4437 Police Pursuit

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Tomitom
Posty: 28
Rejestracja: 2013-09-25, 13:49
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

4437 Police Pursuit

#1 Post autor: Tomitom »

Obrazek

Recenzja 4437 Police Pursuit

Seria: City
Rok premiery: 2012
Liczba klocków: 129 + 6
Liczba figurek: 2
Cena katalogowa:PLN 59,99
Cena rynkowa:PLN 25


Pełna wideo recenzja: LEGO 4437 Police Pursuit recenzja zestawu Policyjny Pościg
Obrazek

W powyższym materiale znajdziecie mam nadzieję wyczerpujące informacje. Materiał jest z 2013 roku więc ostrzegam przed jakością obrazu :)

Opakowanie i instrukcja
Opakowanie to standardowej wielkości pudełko dla zestawów w okolicach 200 klocków czyli 26.2 x 19.1 x 4.6 cm
To o czym warto wspomnieć to brak informacji o Chinach na opakowaniu.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zawartość pudełka:
Przede wszystkim dwa ponumerowane woreczki foliowe z klockami Lego
Do tego instrukcja budowania, zszyta, nie najgorszej jakości. To co należy o niej wspomnieć to fakt, że jest gruba.
Obrazek
Obrazek
Klocki
Zestaw oficjalnie składa się z 129 elementów jednak możemy sobie doliczyć 6 elementów zapasowych.
Obrazek
Obrazek
Warte uwagi:
Wszelakie klocki w kolorze Dark Red :
Obrazek występujący tylko w 2 zestawach
Obrazek występujący w 4 zestawach
Obrazek bo lubię transparentne bezbarwne
Obrazek wspominam bo ma nadruk ale pojawia się często bo 19 razy
Mnie osobiście interesują zawsze wszelkiej maści płytki a są tutaj te dłuższe i te krótsze, szersze i węższe ;)
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Obrazek bo lubię złote klocki.
a tego bardzo bardzo bardzo nie lubię :)
Obrazek
Modele:
Zaczniemy od pojazdu jakim dysponuje Straż Leśna. Użycie quada ma swoje uzasadnienie jednak ten niczym się nie wyróżnia na tle setek innych czterokołowców LEGO.
W sumie ma wszystko co powinien: koguty, światłą z przodu, stop z tyłu, napis "POLICE"...
Obrazek
Obrazek
Drugi z pojazdów to prawdziwy potwór! Bestia z piekła rodem! Ten stary Ford Bronco II przeszedł małą modyfikację: zmieniono mu zawieszenie na takie dzięki któremu może wspinać się na drzewa i obdzierać wiewiórki z ich rudego futerka.
A tak poważnie to wygląda na taki monster truck (BigFoot). Jest to pickup ale z zamykaną paką. Możemy tam schować łom, 100 Lego Dolarów i sztabkę złota (no i wiewiórki! ;))
Pojazd daje nam też możliwość "kustomizacji" - bez problemu pod maską możemy pokusić się o wymodelowanie czegoś co będzie przypominać krwiożerczą v8.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Minifigurki to nic specjalnego. Policjant o tyle się wyróżnia na tle innych Forest Police że posiada kask.
Zbira znajdziecie dokładnie takiego samego w co najmniej jeszcze jednym zestawie, a nawet książce "LEGO Minifigure Year By Year" z 2013r.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
A mogło być tak pięknie. Tak minifig mógłby wyglądać w kapeluszu (nakrycie głowy i radio nie wchodzą w skład omawianego zestawu)
Obrazek
Obrazek
Podsumowanie
Lubię Policję Leśną więc zestaw musiałem omówić. Zdaję sobie sprawę z tego że jest to już leciwy zestaw ale bazę recenzji trzeba na forum poszerzać;)
W roku 2012 był to jeden z moich faworytów z CITY do 100zł. Bardzo podoba mnie się odwrotne niż zwykle jest to przyjęte proporcje zły vs dobry.
W tym zestawie to nasz Złodziejaszek-Redneck jest myśliwym a policjant na swoim quadziku zwierzyną. To uciekinier dostał tym razem w swoje ręce zabawkę dla dużych chłopców a nie klocki DUPLO.
A to co dostał zapiera dech w piersiach! Mnie pojazd kojarzy się jednoznacznie w Fordem Bronco II. Duży, wręcz ogromny terenowy pickup.
Pod maską słychać widlastą ósemkę! Ciut wielki jak na skalę minifigurek ale dla mnie jest bardzo ok! Wspominałem, że paka się otwiera? Do plusów zaliczę kierownicę w szarym kolorze i czarny fotel kierowcy.
Dlaczego też uważam, że nasz zbir ściga policję a nie odwrotnie? To on dostaje w ręce łom. Policjant nie tylko nie posiada kajdanek...nawet radia do wezwania posiłków!
Dobrze, że ma przynajmniej kask. Może wyjdzie z tego spotkania żywy. No i tutaj pojawia się minus. No właśnie: kask. Brak kapelusza Leśnej Policji w zestawie Leśna Policja to profanacja!
Obrazek
Obrazek
Za
  • Policjant straży Leśnej to nie byle "krawężnik"!
  • złoto i pieniądz ;)
  • to nie zestaw Policyjny tylko Przestępczy :)
  • wysoka bawialność: wiadomo dwie minifigurki i dwa pojazdy = zabawa nawet dla 2 osób (wiadomo nie bez bójek)
  • samochód wygląda jak marzenie
  • cena zweryfikowana przez rynek
  • umiarkowana jajecznica, na siłę nawet brak.
  • zestaw bawialny do tego odwrotna proporcja sił 2:1 dla drużyny zbirów!
Przeciw
  • Brak charakterystycznego kapelusza Forest Police
  • Kask ;)
  • Minifigurki same w sobie to nic nadzwyczajnego i znajdziemy je w innych zestawach
  • cena katalogowa
  • skala pojazdu, ciut za duży (z drugiej strony dzieciaki właśnie takie kochają najbardziej!)
  • oświetlenie na dachu ma tendencję do odpadania z byle powodu
  • szpara między przednim zderzakiem a błotnikami
  • quad
Ostatnio zmieniony 2015-06-07, 19:20 przez Tomitom, łącznie zmieniany 3 razy.
Pozdrawiam,
Tomek
mój kanał na JuTjube

Awatar użytkownika
yoshi82
Posty: 162
Rejestracja: 2014-10-18, 12:27
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#2 Post autor: yoshi82 »

Recenzja bardzo fajna jak to u Ciebie ostatnio bywa. Zdjęcia na wysokim poziomie.
Mam ten zestaw (w sumie moje dzieci), bawialny bardzo, ale jakoś nie przypadł do gustu. Wg. fajnym rozwiązaniem jest bagażnik.
Pozdrawiam,
Łukasz

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#3 Post autor: bacon »

Recenzja bardzo fajna, choć moim zdaniem skoro wspominasz o otwieranym bagażniku to mogłeś dać tego fotkę. Poza tym, gdzie można go kupić za 25 zł??

Tomitom
Posty: 28
Rejestracja: 2013-09-25, 13:49
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#4 Post autor: Tomitom »

bacon pisze:ecenzja bardzo fajna, choć moim zdaniem skoro wspominasz o otwieranym bagażniku to mogłeś dać tego fotkę. Poza tym, gdzie można go kupić za 25 zł??
1.
https://c1.staticflickr.com/9/8840/1852 ... 590b_z.jpg
2. było w recenzji.
Pozdrawiam,
Tomek
mój kanał na JuTjube

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#5 Post autor: bacon »

Tomitom pisze:2. było w recenzji.
W którym niby miejscu?

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#6 Post autor: Stelario »

bacon pisze:
Tomitom pisze:2. było w recenzji.
W którym niby miejscu?
Złodziejaszek-Redneck

Tomitom
Posty: 28
Rejestracja: 2013-09-25, 13:49
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#7 Post autor: Tomitom »

bacon pisze:W którym niby miejscu?
tutaj
Pozdrawiam,
Tomek
mój kanał na JuTjube

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#8 Post autor: bacon »

No dobra, niech będzie - oczywiście nie oglądałem prawie 23 minutowego filmu, a skupiłem się na recenzji pisanej :) Nie zgodzę się, że 25 zł to cena rynkowa. To że załapałeś się na promocję w Tesco nie oznacza, że 25zł to cena rynkowa tego zestawu. Póki co na Allegro najtaniej za 50zł (z wysyłką).

Tomitom
Posty: 28
Rejestracja: 2013-09-25, 13:49
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#9 Post autor: Tomitom »

bacon pisze:No dobra, niech będzie - oczywiście nie oglądałem prawie 23 minutowego filmu, a skupiłem się na recenzji pisanej :) Nie zgodzę się, że 25 zł to cena rynkowa. To że załapałeś się na promocję w Tesco nie oznacza, że 25zł to cena rynkowa tego zestawu. Póki co na Allegro najtaniej za 50zł (z wysyłką).
w sumie racja. Nie cena rynkowa tylko najtaniej za ile można było zdobyć. Cena rynkowa 48zł bardzo stabilna, widziałem kiedyś "po" 44 w Auchanie.
Pozdrawiam,
Tomek
mój kanał na JuTjube

ODPOWIEDZ