10248 Ferrari F40 [VIDEO]

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

10248 Ferrari F40 [VIDEO]

#1 Post autor: Sariel »

Obrazek

Seria: Creator Expert
Rok wydania: 2015
Liczba elementów: 1158
Cena: ?
Brickset

Pełna recenzja: https://www.youtube.com/watch?v=GRKcLlFsSvo

Nowa fura z Creatora, która zdążyła już wywołać palpitacje serca u wszystkich pamiętających lata 80te.

Za:
- gładkie nadwozie z dużą liczbą detali, ilość nalepek raczej umiarkowana
- znakomita jakość koloru klocków, czerwień jest naprawdę uderzająco jednolita, wszędzie
- fajne kołpaki dzięki którym estetyka dużo zyskuje
- silnik da się wyjąć i może służyć jako osobny model na półkę
- pokazuje sporo ciekawych technik budowania, zaskakująco dużo elementów modelu jest zbudowanych SNOTem
- całość mimo kruchego wyglądu jest tak naprawdę bardzo pancerna
- świetna jakość instrukcji
- zawiera Patyk Zagłady Ferrari

Przeciw:
- jak na ponad 1100 klocków, samochód jest naprawdę mały. Niewiele większy, ale za to sporo niższy od Mini Coopera, prawie połowę mniejszy od np. ISD od którego dzieli go zaledwie 200 części. Bez problemu mieści się na jednej ręce.
- dziwne proporcje
- brak skrętu, brak jakichkolwiek funkcji poza otwieraniem budy
- przednie i tylne słupki kabiny namalowane na klockach. Żal.
- kołpaki świetnie pasują wyglądem do F40 albo F40
- nowa szybka ma dość specyficzny kształt, a z pomalowanymi bokami zaczyna się robić mocno niepraktyczna
- wiele istotnych kształtów budy zostało pominiętych lub uproszczonych, wersja Lego jest dużo bardziej kanciasta, czego najlepszym przykładem jest spojler
- średnio urzekające pudełko

Ogólne wrażenie:
Ogólne wrażenie jest takie, że jak bym nie patrzył na ten samochodzik, wydaje się on wzięty żywcem z kreskówki. Porównywałem go z blueprintami, z fotkami oryginału, gadałem o nim z Crowkillersem, i nie da się ukryć że coś jest nie tak z proporcjami. Z jakiegoś powodu model wydaje się za krótki i za szeroki, tak jakby miał sporo za mały rozstaw osi. Być może wrażenie takie dają grubsze niż w oryginale opony, być może większe niż w oryginale nadkola, ciężko jednoznacznie powiedzieć.
Poza tym modelikowi generalnie brakuje trochę tzw. p...nięcia, w sensie: po 3 godzinach i złożeniu do kupy ponad 1100 klocków moją pierwszą myślą było "To już? Takie małe?". Są fajne kolory, jest masa detali, są smaczki typu świetnie wymodelowane fotele czy maska pełna sprytnych rozwiązań, ale wszystko to jakoś głowy nie urywa. Choć podejrzewam że zakochanym w F40 w niczym to nie będzie przeszkadzać.
Model jest ładny, jeśli przymknąć oko na proporcje. Będzie fajnie wyglądał na półce, tylko raczej małej, bo na dużej będzie po prostu ginął. Wyciągany silnik jest ciekawym patentem i świetnie wygląda przez ładnie wymodelowaną tylną szybę. Z drugiej strony mamy trochę subtelnych baboli, jak np. maska która nie da się otworzyć jeśli wcześniej otworzyliśmy drzwi, bo lusterka obracają się razem z drzwiami.
Nie nazwałbym modelu rozczarowaniem, jest ładny, wiele uczy o budowaniu, a spasowana kolorystyka naprawdę robi wrażenie. Jest też dobrą bazą czerwonych części, chociaż byłby o niebo lepszą bez farby na szybie. Tylko ciężko mi patrząc na niego nie pomyśleć, że magik typu Jerac zrobiłby to lepiej - inna sprawa że potem resztę życia dochodzilibyśmy jak ;)
Ostatnio zmieniony 2015-08-13, 09:01 przez Sariel, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#2 Post autor: 3dom »

Cóż, zestaw nie jest idealny ale i tak jaram się nim nieziemsko. Nie pamiętam kiedy ostatnio obejrzałem budowanie w Twojej recce bez przewijania. Dobrze, że już tylko kilka dni do early access :)
Ostatnio zmieniony 2015-07-08, 17:19 przez 3dom, łącznie zmieniany 1 raz.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3 Post autor: SERVATOR »

A ja się przekonałem, że odpuszczam.
Czy chomik ostatecznie załadował się do pojazdu?

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#4 Post autor: Sariel »

Kuper nie wszedł ;)

Awatar użytkownika
Cevillus
Posty: 553
Rejestracja: 2010-04-29, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: greenboy55

 

Re: 10248: Ferrari F40

#5 Post autor: Cevillus »

Sariel pisze:Poza tym modelikowi generalnie brakuje trochę tzw. p...nięcia, w sensie: po 3 godzinach i złożeniu do kupy ponad 1100 klocków moją pierwszą myślą było "To już? Takie małe?". Są fajne kolory, jest masa detali, są smaczki typu świetnie wymodelowane fotele czy maska pełna sprytnych rozwiązań, ale wszystko to jakoś głowy nie urywa.
Mam takie samo wrażenie co autor że model d..y nie urywa mimo że jest bardzo ciekawy:)
Paul Lego Brick Show kanał dla fanów klocków Lego

Awatar użytkownika
SzU
Posty: 67
Rejestracja: 2012-08-24, 08:57
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: SzU
Kontakt:

 

Re: 10248: Ferrari F40

#6 Post autor: SzU »

Sariel pisze:Z jakiegoś powodu model wydaje się za krótki
No tak, przecież to widac w Twoim filmiku przy nakładaniu zdjęć z boku (15:25). Auto jest dużo wyższe i ma mniejszy prześwit, więc jest rozciągnięte w pionie.

A ja się cieszę z trans-pomarańczowych dishy 2x2 jak cholera :D
Ostatnio zmieniony 2015-07-09, 10:59 przez SzU, łącznie zmieniany 3 razy.

zen535i
Posty: 152
Rejestracja: 2013-08-11, 16:19
Lokalizacja: Radomsko, Wieluń
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: zen535i »

I ja się nim jaram i obejrzałem z 2 letnim synkiem całą recenzję :) model mega mi się podoba nawet mimo niezachowania proporcji: jest jak z pierwszych gier wyscigowych- taki trochę kanciaty :) jak dobrze że 6 sierpni mam urodziny :) akurat jak znalazł. Poza tym stosunek ceny do ilości klocków jest chyba bardzo dobry :)
Piwo moje paliwo;)

Awatar użytkownika
Endrju_88
Posty: 239
Rejestracja: 2015-01-27, 18:07
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Endrju88
Kontakt:

 

#8 Post autor: Endrju_88 »

A wiadomo już jaka cena? :-) Też się nad nim zastanawiam.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#9 Post autor: M_longer »

Endrju_88 pisze:A wiadomo już jaka cena? :-) Też się nad nim zastanawiam.
£69.99 / $99.99 / €89.99

Awatar użytkownika
Hegemon
Posty: 275
Rejestracja: 2011-05-15, 19:47
Lokalizacja: Pyrlandia
brickshelf: Hegemon78
Kontakt:

 

#10 Post autor: Hegemon »

"Wiwat Krwawy Hegemon"

Moja kolekcja LEGO

Awatar użytkownika
Mrosik
Posty: 276
Rejestracja: 2009-05-05, 08:29
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Mros85
Kontakt:

 

#11 Post autor: Mrosik »

Pierwszy creator, którego kupię. Przypominały mi się czasy dzieciństwa i granie w Test Drive 2. Chyba zbuduję sobie Porsche 959, mój drugi ulubiony supercar z tego okresu.

Szkoda, że na szybie czołowej jest nadruk - chyba pierwszy raz naklejka byłaby lepsza.
Ostatnio zmieniony 2015-07-12, 13:54 przez Mrosik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#12 Post autor: 3dom »

Sariel, masz błąd w recenzji, seria powinna być LEGOŸ Brand Disney™ Princess/LEGO Friends/LEGO Elves, w innym wypadku nie powinno mi dodać w S@H do koszyka polybaga Friends :D
Ostatnio zmieniony 2015-07-15, 06:47 przez 3dom, łącznie zmieniany 1 raz.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#13 Post autor: Sariel »

Nie zwalaj na mnie, to po prostu algorytmy S@H odgadują co tak naprawdę chcesz składać ;)

Awatar użytkownika
grzybiarz
Posty: 46
Rejestracja: 2013-07-17, 14:24
Lokalizacja: DGL
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#14 Post autor: grzybiarz »

Dzisiaj miałem kuriera z tym modelem. Chyba 4 dni temu zamówiłem i tak szybko przyszła paka. Złożyłem dziś wszystkie woreczki z "1" i więcej nie dam rady :/
Ale nie mogę wprost oderwać wzroku od tego co widzimy na pudełku. I... tak jak planowałem zbierać tylko flagowce Technic od 2012 (mój koniec dark age:), tak nagle zachciałem mieć garbusa i ogórka. Chociaż zobaczymy czy tylko tego nowego garbusa (2016) nie dokupię, a starszymi nie będę sobie zawracał głowy.
Dziwi też fakt, że cena oficjalna to 399 zł, a na Allegro ceny są dwukrotnie wyższe.
Ostatnio zmieniony 2016-04-08, 20:57 przez grzybiarz, łącznie zmieniany 2 razy.

zen535i
Posty: 152
Rejestracja: 2013-08-11, 16:19
Lokalizacja: Radomsko, Wieluń
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#15 Post autor: zen535i »

Ja marzyłem o tym zestawie ale nigdy gdzieś kaski nie miałem. Ehh... :)
Piwo moje paliwo;)

ODPOWIEDZ