60058 SUV with Watercraft

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
ZepsutyKlocek
Posty: 49
Rejestracja: 2014-12-14, 23:10
Lokalizacja: Wieruszów

#16 Post autor: ZepsutyKlocek »

Stare zestawy miały w sobie coś co ciągle cieszyło oko. Mimo że były na 4 study ciągle były super. Mnie się podobało zawsze każde stare budynki , bo było auto i coś.. Np pizzeria dla kierowców lub coś ciekawego.. Budynki były oszklone. Nie były skomplikowane bo były proste ale chociaż były.. A teraz ciągle samochody.. Nie ma czegoś co by mogło podrzucić pomył na makietę. Chcąc zbudować oryginalną makietę bez własnych budynków to małe szanse. Stare zestawy słabo pasują do aktualnych.. Zamiast tej beznajdziejnej policji bagiennej zrobili by jakieś Miasto.. Pizzerie, Sklep, Bar, sklepik, Stragan bądź coś co w końcu tworzyło by te City.. Bo jak dla mnie mogą zmienić nazwę na Lego Car & Truck..

Swoja drogą LEGO 4556 było świetne, zawsze mi się podobało :)

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#17 Post autor: Durzy »

O! Ciekawa opinia u kogoś nie wychowywał się na lego Town, a mimo to uważa, że dawniej bywało lepiej. Widzicie? nie tylko stare pryki sceptyki marudzą ;)

Ja wolę mieć brzydkie 4 studowe auta i w mieście moje najpierwsze Lego: 6394, niż piękne auta z beznadziejnymi naczepami na pustym dywanie ;)
ZepsutyKlocek pisze:Swoja drogą LEGO 4556 było świetne, zawsze mi się podobało :)
Wiesz, że to dworzec pociągowy i wcale nie taki ładny (patrz 4554)?

Pizzeria do miasta była jedna i nadal ma malusi, ale szalenie wdzięczny i będę się kłócił, że nadający się nawet do obecnego City pojeździk: 6350 - u mnie to auto z dostawcą z serii minifigures jest wkomponowane na półce w scenę z kamieniczką - moim zdaniem nawet nieźle pasuje.

gmkkk pisze:przypominam, że to zabawka dla dzieci kilkuletnich, bardziej zabudowana byłaby mniej estetyczna, vide starszy model.
I co z tego? Mogli lekko poprawić starą. Dawne małe plastikowe pelerynki czy butle tlenowe też nie były jakoś szczególnie szeroki w miejscu szyi, a się nie urywały! Obecne rozwiązanie jest niedopuszczalne i dziwię się, że tego nie zmieniono. Przecież to wygląda niesamowicie tandetnie. Jakby ktoś próbował dopasować chińską podróbę cobi do Lego!

Awatar użytkownika
gmkkk
Posty: 1005
Rejestracja: 2014-06-24, 21:06
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: gmkkk

 

#18 Post autor: gmkkk »

Jedna i druga w sumie siedzenia nie urywa, widocznie uznali, że tak ma być i już, jak się komuś nie spodoba nie kupi...

Awatar użytkownika
ZepsutyKlocek
Posty: 49
Rejestracja: 2014-12-14, 23:10
Lokalizacja: Wieruszów

#19 Post autor: ZepsutyKlocek »

Może tego nie jest wiele i pewnie macie więcej ale nazbierałem już takie coś
Obrazek

za każdym razem gdy na to patrzę to się uśmiecham, i ciesze się że mam takie fajne zestawy... Ale ciągle jeden niedosyt.. Mam dość aut... Ciągle ma się wszystko kręcić wokół samochodów? Rozumiem lego City jako miasto, a nie jako samochody.. Skoro zrobili 6 studowe samochody to dlaczego nie zwiększa/zmienią dróg? Przecież tam np taki tir policyjny lub choćby taki SUV będą wyglądać jak na drodze na jakimś poboczu... Skoro ma być to miasto to niech robią miasto...

Tak się ostatnio zastanawiałem,
po co mi śmieciarka skoro nie ma skąd śmieci wywozić?
Po co auto z gazem skoro nie ma gdzie go wozić i skąd?
Po co betoniarka skoro nie ma czego budować?
Po co auto holownicze skoro nie ma dokąd tych aut holować?
A wywrotka co ma wozić, inne auta ?
A drewno gdzie mam wozić? Na inne auto i tak wokół?
A chyba najzabawniejsze jest to, że wóz strażacki nie ma co gasić :-D


Mówiąc pizzeria chodziło mi o 6329, małe i pewnie nie było drogie. Ciekawe jaka była cena tego katalogowa, bo w tym katalogu co mam cen nie ma... Szkoda.
6426 jest świetny, mały ale ma w sobie to coś. Mogliby go trochę odświeżyć i przywrócić do aktualnych motorów... Nie trzeba wielu elementów, a wyglądało by to na pewno lepiej niż tegoroczne Creator, te domki to nawet do City nie pasują...
6434 fajny, kolejne coś co widziałbym na makiecie... Trochę powiększyć aby auta te większe się mieściły i byłoby super, nawet mogliby to wypuścić w 2 częściowej wersji, np lewa i prawa strona... Schodziłoby pewnie jak ciepłe bułeczki..
6330, tego mi brakuje. Poczta... Mało elementów, dużo szyb, ale jest budynek który w makiecie też byłby świetny.
Z tych nowszych 7240 też mi się podoba, nawet zaryzykowałbym stwierdzenie że lepszy niż remiza z 2014 roku...

Tak patrząc moim mało profesjonalnym okiem to ten rok i jego budynki:
31032, cena dobra ale chatka Puchatka mnie nie interesuje...
31036 w sumie nie jest zły, ale jakoś nie porywa... Skoro to sklep z owocami to brakuje mi konkretnego straganu. Zamiast robiąc dwa sklepy na siłę mogli zrobić jeden konkretny...
31026 tutaj kosmiczna cena jak dla mnie. Patrze na niego i nie wygląda mi to na 300zł, nie wiem może jakieś są tam super klocki, ale np ta papuga to jest wielkości minifiga i jest zbędna. podobnie jak te autko... Takie naciąganie, gdyby usunąć te dwie części to byłoby pewnie troszkę taniej... A tak to jest kilka zbędnych rzeczy i 300zł... Ja rozumiem że lego jest drogie ale skoro jest drogie, to niech to wygląda na 300zł a nie na co najwyżej 200.
Gdyby był domek z 60068 dostępny sam to bym go chętnie kupił, ale ta łodzie, helikopter i samochód mi się w ogóle nie podobają.
Już nie mówiąc o tegorocznym posterunku za 450zł...
Ostatnio zmieniony 2015-01-17, 08:23 przez ZepsutyKlocek, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#20 Post autor: M_longer »

ZepsutyKlocek pisze:Tak się ostatnio zastanawiałem,
po co mi śmieciarka skoro nie ma skąd śmieci wywozić?
Po co auto z gazem skoro nie ma gdzie go wozić i skąd?
Po co betoniarka skoro nie ma czego budować?
Po co auto holownicze skoro nie ma dokąd tych aut holować?
A wywrotka co ma wozić, inne auta ?
A drewno gdzie mam wozić? Na inne auto i tak w okół?
A chyba najzabawniejsze jest to, że wóz strażacki nie ma co gasić :-D
Sugerowałbym dobudowanie wszystkiego czego Ci brakuje, po swojemu.

Awatar użytkownika
gmkkk
Posty: 1005
Rejestracja: 2014-06-24, 21:06
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: gmkkk

 

#21 Post autor: gmkkk »

Trochę się zagalopowałeś, zaczynasz dopiero i ominęło Cie trochę zestawów - 2 warsztaty, stacja benzynowa a żółta seria budowa to jedne z najlepszych zestawów w City, poczekaj na reedycje. Co prawda obecne zestawy "budowa" są cieniutkie w stosunku do swoich poprzedników ale nie są to tylko samochody. Do uzupełnienia miasta dobrze nadaje się creator albo jeśli nic się nie podoba to pozostaje własna twórczość. I cierpliwości. Rocznie w samym city lego wydaje 30 - 40 zestawów jakby co roku były wszystkie serie reedycje to byłoby ze 120. Są jeszcze pociągi (półka cenowa niestety wysoka ale od lat na bardzo wysokim poziomie), trzeba dorobić dworce tory i miasto można rozwinąć:)

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#22 Post autor: V1 »

Ciągle ma się wszystko kręcić wokół samochodów? Rozumiem lego City jako miasto, a nie jako samochody.. Skoro zrobili 6 studowe samochody to dlaczego nie zwiększa/zmienią dróg? Przecież tam np taki tir policyjny lub choćby taki SUV będą wyglądać jak na drodze na jakimś poboczu... Skoro ma być to miasto to niech robią miasto...

Tak się ostatnio zastanawiałem,
po co mi śmieciarka skoro nie ma skąd śmieci wywozić?
Po co auto z gazem skoro nie ma gdzie go wozić i skąd?
Po co betoniarka skoro nie ma czego budować?
Po co auto holownicze skoro nie ma dokąd tych aut holować?
A wywrotka co ma wozić, inne auta ?
A drewno gdzie mam wozić? Na inne auto i tak wokół?
A chyba najzabawniejsze jest to, że wóz strażacki nie ma co gasić :-D
Ja bym reklamował.
Ewidentnie robią sobie z Ciebie jaja.
\/1 ______________

Iwona
VIP
Posty: 388
Rejestracja: 2014-12-27, 14:09
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#23 Post autor: Iwona »

Durzy pisze: Marna, jak wrażenia? Sam camper wydaje się lepszy niż starsze wersje 6388, czy ten:
Wiesz, wrażenia mam dość nijakie, bo:
-łóżko jest jednoosobowe;
-jest kajak, ale brakuje mi chociażby wędki czy małego ogniska;
-ciekawie rozwiązano chowanie wioseł i kapoków (brrr....) na dachu;
-w środku jest sporo przestrzeni;

Może to czepianie na siłę, ale auto mnie nie porwało. Ot kolejne do kolekcji, ileż można mieć policji i straży. Mimo średniego zachwytu w tej cenie (64,99) pewnie ponownie bym kupiła, w cenie katalogowej raczej nie.

Awatar użytkownika
ZepsutyKlocek
Posty: 49
Rejestracja: 2014-12-14, 23:10
Lokalizacja: Wieruszów

#24 Post autor: ZepsutyKlocek »

Camper nie jest zły.. Największy atut to to że jest to coś nowego, a nie ciągle tak jak mowisz straż i policja.
A szkoda że nie wypuszczą serii Poczta lub Sklepy :) Byłoby to ciekawe :)

ODPOWIEDZ