[MOC] Run boy run - tribute to "Dying Light"

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
SzU
Posty: 67
Rejestracja: 2012-08-24, 08:57
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: SzU
Kontakt:

 

[MOC] Run boy run - tribute to "Dying Light"

#1 Post autor: SzU »

Na wstępie zaznaczę, że jest to MOC powstały tylko i wyłącznie z mojej inicjatywy, nie jest zrobiony na żadne zamówienie.
Na koniec projektu "Dying Light", po ponad 3 latach nad nim spędzonych, natchnęło mnie żeby zawrzeć jego esencję w małym MOCu. Dość szybko wyklarowała mi się idea ucieczki przed zainfekowanymi po dachach. Uprzedzając - tak, niektórzy przeciwnicy w tejże grze są dość sprawni, nie wszyscy są powolnymi zombie.

Z początku uciekający był na zielonym dachu, ale zaowocowałoby to zdjęciami z widokiem pleców postaci, poza tym hazmat guy wyłaziłby z przeciwnego kierunku trochę bez sensu, wreszcie umiejscowienie uciekającego najwyżej dałoby wyraz jego dominującej pozycji. W ustawieniu jak teraz wiadomo kto kogo goni, a uciekający jest kompozycyjnie na przegranej pozycji (niżej od dwóch zombie).

MOC powstał w 2 wieczory. Podczas pierwszego, w ok. 2,5h powstały rysunki i MOC w mniej więcej takim kształcie jak ostateczny, ale z elementów w ogóle nie trzymających się ze sobą i bez detali. Drugi wieczór - ok. 3,5h - konstrukcja umożliwiająca przenoszenie MOCa i detale.

Autorem zdjęć jest mój kolega Krzysztof Knefel.

Galeria Flickr

Zdjęcia:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
nisiia
Adminus Emeritus
Posty: 875
Rejestracja: 2013-11-24, 21:01
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nisiia

 

#2 Post autor: nisiia »

W pierwszym momencie myślałam, że to ma coś wspólnego z piosenką Woodkid'a ;)

Bardzo podoba mi się dobór kolorów. Te okna w spadzistym dachu nie są za wysokie?
Można by było dorobić jakąś drabinkę, czy coś, bo teraz to on biegnie, ale nie bardzo już ma dokąd... :)
za dzień, za dwa
za noc, za trzy...

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#3 Post autor: Jellyeater »

Warto było się pokusić o ostatnie piętro. Wtedy przy odpowiednim kadrowaniu byłby z tego dach. A tak jest niski parter. :) Tak poza tym to ładnie i ciekawie.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#4 Post autor: Szerszen »

Też miałem nadzieję na woodkida, mimo to scenka ładna.

Jak dla mnie, na pierwszy rzut oka widać, że to dachy - nie potrzebuję reszty budynku, żeby to zauważyć ;-)
Ostatnio zmieniony 2015-01-26, 07:52 przez Szerszen, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Yeti
Posty: 95
Rejestracja: 2011-07-05, 23:21
Lokalizacja: Malbork, Mikoszewo

#5 Post autor: Yeti »

"Na koniec projektu "Dying Light", po ponad 3 latach nad nim spędzonych"

Rozumiem, że pracowałeś przy jego powstawaniu? Zazdroszczę! Obejrzałem chyba wszystkie możliwe gameplay'e i "recenzje" DL'a. Specjalnie dla niego modernizuje PC-ta:D

A co do sceny od razu widać o co chodzi! Koniec balkonu, nie znaczy końca ucieczki, skok na ulicę, sprintem na autobus, poszukać broni, materiałów i dzida dalej!

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#6 Post autor: Stelario »

Jeśli ten dom służy tylko jako atrapa to bym proponował dodać bricki pod dachem co by się dało ładniej klocki docisnąć. Bo ten zielony plate z kominem to chyba tylko do połowy studa jest wciśnięty.

Co do scenki bardzo fajna. Można wiedzieć z jakiego zestawu jest ten pomarańczowy kombinezon? A dokładnie hełm.
Ostatnio zmieniony 2015-01-26, 17:18 przez Stelario, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
wallyjarek
Posty: 1275
Rejestracja: 2013-10-24, 09:31
Lokalizacja: Poznań / Limerick - Irlandia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: wallyjarek »

Świetna scenka, bardzo mi się podoba kawałek budynku - dach :)
Muszę sobie kilka zombiaków sprawić, szkoda że są drogie.

ODPOWIEDZ