[MOC] #1 Autobus miejski Solaris U12

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Marone_PL
Posty: 16
Rejestracja: 2015-02-14, 19:55
Lokalizacja: Olsztyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] #1 Autobus miejski Solaris U12

#1 Post autor: Marone_PL »

Cześć!

Obrazek

Przedstawiam Wam mój pierwszy wypust na Lugpolu. Stworzony pod wymogi konkursu Pierwsza Krew. Sporo w nim uproszczeń, ale mam nadzieję że każdy rozpozna bez trudu co to w ogóle jest;)

Jestem generalnie fanem wszystkiego co ma choć 4 koła. Długo się nie wahałem co wybrać na pierwszą pracę zamieszczoną tutaj. Sama budowa szła o dziwo też szybko i sprawnie, a z efektów jestem zadowolony ale o tym w dalszej części.

Zbudowałem autobus miejski Solaris Urbino w wersji 12metrowej i w barwach, w jakich jeździ tylko i wyłącznie po moim mieście - Olsztynie. Przez wszystkich nazywany Limonką. Nie jest to jakiś cud dizajnerski - ot autobus jak autobus. Z cech charakterystycznych wymieniłbym asymetryczną przednią szybę, silnik w zabudowie pionowej w lewej tylnej części pojazdu...

http://www.brickshelf.com/gallery/Marone/SolarisUrbino/thumb/9721061.jpg_thumb.jpg

Budując starałem się przede wszystkim oddać wiernie schemat malowania. Zadowolony jestem szczególnie z nadkoli. Poza tym konstrukcja jest dość prosta. Szerokość 6 studów mocno ogranicza szczegółowość. Koła nie skręcają, drzwi się nie otwierają. Zastanawiałem się czy wstawić boczne szyby, ale ostatecznie pozostałem przy wersji jaką widzicie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kompletnie nie znam się na fotografii. To moje pierwsze zdjęcia zamieszczone gdziekolwiek. Wpierw poczytałem poradniki tu zamieszczone ale mimo wszystko mogło być lepiej. Jutro postaram się o więcej lepszych zdjęć.
Ostatnio zmieniony 2015-06-12, 09:37 przez Marone_PL, łącznie zmieniany 8 razy.

Backbone
Posty: 670
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#2 Post autor: Backbone »

Popraw miniaturki.

Awatar użytkownika
K^3
Posty: 180
Rejestracja: 2011-06-11, 19:55
Lokalizacja: Gdańsk / Tokio

#3 Post autor: K^3 »

Bardzo udany debiut. Konstrukcja może i jest jak mówisz prosta, ale moim zdaniem skutecznie oddaje wszystkie niezbędne detale.

Ed:

A poza tym, to jak udało Ci się zarejestrować na Brickshelfie, szczęsciarzu?
Ostatnio zmieniony 2015-06-09, 14:43 przez K^3, łącznie zmieniany 1 raz.

Marone_PL
Posty: 16
Rejestracja: 2015-02-14, 19:55
Lokalizacja: Olsztyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: Marone_PL »

Do Brickshelfa wysłałem zgłoszenie - niby miał przyjść link aktywacyjny ale po 2 dniach cisza. Więc wysłałem zgłoszenie ponownie, z innym mailem i tu link dostałem może po 15 minutach.
Zdaje się że na kogo wypadnie na tego bęc;]

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#5 Post autor: legosamigos »

Jako kierowca autobusu, często właśnie Solarisa, to wydaje mi się, że jest troszkę nieproporcjonalny, bo albo jest za długi, albo jest za niski, ale koła za małe. Któreś z tych elementów właśnie mi nie pasuje. Co do silnika, to silnik nie jest umieszczony z lewej strony, tylko wzdłuż całej szerokości wozu, natomiast z tej lewej strony są wszystkie rury grzewcze i od klimatyzacji ;) Aha i jeszcze jedno oznaczenie Solarisów jest samo U12, lub U15, lub U18 a nie jak masz w tytule SU12. Ot takie krótkie info :)
Ostatnio zmieniony 2015-06-12, 08:52 przez legosamigos, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Marone_PL
Posty: 16
Rejestracja: 2015-02-14, 19:55
Lokalizacja: Olsztyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: Marone_PL »

Kolega po fachu:)

Naturalnie silnik jest rozłożony mniej więcej po środku, chodziło mi o zabudowę w lewej części pojazdu która zabiera tyle miejsca pasażerom. Scanie Omni Link mają ją po prawej stronie a np MANa A21 zrobili tak, że miejsce dla pasażerów się nie marnuje bo całość zmieściła się pod podłogą. W najnowszym Solbusie to już w ogóle tragedia bo cały tył wozu jest zabudowany...

Ale do rzeczy:) Oczywiście że MOC jest za długi, i to sporo względem jego szerokości. Opony mają za niski profil ale innych nie miałem na stanie. Prawidłowa nazwa to, jak piszesz, Solaris U12.

ODPOWIEDZ