The LEGO Mindstorms EV3 Discovery Book

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
artpoz
Posty: 54
Rejestracja: 2014-08-12, 21:15
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

The LEGO Mindstorms EV3 Discovery Book

#1 Post autor: artpoz »

Obrazek

Dane techniczne
Tytuł: The LEGO Mindstorms EV3 Discovery Book
Autor: Laurens Valk
Wydawnictwo: No Starch Press
Kolorystyka: kolorowa
Wersja językowa: angielska
Liczba stron: 396
Cena: 95,99 zł (empik)

Oto moja druga recenzja publikacji na temat Lego Mindstorms. Autorem jest Holender Laurens Valk, twórca ciężarówki jednego z 12 dodatkowych modeli udostępnionych przez lego oraz autor bloga poświęconego robotyce RobotSquare. Książka napisana jest językiem przystępnym. Do zbudowania mamy między innymi samochód wyścigowy (FORMULA EV3 RACE CAR), ramię robota (SNATCH3R) czy humanoida (LAVA R3X). Krok po kroku wprowadzane są nowe pojęcia, przykłady i proponowane zadania do samodzielnej realizacji. Na uwagę zasługuje dobrej jakości papier. Wszystkie schematy są kolorowe. Podsumowując jest idealna książka dla początkujących, którą z czystym sumieniem gorąco polecam wszystkim, znającym angielski fanom Mindstormsów.
Ostatnio zmieniony 2015-04-16, 13:54 przez artpoz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2 Post autor: SERVATOR »

Pokusisz się o krótkie porównanie tej pozycji z Benedettelli'm?

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#3 Post autor: M_longer »

artpoz pisze:Oto moja druga recenzja publikacji na temat Lego Mindstorms.
I gdzie ona jest?

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#4 Post autor: Bricksley »

M_longer pisze: artpoz napisał/a:
Oto moja druga recenzja publikacji na temat Lego Mindstorms.

I gdzie ona jest?
To chyba to:
artpoz pisze: Autorem jest Holender Laurens Valk, twórca ciężarówki jednego z 12 dodatkowych modeli udostępnionych przez lego oraz autor bloga poświęconego robotyce RobotSquare. Książka napisana jest językiem przystępnym. Do zbudowania mamy między innymi samochód wyścigowy (FORMULA EV3 RACE CAR), ramię robota (SNATCH3R) czy humanoida (LAVA R3X). Krok po kroku wprowadzane są nowe pojęcia, przykłady i proponowane zadania do samodzielnej realizacji. Na uwagę zasługuje dobrej jakości papier. Wszystkie schematy są kolorowe. Podsumowując jest idealna książka dla początkujących, którą z czystym sumieniem gorąco polecam wszystkim, znającym angielski fanom Mindstormsów.
:D
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#5 Post autor: M_longer »

Karol pisze:To chyba to:
TO są wycinki z recenzji, kolejno wstęp, opis modeli, zakończenie. Tylko gdzie jest reszta?

artpoz
Posty: 54
Rejestracja: 2014-08-12, 21:15
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: artpoz »

SERVATOR pisze:Pokusisz się o krótkie porównanie tej pozycji z Benedettelli'm?
U Benedettelliego lepiej opisane jest programowanie bezpośrednio na kostce, u Valka lepsze jest programowanie z użyciem Software'u. Valk ma kolorowe schematy, Benedettelli ma za to komiks. Valk jest dla początkujących, Benedettelli dla średniozaawansowanych.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#7 Post autor: SERVATOR »

Dzięki. Tę pozycję więc sobie raczej odpuszczę (Benedettelliego mam).

Ja od niedawna mam książkę Isogawy. Nie chce mi się robić dla niej recenzji bo sporo o niej jest napisane na stronie wydawnictwa.
Książka jest ciekawa bo praktycznie nie ma w niej żadnego tekstu. Pełno jest natomiast fajnych prostych przykładów aby dokładnie poznać możliwości EV3.

ODPOWIEDZ