31031 Rainforest Animals

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

31031 Rainforest Animals

#1 Post autor: nori »

To jest wpis z 8studs. Zapraszam także na facebooka.


31031 Rainforest Animals (Zwierzęta z lasu deszczowego)

Obrazek

Seria: Creator
Rok premiery: 2015
Liczba elementów: 215
Figurki: -
Wymiary pudełka: (w przybliżeniu) 26 x 14 x 4.5 cm
Cena: $14.99, £12.99, 14.99 €, 69,99 zł

BrickSet, BrickLink

W 2014 roku sporo zamieszania (w pozytywnym znaczeniu!) narobiły dwa relatywnie duże zestawy z uroczymi zwierzakami: 31021 Furry Creaturesi 31019 Forest Animals. Słodkie zwierzaki z linii Creator chwyciły chyba każdego za serce, a z tego co widziałem po znajomych, także "zmusiły" do sięgnięcia po portfele. W tym roku nasza urocza gromadka otrzymała kolejnych przyjaciół, tym razem papuga, żabka, mucha, kameleon i rybka przybyły aż z deszczowego lasu.
Od razu się przyznam, że mnie przede wszystkim zdobyła papuga, ale nie z powodu swojego uroku itp, ale że to zwierzak powiązany z... Piratami.... Tak, nawiązanie może szyte grubymi nićmi, ale koniec końców skusiłem się na tenże zestaw, a moje wrażenia, i czy papuga była tego warta, postaram się Wam przedstawić w niniejszej recenzji.

Obrazek

Pudełko o nieco podłużnym kształcie, nie za duże, całkiem zgrabne. Przednią ściankę zdobi naprawdę przyjemna dla oka szata graficzna - nie ma tu zbyt dużo zbędnych sloganów, a samo zdjęcie zestawu wkomponowano w odpowiednio dobrane tło. Po prawej stronie, na pomarańczowym pasku, zaprezentowano dodatkowe zwierzaki do których instrukcje znajdziemy w pudełku, o czym zresztą informuje nas napis "3in1".

Obrazek

Na tylnej ściance znajdziemy bardzo ładne ujęcie wszystkich zwierzaków, dodatkowo w ramce ukazano "funkcjonalność" zestawu, czyli możliwość karmienia papugi. Jak się już niedługo okaże, funkcjonalność ta jest o wieeeeele większa!

Obrazek

Pudełko otwiera się poprzez rozcięcie dwóch przezroczystych plastrów, co jest rzadkością w zestawie o tak małym rozmiarze. Jednak największą niespodzianką jest zawartość - wyobraźcie sobie moje zdziwienie, gdy okazało się, że pudełko jest wypełnione w całości! Jednak nie tylko klockami, te, upakowane w trzy woreczki, zajmują większą część opakowania,

Obrazek

natomiast w resztę idealnie "wkomponowały" się trzy złożone (jednak nie zagięte, a jedynie zwinięte) książeczki z instrukcjami!

Obrazek

Oryginalny i genialny patent! Nic się nie uszkodzi, instrukcje nie mają najmniejszego naderwania, wszystko zostało perfekcyjnie dopasowane!

Same instrukcje to trzy książeczki, każda zawiera plany budowy określonych modeli.

Obrazek

W pierwszej, liczącej 60 stron, znajdźmy instrukcje składania papugi, muchy oraz żaby. Te trzy zwierzaki możemy złożyć jednocześnie - na wszystkie wystarczy nam klocków zawartych w pudełku.

Obrazek

Kolejna książeczka to plany budowy rybki, które, wraz z reklamami, zajmują 28 stron.

Obrazek

Trzecia książeczka liczy 36 stron i dzięki niej będziemy mogli złożyć kameleona.

Obrazek

Co do zawartości: z instrukcjami nie ma żadnego problemu, plany budowy są czytelne, proste, bezproblemowe. Oczywiście nie zabrakło indeksu elementów, oraz reklam innych zestawów z aktualnej oferty serii Creator.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Moją uwagę przykuła szczególnie ta reklamówka, pokazująca jak poszczególne zestawy można ze sobą połączyć:

Obrazek

Co charakterystyczne dla zestawów z linii Creator, otrzymujemy tu mnóstwo raczej dość klasycznych elementów w wielu przepięknych kolorach i odcieniach. Jako, że modelami są zwierzaki, warto zwrócić uwagę na komplet świetnych oczek:

Obrazek

Czas sięgnąć po główną instrukcję i rozpocząć budowanie. Najpierw złożymy czarne maleństwo, czyli muchę, zaraz po niej składamy głodną zieloną żabę.

Obrazek

Jak dla mnie: rewelacja! Żaba prezentuje się wspaniale, może trochę zdziwiam, ale wydaje mi się, że bije z niej jakaś taka radość. No sami powiedzcie, czy na tym pyszczku nie idzie dojrzeć zarysu uśmiechu? Do tego mucha - o ile zapewne większość z nas nie przepada za tymi owadami, to w wydaniu LEGO mucha jest po prostu prześliczna!

Obrazek

Obrazek

Tak wiec pierwsze wrażenie dla mnie było bardzo pozytywne. Jednak to papuga jest dla mnie najważniejszym modelem, czas na jej złożenie, oby spełniła oczekiwania!

Budowa przebiega modułowo, osobno składamy tors, główkę, skrzydełka...

Obrazek

Łącząc wszystko w jedną całość otrzymujemy takiego oto ancymona:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak dla mnie - wygląda prześwietnie! Jak przystało na papugę, jest bardzo kolorowa, acz nie pstrokata. Co prawda z przodu nie prezentuje się zbyt dobrze, ale już z każdego innego ujęcia potrafi zdobyć każde serce. Do tego jest bardzo pozowalna, nogi można odchylać (tu malutki minus, przy zadziałaniu większej siły, nogi zbyt łatwo się odczepiają), skrzydła ruszają się na każdą stronę, do tego papuga może nawet stroszyć piórka! Świetnie umocowano oczy, które przypięte są na pinach, dzięki czemu można je obracać, i w łatwy sposób zmieniać wyraz twarzy "dzioba" papugi. Jedyne czego mi zabrakło do pełni szczęścia, to możliwość obracania głową, jednak zamiast tego otrzymaliśmy wspomnianą wcześniej "funkcjonalność", czyli sposobność karmienia. W dość dziwny sposób, by nakarmić nasza papugę, należy odchylić jej łepek (oby dzieci nie próbowały karmić tak prawdziwych zwierzątek!)...

Obrazek

W zestawie jest nawet jedzenie, w postaci trzech brązowych krążków.

Obrazek

Które to... zresztą zobaczcie sami:

Obrazek

Obrazek

Tak, wystarczy delikatnie podnieść ogon i nasza papuga z pełną gracją zostawi ptasie bobki... Autentycznie, komu bym tego patentu nie pokazywał, od razu pojawia się wrzask zachwytu i śmiech. Patent doprawdy pomysłowy! I kto by pomyślał, że zwykła ptasia kupa może dać tyle radochy!?!

Po budowie trzech zwierzaków postała garstka elementów:

Obrazek

Tak więc, by złożyć kolejnego zwierzaka, należy rozłożyć naszą wesołą ferajnę.

Rybka. Nieco przerośnięta, o ładnej kolorystyce, malutkich bocznych płetwach, z wysokim "czołem", zielonym "zadziornym noskiem" i z "wyszczerzonymi zębami"! Naprawdę ładna, choć do papugi i spółki trochę jej niestety jednak brakuje. Acz uroku odmówić jej absolutnie nie sposób!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

By złożyć kolejnego zwierzaka niestety musimy rozłożyć także rybkę. Ostatnim zwierzakiem jest kameleon, który nie jest zły, jednak prywatnie nie przypadł mi do gustu. Sporo na plus dodaje mu "przygryziony" czerwony język, wyłupiaste oczka, oraz "zaczesana do tyłu grzywka". Jednak ktoś musi być ostatni, i wśród wszystkich zwierzątek, niestety tym kimś został właśnie kameleon...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Creator to bardzo przyjemna seria, czego najlepszym przykładem jest niniejszy zestaw. W świetnym i zgrabnym pudełku, o doskonale zagospodarowanej przestrzeni, otrzymujemy sporą garść przydatnych i występujących w pięknych kolorach elementów, z których możemy wyczarować takie cuda jak uroczą muchę, żabę śmieszkę, a przede wszystkim rewelacyjną niegrzeczną papugę! Pozostałe zwierzaki, czyli rybka i kameleon, także potrafią dać radość z budowy i zabawy, choć nieco odstają od głównych modeli. Za minus potraktowałbym zbyt dużo niewykorzystanych elementów, które zostają po budowie rybki i kameleona - można było pokusić się o sklecenie z tego "czegoś jeszcze". Oczywiście nie jest to jakaś wielka wada, wszak nieskończone możliwości kreacji w takim przypadku pozostają naszej wyobraźni. O ile oczywiście zdecydujemy się na rozłożenie głównego tria - u mnie coś czuję, zadomowią się w takiej postaci na dłuższy czas. Papuga, żaba i mucha potrafią naprawdę wprawić w dobry nastrój! I to jest największą zaletą tegoż zestawu. Szczerze polecam!

PS Zestaw obecnie spokojnie można spotkać w hipermarketach w cenie o około 5 złotych niższej niż oficjalna, a jak się poszuka po pomniejszych sklepach, i trochę się potarguje, może wpaść w ręce nawet o dyszkę taniej!
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2 Post autor: SERVATOR »

Cieszę się Nori, że to właśnie Ty zrobiłeś recenzję tego zestawu. Nie mam żadnych wyrzutów, że choć sam chciałem ją zrobić, to jej w końcu nie zrobiłem. Twojej bym nie przebił. :)

Zadam Ci jednak zagadkę, ktorej sam nie potrafiłem wyjaśnić.
Na samym początku pojawiało się jeszcze jedno zdjęcie dla tego zestawu:

Obrazek

Może Ty wiesz co się stało, że ostatecznie nie ma nigdzie o nim informacji i instrukcji do niego?
Co więcej mam wrażenie, że liczba stron ze zdjęciem tego pawia sukcesywnie się zmniejsza. O co może chodzić? Ptak przecież jest bardzo udany...

EDIT. Tu jest chyba rozwiązanie zagadki. :)
Ostatnio zmieniony 2015-02-10, 08:08 przez SERVATOR, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 370
Rejestracja: 2012-12-28, 18:27
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
brickshelf: tbzz
Kontakt:

 

#3 Post autor: tbzz »

Recenzja świetna oczywiście Nori :) Ale zestaw mi się nie podoba. Za wyjątkiem motywu z papugą i kameleona. Za dużo tu trochę barw.
Insta (główny kanał) @legos_soul
Blog Lego http://legosoul.wordpress.com/
Zestawy http://brickset.com/sets/ownedby-tbzz

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#4 Post autor: M_longer »

Papuga wygrywa w kategorii najlepsza funkcja w zestawie. Kupiłem ją dla żony na urodziny i się bardzo podoba. "Zabawnie kupy robi".
tbzz pisze:Za dużo tu trochę barw.
Uhm, serio?

Obrazek

Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 370
Rejestracja: 2012-12-28, 18:27
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
brickshelf: tbzz
Kontakt:

 

#5 Post autor: tbzz »

M_longer, ja nie kwestionuję konieczności zastosowania sporej ilość kolorów, do odwzorowania papugi. Poprostu wolę bardziej stonowane barwy. Czysto subiektywnie. Ponadto jeśli już miałbym wskazać, to mój faworyt to kameleon. ;)
Insta (główny kanał) @legos_soul
Blog Lego http://legosoul.wordpress.com/
Zestawy http://brickset.com/sets/ownedby-tbzz

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#6 Post autor: SERVATOR »

No i jest instrukcja budowy rajskiego ptaka (anonsowanego wcześniej jako pawia)...

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#7 Post autor: nori »

Instrukcja pojawiała się już parę dni temu, zbudowałem, mam porobione fotki, jak obrobię, zrobię upgrade recenzji. ;)
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#8 Post autor: legosamigos »

Rybka wcale nie jest przerośnięta i kształtem przypomina mi piranię
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#9 Post autor: nori »

legosamigos, pozwolisz, że zapytam z ciekawości, trochę mnie zainteresowałeś, a nie uzasadniłeś swojej wypowiedzi. Dlaczego napisałeś, że rybka "wcale nie jest przerośnięta"? Ja nawiązałem do tego, że w przeciwieństwie do choćby relatywnie małej muszki (tak, oczywiście i tak większej niż prawdziwe muszki ;) ), składa się z wielu elementów i jest relatywnie duża, a przynajmniej takie sprawia wrażenie (powiedziałbym "ciężkości"). Chętnie poznam Twoje zdanie, żeby jak coś, następnym razem nie palnąć gafy.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
grzybiarz
Posty: 46
Rejestracja: 2013-07-17, 14:24
Lokalizacja: DGL
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#10 Post autor: grzybiarz »

To karmienie papugi, przez odchyloną głowę... trochę nieciekawie to wygląda. Może konstruktor nie wiedział za bardzo, jak połączyć głowę z tułowiem? Trzyma się to tylko na zawiasie i przy okazji zrodził się patent na bobki?

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#11 Post autor: nori »

31031 Rainforest Animals (Zwierzęta z lasu deszczowego) - uzupełnienie: Rajski Ptak

Przy okazji recenzji zestawu 31031 Rainforest Animals igniton na blogu, a SERVATOR na forum, podrzucili informacje o jeszcze jednym oficjalnym LEGOwym zwierzaku, oczywiście powiązanym z niniejszym zestawem.

Obrazek

Pierwotnie Paw, a ostatecznie Rajski Ptak obecnie doczekał się oficjalnej instrukcji, którą w formacie pdf możecie znaleźć na stronach LEGO Clubu.

Obrazek

Jako że uwielbiam takie smaczki, pokusiłem się o złożenie dodatkowego zwierzaka:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Bardzo przyjemny bonus i bardzo przyjemna konstrukcja! Jeżeli ktoś skusił się na zestaw ze zwierzakami z lasu deszczowego, jak najbardziej warto pokusić się o złożenie także Rajskiego Ptaka. Nadaje się i do zabawy i do postawienia jako bibelocik na półce. Trochę dziwnie wygląda przechudzona szyja, ale patrząc na Ptaka z przodu, lub pod delikatnym kątem, zupełnie tego się nie zauważa.

Jako dodatkowa ciekawostka, którą także wygrzebał SERVATOR, to smok, stworzony przez projektanta LEGO, ale już bez oficjalnej instrukcji. O smoku wspominam dlatego, że o ile Rajski Ptak to przyzwoity modelik, to smok, mimo że nie podpada pod kategorię zwierzaków z lasu (deszczowego), prezentuje się wprost rewelacyjnie! Trzeba sobie takiego złożyć takiego (lub podobnego) samemu, brak instrukcji nie powinien przeszkadzać, w końcu to klocki, własna inwencja i wyobraźnia są tutaj w cenie!
Ostatnio zmieniony 2015-02-25, 07:17 przez nori, łącznie zmieniany 1 raz.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
yoshi82
Posty: 162
Rejestracja: 2014-10-18, 12:27
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#12 Post autor: yoshi82 »

nori, popraw proszę link do smoka :)
Pozdrawiam,
Łukasz

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#13 Post autor: nori »

Poprawiony. Smoka wczoraj zbudowałem i pstryknąłem mu parę fotek, jak coś, będzie kolejne uzupełnienie recenzji. ;)
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#14 Post autor: nori »

31031 Rainforest Animals (Zwierzęta z lasu deszczowego) - uzupełnienie: Draakie

Zestaw 31031 Rainforest Animals wybitnie przypadł mi do gustu, papuga zdobyła nie tylko moje serce, także muszka i żabka nie zawiodły oczekiwań. Rybka i kameleon w tej gromadzie wypadły nieco gorzej, ale nadal potrafiły dać sporo satysfakcji. Dodatkowa instrukcja udostępniona przez TLG pozwalająca na zbudowanie Rajskiego Ptaka pozwoliła mi nieco uzupełnić recenzję, a obecnie pokusiłem się o ponowny powrót do tego przeuroczego zestawu.

Już przy głównej recenzji SERVATOR wygrzebał ciekawostkę związaną z tym zestawem, a mianowicie nieoficjalną konstrukcję, ale stworzoną przez projektanta LEGO: jej zdjęcia możecie zobaczyć na jego FB.

Zupełnie dla zabawy pokusiłem się, by także zbudować sobie tego smoczka. Jako wzór posłużyły tylko dwa jego zdjęcia, tak więc zapewne konstrukcja nie jest idealnie odwzorowana, ale sądzę, że w tym przypadku nie ma to jakiegoś większego znaczenia, liczy się dobra zabawa, a smoczek bezsprzecznie takowej dostarcza!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

ODPOWIEDZ