21109 Lego Ideas Exo-Suit [VIDEO]

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Toa Protodermis
Posty: 60
Rejestracja: 2015-05-31, 17:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

21109 Lego Ideas Exo-Suit [VIDEO]

#1 Post autor: Toa Protodermis »

Zapraszam do obejrzenia videorecenzji mojego autorstwa pod adresem:
https://www.youtube.com/watch?v=AqKGCqvLk3A


Obrazek


Dane techniczne:
Nazwa: 21109 Exo-Suit
Seria: Ideas
Cena: 169.99zł
Liczba elementów: 321
Liczba figurek: 2
Rok premiery: 2014
Sugerowany wiek: 12+
Wstęp: Zaskoczyło mnie, jak wiele można zrobić ze stosunkowo niewielką ilością elementów. Braki w postaci jednolitego schematu kolorystycznego nadrabia olbrzymią masą szczegółów, którą niesposób omówić bez pokazywania, dlatego zapraszam do obejrzenia wideo.

Proszę o konstruktywną krytykę, kanał prowadzę dopiero od 3 miesięcy i powoli się rozwijam :)
Ostatnio zmieniony 2015-08-13, 09:03 przez Toa Protodermis, łącznie zmieniany 9 razy.

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#2 Post autor: Stelario »

Masz źle ustawiony white balance w kamerze, wszystko jakieś takie niebieskie. I więcej światła by się przydało.
Ostatnio zmieniony 2015-06-01, 12:54 przez Stelario, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Toa Protodermis
Posty: 60
Rejestracja: 2015-05-31, 17:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#3 Post autor: Toa Protodermis »

Stelario pisze:Masz źle ustawiony white balance w kamerze, wszystko jakieś takie niebieskie. I więcej światła by się przydało.
Spieszę z wytłumaczeniem. To jest kamera GoPro 3 black, nie można w niej takich rzeczy ustawić, filmik był kręcony w środku dnia z włączoną lampą wiszącą na suficie i biurkową postawioną poza kadrem. Taka specyfika, to jest sprzęt do kręcenia filmików na zewnątrz w pełnym słońcu. Niestety nie dysponuję niczym innym co robiłoby filmiki w podobnej jakości :( Na dzień dzisiejszy nie mam też kasy na sprzęt za kilka stów żeby to kręcić, a już zwłaszcza jeżeli mam sobie dostarczać nowego materiału do recenzji :D

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#4 Post autor: Stelario »

To bardzo mnie teraz zasmuciłeś, bo chciałem sobie kupić nowe GoPro. A to już kolejna opinia mało pozytywna na temat tego sprzętu.
Powiedzmy STOP rasistowskim opiniom na temat kolorów zabawek dla dzieci.

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#5 Post autor: Waler »

Kolejna "recenzja" napisana w 2-3 linijkach.
Rozumiem, że jest to wideo recenzja ale jo cie prosza...
Zapoznaj się proszę z [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=12642]TYM[/URL] tematem oraz odwiedź wideorecenzje innych użytkowników, choćby Sariela. Jest obrazek, wstęp, spis części, ceny oraz krótki opis co to, jakie są wady, zalety itd.
Nie każdemu chce się siedzieć i oglądać pełną recenzję video (albo ogląda w komórce i nie ma tyle transferu). Jeżeli chcesz się czymś wykazać opraw to również w jakieś ładne ramy.

Awatar użytkownika
Toa Protodermis
Posty: 60
Rejestracja: 2015-05-31, 17:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#6 Post autor: Toa Protodermis »

Sorki, troszkę poprawiłem, zaraz jeszcze dodam miniaturę...
EDIT: Hej, widziałem gdzieś tam w poradnikach że można wstawić film youtube w tagu [youtube], ale jak widać wyżej to nie działa. Coś źle wpisałem?
To bardzo mnie teraz zasmuciłeś, bo chciałem sobie kupić nowe GoPro. A to już kolejna opinia mało pozytywna na temat tego sprzętu.
Ale GoPro robi świetne filmiki, tylko że z wyjazdów na narty :D Podobno Hero 4 już nie ma takich problemów w pomieszczeniach, ale nie wiem, nie sprawdzałem.
Ostatnio zmieniony 2015-06-01, 17:48 przez Toa Protodermis, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#7 Post autor: Waler »

Tag tuba nie działa bo... nie działa :D (już jest od jakiegoś czasu). A do kręcenia filmów że tak powiem stacjonarne to lepiej jest wziąć zwykłą kamerę która oferuje różne możliwości doboru parametrów do otoczenia a nie jakieś sportowe kamerki co to dwa przyciski mają.

Awatar użytkownika
Toa Protodermis
Posty: 60
Rejestracja: 2015-05-31, 17:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#8 Post autor: Toa Protodermis »

Waler pisze:Tag tuba nie działa bo... nie działa :D (już jest od jakiegoś czasu). A do kręcenia filmów że tak powiem stacjonarne to lepiej jest wziąć zwykłą kamerę która oferuje różne możliwości doboru parametrów do otoczenia a nie jakieś sportowe kamerki co to dwa przyciski mają.
No domyślam się, tylko trzeba mieć jakąkolwiek kamerę, a ja mam tylko taką :D Na szczęście ogarniam powoli program do obróbki filmików i teraz już wiem jak cyfrowo rozjaśnić ciut, ale tak żeby nie było widać że coś było gmerane. Przynajmniej nie bardzo. Więc nowsze filmiki już będą trochę lepiej widoczne. Ale teraz jeszcze pewnie dodam z jeden czy dwa takie ciemne, bo już mam od jakiegoś czasu uploadowane.

Awatar użytkownika
hellboypl
Posty: 81
Rejestracja: 2015-05-14, 20:03
Lokalizacja: Łódź-Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: hellboypl »

Moim zdaniem na samym początku zabrakło wizualnie pełnej opcji co zawierał zestaw, po drugie przy prezentacji postaci fajnie gdyby były zbliżenia aby uwidocznić detale minifigurek.
Mam przeświadczenie, że film jakby był nakręcony z delikatną opcja rybiego oka, ale to moje subiektywne odczucie.

Awatar użytkownika
Toa Protodermis
Posty: 60
Rejestracja: 2015-05-31, 17:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#10 Post autor: Toa Protodermis »

hellboypl pisze:Moim zdaniem na samym początku zabrakło wizualnie pełnej opcji co zawierał zestaw, po drugie przy prezentacji postaci fajnie gdyby były zbliżenia aby uwidocznić detale minifigurek.
Mam przeświadczenie, że film jakby był nakręcony z delikatną opcja rybiego oka, ale to moje subiektywne odczucie.
Akurat te minifigi nie miały zbyt wielu detali, są pomalowane tylko w tym jednym miejscu, które wskazałem, ale dzięki za radę, następnym razem postaram się je pokazać nieco bliżej. Użyłem ustawienia na średni kąt, bo jak dawałem wąski (czyli całkiem bez rybiego oka), to zdarzało mi się uciekać z prezentacją poza kadr. Ten średni nie jest tak agresywny jak całkowicie szeroki, w związku z tym tylko lekko "trąci" rybą.

rafson777
Posty: 58
Rejestracja: 2012-05-07, 09:51
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#11 Post autor: rafson777 »

Toa Protodermis pisze:
Stelario pisze:Masz źle ustawiony white balance w kamerze, wszystko jakieś takie niebieskie. I więcej światła by się przydało.
Spieszę z wytłumaczeniem. To jest kamera GoPro 3 black, nie można w niej takich rzeczy ustawić, filmik był kręcony w środku dnia z włączoną lampą wiszącą na suficie i biurkową postawioną poza kadrem.
http://kamerypov.pl/topic/1261-hero3-us ... nsu-bieli/

Awatar użytkownika
Toa Protodermis
Posty: 60
Rejestracja: 2015-05-31, 17:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#12 Post autor: Toa Protodermis »

rafson777 pisze:
Toa Protodermis pisze:
Stelario pisze:Masz źle ustawiony white balance w kamerze, wszystko jakieś takie niebieskie. I więcej światła by się przydało.
Spieszę z wytłumaczeniem. To jest kamera GoPro 3 black, nie można w niej takich rzeczy ustawić, filmik był kręcony w środku dnia z włączoną lampą wiszącą na suficie i biurkową postawioną poza kadrem.
http://kamerypov.pl/topic/1261-hero3-us ... nsu-bieli/
Mam tą kamerę parę lat. Dopiero jak mi to napisałeś, obczaiłem tutorial w internecie i znalazłem jak to zrobić :P Nigdy nie używałem trybu protune i nie pomyślałem w ogóle do czego to może służyć. Dzięki za pomoc :D
Ostatnio zmieniony 2015-06-02, 17:31 przez Toa Protodermis, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
hellboypl
Posty: 81
Rejestracja: 2015-05-14, 20:03
Lokalizacja: Łódź-Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#13 Post autor: hellboypl »

Toa Protodermis pisze:Akurat te minifigi nie miały zbyt wielu detali, są pomalowane tylko w tym jednym miejscu, które wskazałem, ale dzięki za radę, następnym razem postaram się je pokazać nieco bliżej.
Na pewno kolejna recenzja na tym zyska, gdyż w takich zestawach figurki są jednym z bodźców zachęcających do zakupu.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#14 Post autor: 3dom »

Toa Protodermis pisze:Cena: 169.99zł
Cenę w recenzjach zwykle podaje się katalogową + opcjonalnie z rynku wtórnego jak zestaw nie jest już w sprzedaży. Exo kosztował 149,99.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Toa Protodermis
Posty: 60
Rejestracja: 2015-05-31, 17:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#15 Post autor: Toa Protodermis »

3dom pisze:
Toa Protodermis pisze:Cena: 169.99zł
Cenę w recenzjach zwykle podaje się katalogową + opcjonalnie z rynku wtórnego jak zestaw nie jest już w sprzedaży. Exo kosztował 149,99.
Nie jestem w stanie w tym momencie tego udowodnić, ale katalogowo na 99% kosztował 169.99 i ja go za tyle kupiłem. Tzn. może nie widziałem katalogu z nim, ale za tyle był na S@H

ODPOWIEDZ