Faros - latarnia maroska

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
k1089
Posty: 147
Rejestracja: 2005-07-01, 19:11
Lokalizacja: Częstochowa
brickshelf: k1089

 

#16 Post autor: k1089 »

Generalnie ok, ale nie podoba mi się ten "kwadratowy" brzeg.
Natomiast do gustu przypadł mi falochron z wiezyczkami (nawet bardzo). ;)

Awatar użytkownika
Scaner
Posty: 292
Rejestracja: 2005-03-23, 19:19
Lokalizacja: Rybnik
brickshelf: Tomtores

 

#17 Post autor: Scaner »

Trochę się przyczepię, otóż latarnia na Faros składała się z 3 odróżnialnych części:
kwadratowej na dole, ośmiokątnej w środku i okrągłej na górze. Tutaj wprawdzie widać coś ośmiokątnego ale przypomina to raczej barierkę niż fragment konstrukcji.
Ale jako sam budynek prezentuje się nieźle, jak jakiś fragment zamku lub wieża.
Koparka tu, koparka tam, i ja też koparkę mam :-).
Pierwszy projekt - 8043 + pneumatyka.

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#18 Post autor: tomey »

Scaner nie wiadomo dokładnie jak wyglądała, ja przedstawiłem jedną z rycin na krtórych się wzorowałem i co byś nie powiedział też mam 3 kondygnacje, a nawet 4 jakby się lepiej przyjżeć ;)
37236809 nowe gadu:)

Awatar użytkownika
Scaner
Posty: 292
Rejestracja: 2005-03-23, 19:19
Lokalizacja: Rybnik
brickshelf: Tomtores

 

#19 Post autor: Scaner »

Wiem, ale proporcje nie pasują do tej ryciny za bardzo...
Koparka tu, koparka tam, i ja też koparkę mam :-).
Pierwszy projekt - 8043 + pneumatyka.

Jarvin

#20 Post autor: Jarvin »

Pomijając już to, że jako całość budowla bardzo mi się podba mimo prostej konstrukcji ( co właśnie jest dla mnie zaletą), omijając również czy jest ona odzwierciedleniem latarni Faros to pod względem merytorycznym do jakiejkolwiek z latarni potrzebne jest jakieś "cosik" co świeci. A ja nie zauważyłem nigdzie czegoś co mogło by rozświetlić drogę okrętom. Może jestem ślepy, ale jeśli nie to pomimo pięknego wyglądu latarnia nie spełniła by swoich funkcji,a naraziła by tylko statki na rozbiecie się o jej mury....
Ostatnio zmieniony 2007-06-17, 14:30 przez Jarvin, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#21 Post autor: tomey »

na pierwszym zdjęciu widać konstrukcje z tych dużych granatowych półokragłych klockow, przyjżyj sie dobrze :D
37236809 nowe gadu:)

Jarvin

#22 Post autor: Jarvin »

Ojjj... ciężko mi coś ujrzeć.... Może chodzi ci o to co trochę wystaje zza sklepienia... no może, może. Ale i tak moim zdaniem powinieneś zamontować jakiś okazały element z świecących bricków co by nie tylko przypominało świecidełko ale też było proporcjonalne wielkością do całej konstrukcji... Mimo to jestem pełen podziwu... Bardzo podoba mi się taka latarenka : )

Mnich

#23 Post autor: Mnich »

Mnie się podoba ta wieża......ze względu na swoja prostote właśnie;p.........A tak poza głównym tematem: Jak pododawaliście zdjecia do swoich profili??

Pozdrawiam Mnich

ODPOWIEDZ