6264 Forbidden Cove [VIDEO]

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
BricksPlanet
Posty: 53
Rejestracja: 2014-09-07, 12:06
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

6264 Forbidden Cove [VIDEO]

#1 Post autor: BricksPlanet »

Recenzja w stop motion (prezentacja) 6264 Forbidden Cove.

http://www.youtube.com/watch?v=BVbowP4NEBU
Obrazek

Seria: Islanders
Rok: 1994
Liczba klocków: 214
Ludziki: 4

BrickSet, BrickLink

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#2 Post autor: Jellyeater »

Nudno jest pisać, że klasa jak zwykle. :) Ubawiłem się jak ten krokodyl wyskoczył z jaskini. Generalnie fajny zestaw. 214 klocków, a taki sporawy.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

BricksPlanet
Posty: 53
Rejestracja: 2014-09-07, 12:06
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#3 Post autor: BricksPlanet »

Jellyeater pisze:Nudno jest pisać, że klasa jak zwykle. :) Ubawiłem się jak ten krokodyl wyskoczył z jaskini. Generalnie fajny zestaw. 214 klocków, a taki sporawy.
Kiedys te zestawy takie byly ze z 50 klockow juz bylo cos sporego. Teraz wszystko jest bardziej zbite. Co lepsze to nie wiem. Jedno i drugie ma swoje wady i zalety.

Marone_PL
Posty: 16
Rejestracja: 2015-02-14, 19:55
Lokalizacja: Olsztyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: Marone_PL »

Dzisiejsze klocki podobają mi się bardziej. Dużo więcej szczegółów można wykreować. Jako daltoniście natomiast, ilość odcieni wg mnie jest zbyt zróżnicowana;) 8 kolorów wystarczyłoby;]

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#5 Post autor: Jellyeater »

W klockach właśnie nie chodziło o szczegóły. Chodziło o to by wykreować jakąś budowlę, jej wrażenie za pomocą klocków. Szczegóły dorabiała wyobraźnia. To jak z grami w latach 90'tych i na początku XXI w. :)

Kiedyś projektanci odwalali kawał dobrej roboty. Dziś np. robią taki fort piratów w formie altanki ogrodowej.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 370
Rejestracja: 2012-12-28, 18:27
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
brickshelf: tbzz
Kontakt:

 

#6 Post autor: tbzz »

Powtórzę się jak zwykle. Praca świetna! Gratulacje nie wiem które z mojej strony. ;)
Co do różnic i co lepsze - nowe czy starsze, to się nie będę wypowiadał, bo jako tako nie oceniłbym tego obiektywnie jako fan klasyki i staroci. Nie ma co też kolejnej długiej dyskusji o tym wywoływać. Każdy lubi swoje. Jeden dzisiejsze pomysły, konstrukcje, masę odcieni i kształtów klocków. Drugi siermiężne elementy i dosłownie kilka kolorów, które i tak potrafiły przeobrazić się w ponadczasowe dzieła. Ja obstaję przy tym drugim. Czym zacząłem, tym i kończę. Gratulacje BricksPlanet raz jeszcze! Uwielbiam Twoje recenzje i specyficzne poczucie humoru w nich zawarte. ;)
Insta (główny kanał) @legos_soul
Blog Lego http://legosoul.wordpress.com/
Zestawy http://brickset.com/sets/ownedby-tbzz

Sabre
Posty: 30
Rejestracja: 2014-11-30, 19:22
Lokalizacja: Zegrze
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: Sabre »

Szkoda że krokodyl nie "merda" ogonem kiedy płynie. Filmiki super.

BricksPlanet
Posty: 53
Rejestracja: 2014-09-07, 12:06
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#8 Post autor: BricksPlanet »

Dzieki wszystkim ! co do klasyki powiem tylko jedno. Kilka dni temu, po malej przerwie odbudowalem Blach Sea Barracuda, postawilem obok The Brick Bounty i nie ma co debatowac. Jednoznacznie pierwszy, klasyczny statek jest o wiele lepszy !

Co do krokodyla, zgadzam sie, myslalem o tym, ale jakos juz mi sie nie chcialo :D

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#9 Post autor: martinb »

W moim przypadku moja poczciwa BSB stoi obok synowej 70413-tki. I powiem wprost, że trudno mi ocenić, który statek jest lepszy, bo jakby nie patrzeć - piękno nowych, świeżych żagli w TBB przesłania trochę cień wielkości mojej BSB... Ale stary Rudobrody i tak wymiata. ;-)

BricksPlanet
Posty: 53
Rejestracja: 2014-09-07, 12:06
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#10 Post autor: BricksPlanet »

Hahaha, moze przez lata zagle Ci sie za bardzo zniszczyly ;) A propos zagli... W BSB sa dwustronne, czego nie mozna powiedziec o TBB ;)

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#11 Post autor: martinb »

Żagle nie są postrzępione, ale trochę wypłowiałe. W porównaniu do 6274, który też stoi obok, to czerwień w BSB nie jest aż tak czerwona, jak niebieski w Clipperze.

Ale dwustronne żagle wyglądają lepiej niż te w TBB. Można statek odwrócić dupą a kolory i tak są widoczne. :-)

ODPOWIEDZ