś pewien. Równie dobrze mógłbyś nie napisać żadnego z nich.

Sama seria Arctic bardzo mnie zaskoczyła na plus. W życiu bym nie przypuszczał, że zwrócę na nią uwagę. A jednak. Ma niesamowitą kolorystykę, choć teoretycznie nie jest w moim stylu. Myślę, że na żywo te kolory wyglądają dopiero bajecznie. Ludziki są świetne. Niedźwiedź jest świetny. Psy ciekawe. Zestawów dużo, do tego składają się z wielu szczegółów.

Jako ciekawostkę można zaznaczyć, że dwóch dużych zestawów: najdroższego - 60062 i trochę tańszego - 60064, zresztą bardzo fajnych, nie ma w katalogu Lego (Innos - w polskim katalogu). Ktoś wie, dlaczego tak się dzieje?

Ktoś się orientuje, czy jedna ze składowych serii Arctic, czyli szukanie kryształów w lodzie, ma jakieś pokrycie z rzeczywistością?
Ostatnio zmieniony 2014-09-16, 15:28 przez francis83, łącznie zmieniany 1 raz.
"Nie urodziłeś się po to, aby być trybikiem w wielkiej maszynie przemysłowej. Zostałeś tylko wykształcony na trybik."

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#3 Post autor: Jellyeater »

Recenzji nie ma, bo nie bardzo jest co kupić jako zestaw. Co dopiero to recenzować. Sorry taki klimat.

A co do zestawu i recenzji podobają mi się. Ale jakoś nie widzę zastosowań dla pomarańczowych klocków w moich budowlach, więc sobie daruję. Ale jedna z bardziej udanych serii w tym roku.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 164
Rejestracja: 2012-11-19, 10:19
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: Prezes »

francis83 pisze:I w ogóle fajnie, że powstała kolejna recenzja, których ostatnio jak na lekarstwo, szczególnie z tych serii, które mnie interesują.
A jakie Cię interesują ?
francis83 pisze:Według mnie Twoje minusy są mocno na siłę. W dodatku jednego minusa nie jesteś pewien. Równie dobrze mógłbyś nie napisać żadnego z nich.
Tak. Masz rację. To jest właśnie siłą tego zestawu. Brak minusów lub ewentualnie te wydumane na siłę :-)
BTW: Jak to wyczułeś i o którym minusie piszesz, że nie jestem pewien ? Pomarańczowy stud na pile ?
francis83 pisze:Jako ciekawostkę można zaznaczyć, że dwóch dużych zestawów: najdroższego - 60062 i trochę tańszego - 60064, zresztą bardzo fajnych, nie ma w katalogu Lego (Innos - w polskim katalogu). Ktoś wie, dlaczego tak się dzieje?
Ja nie, ale nadal waham się nad zakupem 60064. Bacon podesłał mi linka do S@H ale jeszcze się nie przekonałem. Nadal uważam 60035 za najlepszy zestaw w drugim rzucie na 2014. Kosztował mnie 144zł i jak pomyślę, że mam wyłożyć 200 na 60064, który już nie jest taki dobry, to zwyczajnie w świecie mi szkoda.
francis83 pisze:Ktoś się orientuje, czy jedna ze składowych serii Arctic, czyli szukanie kryształów w lodzie, ma jakieś pokrycie z rzeczywistością?
Przypuszczam, że temat przewodni to ściema, ale same wyprawy są organizowane.
Dziś często pojawiają się informacje o znaleziskach w podwodnych morzach/jeziorach na Arktyce. Ponoć są tam jakieś nieznane ludzkości mikroorganizmy. Coś tam wiercą, ale czy za bakteriami, diamentami, ropą, gazem łupkowym czy kryształami? Kto ich tam wie? Czy w rzeczywistości istnieje pojazd a'la ten z 60035? Czy to kopia istniejącego pojazdu czy tylko imaginacja projektanta? Też chciałbym znać odpowiedź.

Awatar użytkownika
K^3
Posty: 180
Rejestracja: 2011-06-11, 19:55
Lokalizacja: Gdańsk / Tokio

#5 Post autor: K^3 »

Ktoś się orientuje, czy jedna ze składowych serii Arctic, czyli szukanie kryształów w lodzie, ma jakieś pokrycie z rzeczywistością?
Trochę nawet tak. Na Antarktydzie poszukuje się meteorytów, szczególnie tych nieżelaznych, które są najbardziej interesujące dla badacza i jednocześnie trudne do znalezienia na innych lądach. Tyle, że te okazy wyglądają zazwyczaj o wiele mniej spektakularnie niż wielkie (w skali ludzika) i kolorowe kryształy z zestawów Lego. Niemniej jednak, coś w tym jest.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#6 Post autor: M_longer »

Prezes pisze:Przypuszczam, że temat przewodni to ściema, ale same wyprawy są organizowane.
Poprzednia seria Arctic jako punkt wyjściowy miała wydobywanie z meteorytów pająków i skorpionów z kosmosu, więc wicie, rozumicie...

francis83
Posty: 25
Rejestracja: 2012-05-19, 09:50
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: francis83 »

Prezes

Nie wiem, czy poza Tobą kogoś interesuje to, co mnie interesuje, ale skoro pytasz, to odpowiem. Na przykład interesują mnie... Twoje recenzje. :-D I ogółem w moim klimacie była większość recenzji nori-ego. Czekam zawsze na opinie dotyczące: Castle, City (brakuje np. nowych pociągów, stacji), kamienic, domów z Creatora, a także niektórych serii licencyjnych, m.in. Hobbit (brakuje, np. 79010), Lord of The Rings, żółwi ninja (chyba nie ma żadnej recenzji), Lone Ranger. Szczególnie chodzi mi o te większe zestawy.

Co do minusa, którego nie jesteś pewny, to nie musiałem nic czuć, przecież napisałeś wprost: "jeśli się dobrze przyjrzałem". ;-)

Dziękuję za próby odpowiedzi na moje pytanie dotyczące pokrycia serii Arctic z rzeczywistością. ;-)
Ostatnio zmieniony 2014-09-17, 08:34 przez francis83, łącznie zmieniany 2 razy.
"Nie urodziłeś się po to, aby być trybikiem w wielkiej maszynie przemysłowej. Zostałeś tylko wykształcony na trybik."

zen535i
Posty: 152
Rejestracja: 2013-08-11, 16:19
Lokalizacja: Radomsko, Wieluń
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#8 Post autor: zen535i »

poszukaj na youtube jest cały filmik z transportu takiej ( bardzo podobnej ) przenośnej bazy arktycznej :D
Piwo moje paliwo;)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#9 Post autor: 3dom »

francis83 pisze:żółwi ninja (chyba nie ma żadnej recenzji)
Są 2 ;)

http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=21256
viewtopic.php?t=19509
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
LordXun
Posty: 54
Rejestracja: 2015-01-06, 13:03
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#10 Post autor: LordXun »

A ja na chwilkę odkopię temat, bo właśnie się w końcu złamałem i sobie to cacuszko kupiłem.

Ogólnie klimat Arctic bardzo fajny, budowa ciekawa i miałem przy niej sporo zabawy. Widziałem zdjęcia, ale jednak zestaw jest większy niż mi się zdawało - duży plus. Sporo jak na moją pamięć o starych zestawach, znalazło się tutaj części Technic co mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło.

Ale nie podobają mi się też dość mocno dwie rzeczy:
- dziura w dachu służąca otwieraniu (i może mająca imitować jakieś świetliki?) bardzo mnie razi i jestem pewny, że dało się to ładniej zrobić;
- konstrukcja piły łańcuchowej, która może i jest pomysłowa, ale za każdym razem rozpada mi się w rękach;

Poza tymi mankamentami, dla mnie to był świetny powrót do serii City :)
Ostatnio zmieniony 2015-01-15, 11:49 przez LordXun, łącznie zmieniany 1 raz.
LordXun

Iwona
VIP
Posty: 388
Rejestracja: 2014-12-27, 14:09
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#11 Post autor: Iwona »

Fajny zestaw, kupiłam sobie pod choinkę... widok pani Kocicy (takie tam 7 kg sierści) trącającej pudełko bo w środku "coś" się rusza bezcenny ;)

Sam pojazd robi wrażenie masywnego, quad dodaje mu uroku. Zabrakło mi chociaż jednego psiaka "towarzysza" wyprawy.

Awatar użytkownika
gmkkk
Posty: 1005
Rejestracja: 2014-06-24, 21:06
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: gmkkk

 

#12 Post autor: gmkkk »

Kolejna wielbicielka kizi mizi (tylko co to jest main coon? norweg?)
PS mojemu strasznie podobają się pudełka z TLG... te takie duże:) , klocki moje pudło jego (nie te od zestawów).
Ostatnio zmieniony 2015-01-15, 13:52 przez gmkkk, łącznie zmieniany 1 raz.

Iwona
VIP
Posty: 388
Rejestracja: 2014-12-27, 14:09
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#13 Post autor: Iwona »

To kotka rasy europejski krótkowłosy ;)
Jak Mara chce jeść to tak drze paszczę, że dla świętego spokoju dostaje jeść... jak nie chce wyjść na spacer (jest kotem wychodzącym tylko na smyczy) to nie wyjdzie. NIE i koniec. Nawet już na wskaźnikiem laserowym nie chce się jej ganiać ;)

ps. a pudła wszelkie są oczywiście JEJ. Awantury po "zniknięciu" kartonu są nieziemskie ;) ;)

ODPOWIEDZ