[MOC] Makieta górsko-kolejowa "dwa mosty"

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#16 Post autor: legosamigos »

Zastanawiałem się, dlaczego nazwałeś to dwa mosty? Jeden to faktycznie most, to drugie to bardziej kładka w porównaniu z tym kolejowym mostem. Oczywiście makieta bardzo ładna i wygląda na dość masywną. Przypuszczam, że sporo waży. Zauważyłem, że przerzuciłeś się z MOCy technicowych na makiety ;)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
solic
Posty: 394
Rejestracja: 2008-02-18, 11:52
Lokalizacja: Zabrze
brickshelf: solic

 

#17 Post autor: solic »

Legosamigos, tytuł jak tytuł, dałem taki, żeby w ogóle jakiś był. A ten przynajmniej ma szanse zaintrygować i zatrzymać widza chwilkę dłużej, chociażby po to żeby wypatrzeć gdzie jest ten drugi most:)
W technicu ostatnio mniej siedzę, a więcej dłubię systemowych rzeczy. Ale to nie znaczy, że technic całkiem porzuciłem.


=======================================================

Żeby nie wielopostować pozwólcie, że przy okazji przedstawię pokrótce powstawanie mojej makiety.
Lubię śledzić jak powstają różne dzieła, fajnie jest poznawać MOCe nie tylko oficjalnie zaprezentowane, ale również „od kuchni”. Dlatego również chciałbym się tym podzielić.


Początki: koncepcja wjazdu do tunelu, powstaje również chata:
Obrazek Obrazek Obrazek
Przy chacie budowanej bokiem namęczyłem się nielicho, kłopotliwe były przede wszystkim narożniki i mocowanie okien. Ale opłacało się, przynajmniej ja jestem z efektu finalnego zadowolony.


Budulec zgromadzony - można zacząć góry stawiać. Oczywiście i tak wielu rzeczy zabrakło - później musiałem domawiać różne części na Bricklinku.
Obrazek


Rośnie pierwsza góra:
Obrazek Obrazek Obrazek


Druga góra, strumyk, teren pod mostem:
Obrazek Obrazek Obrazek

Powstaje teren z przodu:
Obrazek Obrazek Obrazek
Teren wymyśliłem sobie obudować takimi ciemnozielonymi płytkami:
Obrazek
które udało mi się dość tanio kupić w większej ilości. Ale ta koncepcja nienajlepiej się sprawdziła. Przede wszystkim trzeba je dość ciasno zabudowywać między sobą, bo inaczej powstają szczeliny. Ponadto przy pofalowanym lub pochyłym terenie trzeba je często podbudowywać i schodzi dużo budulca „wypełniacza”. Gdybym jeszcze raz miał budować coś podobnego, to jednak użyłbym głównie zwykłych prostokątnych i jak największych płytek, a okrągłych czy skośnych płytek użyłbym tylko miejscami do zróżnicowania rzeźby terenu. Tym bardziej, że wszystkie fikuśne pofałdowania terenu, które wyrzeźbiłem tymi płytkami i tak się schowały pod roślinnością.


Teren już bliski ukończenia, czas na drzewa:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Tu bardzo przydatna okazała się dostawa liści z PaB dzięki uprzejmości kolegi CamelXP (za co jeszcze raz dziękuję). Z liści palmowych powstały choinki.


Powoli widać koniec - moduły wszystkie razem oraz makieta poskładana:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Dodam, że oprócz podziału na moduły pokazanego powyżej wyższa góra jest dzielona mniej więcej w 2/3 wysokości.

Wreszcie można przystąpić do zazieleniania okolicy:
Obrazek

Cała galeria WIP (choć w sumie nie ma tam dużo więcej zdjęć niż te powyżej).
Pewnego dnia usiądę i to wszystko zbuduję...

Awatar użytkownika
halerz
Posty: 176
Rejestracja: 2015-02-07, 16:03
Lokalizacja: Cieszyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#18 Post autor: halerz »

solic pisze:domyślam się, ze z racji miejsca zamieszkania znasz te pojazdy dokładnie:)
A jakże, aczkolwiek obecnie wersje niezmodernizowane pojawiają się tutaj na torach już sporadycznie. A co byś powiedział na model wagonu motorowego serii 831 (http://www.vlaky.net/zeleznice/spravy/001951-Motorove-vozy-na-nasich-kolejich-rada-830831/) - powinien być nawet wdzięczniejszy w odtworzeniu (chodzi mi o malaturę z czerwoną linią okien i białym pasem na dole)?
Ostatnio zmieniony 2015-05-15, 17:02 przez halerz, łącznie zmieniany 1 raz.

zantevski
Posty: 68
Rejestracja: 2015-01-06, 13:05
Lokalizacja: UK Midlands
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#19 Post autor: zantevski »

Bardzo ciekawa makieta. Gratuluję. Ile klocków użyłeś?

Awatar użytkownika
solic
Posty: 394
Rejestracja: 2008-02-18, 11:52
Lokalizacja: Zabrze
brickshelf: solic

 

#20 Post autor: solic »

Halerz, ciekawy wóz zalinkowałeś, nie znałem go wcześniej. Robąc pierwsze przymiarki od razu widać, że frontowe okna nie są łatwe do zbudowania. Boczne można zrobić z przeźroczystych paneli 2x2, natomiast na przód nie narzuca się żadne proste rozwiązanie. Da się oczywiście metodą "tłuczonego szkła" ale wolałbym coś innego, np po bokach panele 2x2 ustawione bokiem, a środkowe wąskie okienko z przeźroczystych bricków 1x1 lub 1x2.
Może kiedyś posiedzę nad tym tematem, na razie mam innego brzydala w budowie.

Zantevski powiem uczciwie, że nie wiem ile w tym siedzi klocków. Samych ciemnoszarych bricków 2x2 z mocowaniem kulki bylo 5420 sztuk. Szacując bardzo z grubsza myślę, że całość powinna mieć między 15 a 20 tysięcy klocków.
Pewnego dnia usiądę i to wszystko zbuduję...

Awatar użytkownika
halerz
Posty: 176
Rejestracja: 2015-02-07, 16:03
Lokalizacja: Cieszyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#21 Post autor: halerz »

solic pisze:mam innego brzydala w budowie
Czeskiego?

Awatar użytkownika
solic
Posty: 394
Rejestracja: 2008-02-18, 11:52
Lokalizacja: Zabrze
brickshelf: solic

 

#22 Post autor: solic »

Nie, tym razem polska myśl kolejnictwa.
Pewnego dnia usiądę i to wszystko zbuduję...

Awatar użytkownika
halerz
Posty: 176
Rejestracja: 2015-02-07, 16:03
Lokalizacja: Cieszyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#23 Post autor: halerz »

No no - wyzwanie!

ODPOWIEDZ