60058 SUV with Watercraft

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
ZepsutyKlocek
Posty: 49
Rejestracja: 2014-12-14, 23:10
Lokalizacja: Wieruszów

60058 SUV with Watercraft

#1 Post autor: ZepsutyKlocek »

Kolejna moja recenzja w tym tygodniu. Tym razem na ruszt wziąłem zestaw Lego 60058 , zestaw którego nigdy bym nie kupił a jednak jest u mnie. A dlaczego? Przekonacie się niżej.



Dane techniczne:
Seria: City
Rok premiery: 2014
Liczba klocków: 214
Liczba figurek: 2
Liczba worków z częściami: 2 duże woreczki
Spis części: BrickLink
Cena: katalogowa - 79.99zł





Pudełko:

Obrazek

Obrazek


Pudełko standardowej wielkości dla tych zestawów. Tradycyjnie dla zestawów Lego City niebieska szata graficzna. Na przodzie kartonowego opakowania widnieje złożony zestaw z informacją że skutery nie pływają na wodzie a na odwrocie kilka zdjęć z 'wakacji' , informacja że znajdziemy w nim dwa woreczki i pokazane pozostałe zestawy Lego City z 2014 roku.





Intrukcja i woreczki z klockami:


Obrazek


Dwie instrukcje. Kolejno z książeczki numer 1 dowiadujemy się jak połączyć poszczególne elementy aby powstał SUV, a druga książeczka opisuje budowę motorówek i przyczepki. Dwa opakowania w których znajdują się kolejne dwa opakowania z mniejszymi elementami. W pudełku znalazł się również mały arkusz z naklejkami.





Minifigi:

Obrazek

Dwa minifigi.
Jeden z nich otrzymał włosy na głowę, drugi zaś zwykłą niebieską czapeczkę.
Postać we włosach ubrana jest kombinezon z zamkiem z tyłu. Wielkim plusem jest nadruk na dwóch stronach torsu tego minifiga. Spodnie posiada on czarne.
Drugi ludzik posiada okulary i delikatny uśmiech. Ma założoną podkoszulkę z nadrukiem surfera. Spodnie niebieskie.



Obrazek

Skoro już tutaj jestem to już wspomnę o tym co mi się nie podoba. Po założeniu tego żółtego (nie pamiętam nazwy) z szyi minifiga zrobiła się szyja żyrafy. Nie podoba mi się to, nie dość ze wystaje czarna farba, to wygląda to dosłownie ohydnie..






Ciekawe klocki:


Obrazek x1 47456 White Brick

Obrazek x1 30036 Dark Bluish Gray Wedge

Obrazek x2 47755 White Wedge






Zdjęcia z budowy:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek





Gotowy model:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek






Podsumowanie:


Za:
* lusterka
* minifigi
* kolor SUVA
* proporcjonalna przyczepka do auta
* ładne żywe kolory motorówek
* dwa miejsca w samochodzie dla minifigów
* całkiem inne koła w przyczepce i SUVie niż w innych zestawach


Przeciw:
* element dla minifiga robiący z niego długoszyjnego człowieka
* sporo naklejek na motorówkach




Podsumowując zawsze patrząc na ten zestaw zastanawiałem się kto normalny go kupi. Wydawał mi się nudny i beznadziejny.. Głownie skłoniła mnie cena 56zł za ten zestaw. Podoba mi się w SUVie to że ma on tylko dwie naklejki które są rejestracją, przyczepka zaś jedną i jest to również rejestracja. Ale żeby nie było kolorowo w ramach rekompensaty każda z motorówek ma po 4 naklejki. Niestety czyni to oklejona motorówkę bo jest mała a naklejki są dość spore. Zaciekawił mnie podczas budowania motyw rozwiązania problemu z lusterkami. Pierwszy raz widziałem takie rozwiązanie i szczerze mówiąc podoba mi się. Jeśli miałbym go kupić jeszcze raz z pewnością bym to zrobił jeszcze raz, jest to zestaw zeszłoroczny ale przeszedł on moje oczekiwania które miałem gdy go kupowałem. Jest świetny i polecam go każdemu..


Pozdrawiam, zachęcam do komentowania. :-)

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: Durzy »

Nie da się docisnąć tych kapoków? Serio? Nie chce mi się wierzyć, że Lego wypuściłoby taki bubel.
ZepsutyKlocek pisze: Jeśli miałbym go kupić jeszcze raz z pewnością bym to zrobił jeszcze raz
Usuń to drugie i będzie lepiej ;)

Odnośnie lusterek, choćby tu: http://brickset.com/sets/31006-1/Highway-Speedster
ZepsutyKlocek pisze:SUVA
SUVa?

Nie wiem jak innych, ale mnie po początkowym wstępie, że nie kupiłbyś tego zestawu, dalsze wyjaśnienie słabo przekonało. Pod koniec roku w tej cenie było pełno zestawów! Chyba wszystkie ciekawsze.

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#3 Post autor: bacon »

Dlaczego wszystkie zdjęcia są 'z góry'? Dlaczego nie ustawisz aparatu na wprost obiektu?

Awatar użytkownika
kenobi8
Posty: 174
Rejestracja: 2009-01-09, 17:37
Lokalizacja: Płock

#4 Post autor: kenobi8 »

Durzy pisze:Nie da się docisnąć tych kapoków? Serio?
Serio, serio :(
Te kamizelki ranią oczy. Jak to w ogóle możliwe, że ktoś w LEGO to zatwierdził?

Awatar użytkownika
LordXun
Posty: 54
Rejestracja: 2015-01-06, 13:03
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#5 Post autor: LordXun »

Durzy pisze:Nie da się docisnąć tych kapoków? Serio? Nie chce mi się wierzyć, że Lego wypuściłoby taki bubel.
Niestety widać to także na tych bardziej oficjalnych fotkach:
https://www.google.pl/search?q=60058&cl ... 500%3B1041
LordXun

Awatar użytkownika
Jarząb
Posty: 132
Rejestracja: 2012-05-07, 09:22
Lokalizacja: Ostróda
brickshelf: jarzab

 

#6 Post autor: Jarząb »

Z tymi kapokami jestem bardzo niemile zaskoczony. Odnosze wrażenie jakby to projektował idiota, albo człowiek mający odbiorców za idiotów.
ZepsutyKlocek jakość Twoich recenzji sukcesywnie wzrasta. Bym jedynie pozbył się tak dużych przerw między poszczególnymi "rozdziałami" recenzji.

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#7 Post autor: Waler »

No no, widzisz po zastosowaniu brystolu zdjecia od razu dużo lepsze :) Ale do perfekcji im jeszcze trochę brakuje. Przede wszystkim tak jak powiedział Bacon staraj się robić zdjęcia na poziomie modelu a nie z góry. Wtedy wyglada to o wiele lepiej. Radzę nie robić zdjęć z bliska. Oddal się z aparatem około metr od obiektu i zastosuj zoom. Poza tym postaw aparat na statywie i zastosuj dłuższy czas naswietlania (np. 1/8, 1/5s). Wtedy nawet ciemne miejsca aparat sam sobie "doswietli". Ale warunek to statyw, inaczej będą poruszone. I coś mi się zdaje, że korzystasz z dwóch rodzajów oswietlenia o różnej barwie cieplnej. Zdecydowanie zastosuj dwie takie same żarówki i ustaw balans bieli na światło żarowe
P.S
I robisz ten sam błąd w recenzji co ja robiłem :). Zdjęcia jedno pod drugim. Ustaw je jedno obok drugiego i recka bedzie mniejsza i mniej scrollowania :P Ja w swojej ostatniej recenzji posłuchałem się innych i zmieniłem swoj "styl" ustawiania zdjęć. I muszę przyznać rację, że wygląda to o wiele lepiej.
Ostatnio zmieniony 2015-01-16, 11:25 przez Waler, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#8 Post autor: SERVATOR »

Waler pisze:Zdjęcia jedno pod drugim. Ustaw je jedno obok drugiego i recka bedzie mniejsza i mniej scrollowania
Mniej scrollowania ale więcej klikania za co ja osobiście nie lubię miniatur.

Iwona
VIP
Posty: 388
Rejestracja: 2014-12-27, 14:09
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: Iwona »

Kilka dni temu była w Muszkieterach po chleb i ser, jakimś "cudem" nabyłam m. in. Obrazek, jak widzę na foto, z tymi samymi kapokami! Podniosło mnie sprzed kompa, lecę sprawdzić i tak! Dla projektanta będzie osobne miejsce w piekle :/

Awatar użytkownika
ZepsutyKlocek
Posty: 49
Rejestracja: 2014-12-14, 23:10
Lokalizacja: Wieruszów

#10 Post autor: ZepsutyKlocek »

w Muszkieterach za ile to kupiłaś ?

Iwona
VIP
Posty: 388
Rejestracja: 2014-12-27, 14:09
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#11 Post autor: Iwona »

64,99
myślę, że dobra cena

Awatar użytkownika
ZepsutyKlocek
Posty: 49
Rejestracja: 2014-12-14, 23:10
Lokalizacja: Wieruszów

#12 Post autor: ZepsutyKlocek »

ooo a to dziwne że u nas promocji nie ma .. Hmm, a to było w gazetce?

Iwona
VIP
Posty: 388
Rejestracja: 2014-12-27, 14:09
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#13 Post autor: Iwona »

niee, tak sobie w koszu wyprzedażowym obok innych zabawek leżało... sam jeden... i jak tu nie kupić?? ;)

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#14 Post autor: Durzy »

Odnośnie tezy, że teraz city to salon samochodowy, nie uważacie, że stary zestaw był ciekawszy i dużo bardziej bawialny (nawet jakby zabrać łódkę sędziego), mimo że miał wadę - transport tylko dla jednego skutera (bo i wtedy skutery wyglądały jak coś co można zobaczyć na każdej plaży pełnej turystów, a jakieś naklejkowe si-fi)?

Obrazek



LordXun pisze:
Durzy pisze:Nie da się docisnąć tych kapoków? Serio? Nie chce mi się wierzyć, że Lego wypuściłoby taki bubel.
Niestety widać to także na tych bardziej oficjalnych fotkach:
https://www.google.pl/search?q=60058&cl ... 500%3B1041
Autentycznie jestem w szoku. Jakim cudem oni to przepuścili? Przecież to musiało przejść przez jakieś szczeble ludzi zatwierdzających projekt, wykonanie itp.

Marna, jak wrażenia? Sam camper wydaje się lepszy niż starsze wersje 6388, czy ten:

Obrazek

Jednak w tak starym zestawie jakoś kapoki nie stwarzały problemów (zamienił stryjek siekierkę na sparciały kijek!), a zestaw miał jeszcze coś czego teraz można pozazdrościć - deskę windsurfingową.
Ostatnio zmieniony 2015-01-16, 23:17 przez Durzy, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
gmkkk
Posty: 1005
Rejestracja: 2014-06-24, 21:06
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: gmkkk

 

#15 Post autor: gmkkk »

Czym się tak gorączkujecie , przecież te kamizelki są od kilku lat, zastąpiły takie, które były np w zestawie 7207, więc problem istnieje ładnych kilka lat.
Dzięki Koledze recenzentowi dotarło do szerszej rzeszy miłośników Lego... dowiedzieli się, że ukochane TLG też potrafi coś spartolić:)

Koniec żartów - a jak wg Was mieli to zrobić??? cieńsza kamizelka wokół szyi byłaby raczej nietrwała - przypominam, że to zabawka dla dzieci kilkuletnich, bardziej zabudowana byłaby mniej estetyczna, vide starszy model. Poza tym ta nowa jest i tak delikatniejsza od starej i bardziej szczegółowo wykonana. Wcale nie jest taka zła a że wydłuża szyję, cóż, coś za coś.

ODPOWIEDZ