5003082 Classic Pirate Minifigure

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

5003082 Classic Pirate Minifigure

#1 Post autor: nori »

To jest wpis z 8studs. Zapraszam także na facebooka.


Pirates - 5003082 Classic Pirate Minifigure

Obrazek

Seria: Pirates (III)
Rok premiery: 2015
Liczba elementów: 24
Figurki: 1: Pirate
Wymiary pudełka: (w przybliżeniu) 15 x 10 x 3.5 cm
Cena: gratis do zakupów na Shop@Home
BrickSet, BrickLink

Promocje na Shop@Home, czyli firmowym internetowym sklepie, zawsze są łakomym kąskiem dla miłośników klocków, szczególnie jeżeli przybierają formę gratisowych zestawów. Zazwyczaj takim gratisem jest polybag, czyli mały zestaw zamknięty w foliowej torebce, bardziej lub mniej unikatowy. Natomiast od czasu do czasu zdarzają się prawdziwe perełki, będące skierowane najwidoczniej do nieco starszych "zbieraczy", czyli po prostu AFOLi. O pierwszym takim specjale swego czasu pisał Jetboy na forum Zbudujmy.To, jeżeli ktoś nie miał okazji upolować tego specjału, warto może zapoznać się z jego recenzją i zobaczyć, jak też się prezentował 5002812 Classic Spaceman Minifigure. Jak już sama nazwa wskazuje, pierwszy specjalny zestaw nawiązywał do klasycznej kosmicznej serii, czyli Space, obecnie natomiast otrzymujemy drugi taki zestawik, a tym razem na tapetę trafili Piraci!

Obrazek

Pudełko małe, zgrabne, o bardzo estetycznej szacie graficznej. Od razu nasuwa się myśl, że mamy do czynienia z czymś specjalnym.

Obrazek

Obrazek

Otwieranie także jest specjalne: po przecięciu foliowej "plomby" wysuwamy szufladkę ze specjałami.

Obrazek

Na zawartość składa się woreczek z elementami (co ciekawe zamykany na pasek kleju) oraz mała książeczka i ciekawy dodatek,

Obrazek

w postaci grubego kartonika, który po jednej stronie wygląda jak kartka pocztowa, natomiast na odwrocie ma zestaw zdjęć, które jednocześnie są naklejkami!

Obrazek

Obrazek

Książeczka liczy 24 strony, na których znajdziemy plany budowy, indeks elementów oraz krótki i zwięzły przewodnik po historii serii Pirackich.

Obrazek

Mimo małej ilości miejsca i podania informacji w możliwie jak najbardziej zwięzły sposób, to jednak możemy znaleźć tu ślady Piratów 4+ czy też Krowy z The LEGO Movie! Niestety, na Duplo już zabrakło miejsca. Fajnie wypada dwustronicowe porównanie okrętów Pirackich, natomiast w przypadku ludzików niestety już kłuje w oczy brak miejsca. Szkoda, że chociaż nie ukazano wszystkich Kapitanów...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W zestawie otrzymujemy Pirata o całkowicie nowym przepięknym torsie, do tego nawiązującym do klasyki poprzez pasiasty wzór!

Obrazek

Bardzo wdzięcznym dodatkiem jest pasek z ogromną klamrą, oraz przepasanie na którym znalazła się trupia czaszka, zacerowany worek oraz mapa. Pirat nosi nową czerwoną bandankę, znaną już doskonale z tegorocznej regularnej serii, natomiast jego twarz to buźka znana już z zestawów City.
Musze przyznać, w postaci Pirackiej sprawdza się wprost wyśmienicie. Jak dla mnie, ludzik z tego zestawu jako całokształt jest po prostu genialny!

Obrazek

Obrazek

Zestaw mimo że malutki, dostarcza całkiem sporo elementów, w tym tak ciekawych jak rekin, piracka flaga, balia, liście, broń, flaszka,

Obrazek

czy złoto!

Obrazek

W pakiecie otrzymujemy cztery monety, każdą o innym nominale, oraz jedną sztabkę, wszystko pięknie się lśni! Kuriozum sytuacji polega na tym, ze tak fajne i charakterystyczne elementy, idealnie wpasowujące się w zestaw o tematyce Pirackiej, znajdziemy w małym specjalnym zestawie, natomiast ani grama ani srebra ani złota nie znajdziemy w żadnym zestawie z tegorocznej normalnej serii Pirackiej! Przeoczenie, pomyłka? LEGO kiedyś miało problemy z produkcją tych elementów (słynne "mydło" w przypadku serii Pirates of the Caribbean, czyli sztabki i monety były w zestawach w kolorze Pearl Gold zamiast Chrome Gold, co zapowiadały choćby grafiki promocyjne, czy nawet zdjecia na pudełkach!), ale przecież później (w 2013 i 2014 roku) sztabki w Chrome Gold zawitały do paru zestawów! Czemu teraz nie mogły być w regularnych, a w specjale się pojawiły?

Z klocków składamy malutką wyspę, przyozdobioną Technicową palmą. Nie lubię pomysłu na te nowe palmy, ale przy tak małej konstrukcji nie przeszkadza to jakoś bardzo.

Obrazek

Cały zestaw w pełnej okazałości, czyli wyspa z beczką, balia z flagą oraz nasz Pirat i rekin.

Obrazek

Jako ciekawostka: taki wzór flagi nie pojawił się w żadnym normalnym zestawie Pirackim, a zawitał jedynie do zestawu z serii Juniors: 10679 Pirate Treasure Hunt. Rekin ze skrzelami i malowanymi oczami w tej formie jest tegoroczną nowością i dotychczas pojawił się tylko w paru zestawach. Wcześniejsze rekiny były bardzo podobne, jeżeli chodzi o ogólny kształt, a różniły się właśnie oczkami (zamiast malowanych małe zagłębienia w formie kropek) oraz posiadaniem (lub nie) skrzeli.

Obrazek

Bardzo fajne i ciekawe maleństwo. Forma wydania zachwyca, pudełko sprawia doskonałe wrażenie, także pocztówka jest miłym dodatkiem. Książeczkę, mimo potraktowania tematu zbyt "po łebkach", przegląda się z prawdziwą przyjemnością. Sam zestaw dostarcza wiele fajnych elementów, jak złoto i monetki, rekin, sporo akcesoriów (szkoda jedynie, że zabrakło broni palnej). Do tego rewelacyjny ludzik. Całość prezentuje się naprawdę bardzo ładnie! Jeżeli macie w planach zakupy na Shop@Home, a do tego posiadacie konto VIP, naprawdę warto pospieszyć się i zrobić zakupy już teraz, taki fajny dodatek nie zdarza się często! Czasu też nie ma za wiele, promocja trwa tylko do 11 lipca!

Obrazek
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 370
Rejestracja: 2012-12-28, 18:27
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
brickshelf: tbzz
Kontakt:

 

#2 Post autor: tbzz »

Nori jak zwykle doskonale rozłożył wszystko na części pierwsze. :) Świetna recenzja genialnego małego zestawu. Czuć w nim klimat podobnych małych pozycji z klasycznych lat. Nie mogę się tylko przekonać do tych nowych palemek. Fuu. Dzięki i gratulacje za materiał! :)
Insta (główny kanał) @legos_soul
Blog Lego http://legosoul.wordpress.com/
Zestawy http://brickset.com/sets/ownedby-tbzz

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3 Post autor: SERVATOR »

Zestawik fajny i chyba od 01.08.2015 będzie dla wszystkich (teraz jest dla VIPów).
Ciekawe co będzie kolejnym takim wydaniem. Castle?
Recenzja oczywiście tip top. Dzięki Nori. :)

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#4 Post autor: Stelario »

Bardzo ładne opakowanie i instrukcja/książeczka.
Co do samego zestawu...
Husta wygląda z przodu jak hełm, ale teraz taka moda to jeszcze przeżyje.
Ale dlaczego ta palma ma czarny klocek na górze a nie brązowy? Tego to chyba nawet najstarsi górale nie wiedzą.
Powiedzmy STOP rasistowskim opiniom na temat kolorów zabawek dla dzieci.

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#5 Post autor: martinb »

Czekałem na tę recenzję. Miła odskocznia podczas urlopu. :-)

Czekałem tym bardziej, że w domu czeka na mnie ten zestaw. I aż zżerało mnie z ciekawości jak wygląda ten nowy tors i książeczka.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#6 Post autor: Jellyeater »

Mi tam ten nowy pirat średnio leży. Miejska główka odbiera mu autentyczność (taki miejski pirat się z tego zrobił coś jak miejski drwal z wymuskaną brodą [pasowałaby do oficera gwardzistów]). A i ten tors jakoś nie ma ani klimatu pierwszych piratów, ani nie jest jakiś szczególnie udany. Przekombinowany z tymi wszystkimi tobołkami i mapami. Te w zwykłych zestawach są moim zdaniem lepsze. Szkoda, że nie dali mu np. tej trójkątnej czapki zamiast tego hełmu. Hełmów w tym roku było coś za wiele. Trochę nadto, ba za dużo. :)

Rekina mam już z tego małego pirackiego zestawu. Flaga jest fajna, ale raczej nieużyteczna.

Recenzja lepsza niż sam zestaw. :P

A co do złota to już nie napiszę co im i gdzie, bo diabli wiedza co oni robią w tej Danii. Ale nie wydam 55 EUR na 4 monety i sztabkę. Mam trochę tego z lat 90'tych.
Ostatnio zmieniony 2015-07-08, 06:05 przez Jellyeater, łącznie zmieniany 1 raz.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Vistrick
Posty: 65
Rejestracja: 2015-03-16, 18:24
Lokalizacja: Centrum
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#7 Post autor: Vistrick »

Jak dla mnie są dwa minusy:
-czarny element trzymający liście
-szary na który wchodzi palma
Ogólnie zestaw fajny ale nie moje klimaty.
Lego Castle - 3/253

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#8 Post autor: Stelario »

Vistrick pisze:-szary na który wchodzi palma.
O przeoczyłem ten wspaniały element.
Od razu widać że jakiś daltonista ten zestaw wymyślił. Przecież robią ten klocek w kolorze tan.

Sabre
Posty: 30
Rejestracja: 2014-11-30, 19:22
Lokalizacja: Zegrze
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: Sabre »

Nom. Ta mapa i mieszek na plecach - super praktyczne rozwiązanie.;) Sam zestaw - pffff...:)

Fajny pomysł z przedstawieniem ewolucji minifigów na przestrzeni lat. Szkoda że nie bardziej szczegółowy.

Awatar użytkownika
Cevillus
Posty: 553
Rejestracja: 2010-04-29, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: greenboy55

 

#10 Post autor: Cevillus »

Świetna recenzja promocyjnego małego zestawu.
Paul Lego Brick Show kanał dla fanów klocków Lego

Awatar użytkownika
MarcinMK
VIP
Posty: 421
Rejestracja: 2013-11-01, 16:24
Lokalizacja: Kołobrzeg
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#11 Post autor: MarcinMK »

Zestaw naprawdę fajny... a recenzja jeszcze lepsza!
1971

Greg
VIP
Posty: 199
Rejestracja: 2010-01-21, 13:19
Lokalizacja: Poznań

#12 Post autor: Greg »

Zestawik luxusowo wydany. Co do palm to rzeczywiście są okropne, a już zupełnie niedorzeczne są te dziury w pniu na wylot, można je jednak pozatykać np. groszkami, studem do środka. :)

Awatar użytkownika
yoshi82
Posty: 162
Rejestracja: 2014-10-18, 12:27
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#13 Post autor: yoshi82 »

Recenzja oczywiście super. A co do zestawu to ja go osobiście chciałem mieć ze względu na jego unikalność wydania, a przy okazji zamawiam dla kolegi szachy to mi wpadł ten zestaw za free :-)
Pozdrawiam,
Łukasz

ODPOWIEDZ