[MOC] Puchar

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
allesandrus
Posty: 70
Rejestracja: 2012-05-21, 18:35
Lokalizacja: Wlkp.
brickshelf: allesandrus

 

[MOC] Puchar

#1 Post autor: allesandrus »

W zeszłym tygodniu pojawiła się [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=25646]informacja[/URL] o konkursie na puchar. Początkowo nie byłem specjalnie zainteresowany konkursem, ale przez te kilka dni najpierw zaczęło się zastanawianie nad budowaniem pucharu w ogóle; jak można wyeksponować specyficzny kształt pucharu? Ponieważ pojawił sie pomysł, spróbowałem też praktycznej realizacji projektu, z założenia jednak nie do zbudowania przy posiadanych klockach (tak więc pewnie niezbyt się nada do konkursu).

Główny zarys udało się zbudować w rzeczywistości, całość powstała wyłącznie jako wizualizacja, przy czym w końcu zmoblilizowałem się do użycia programu renderującego.

Sam puchar może nie jest zbyt filigranowy, ale jakoś przez cały czas miałem w głowie, że ma być wytrzymały; w rzeczywistym szkielecie może nie wszystko się dobrze trzyma, ale w pełni zabudowany powinien być dość solidny.

Obrazek

I zdjęcie z "fazy praktycznej":
Obrazek

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#2 Post autor: Stelario »

:) wszystko fajnie ale curved slope to nie są klasyczne klocki.
Po drugie puchar miał mieć ~35cm a ten wygląda na połowę tego.
Ostatnio zmieniony 2015-07-18, 21:59 przez Stelario, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
allesandrus
Posty: 70
Rejestracja: 2012-05-21, 18:35
Lokalizacja: Wlkp.
brickshelf: allesandrus

 

#3 Post autor: allesandrus »

Dlatego napisałem, że się nie nada ;)

Trudno dokładnie oszacować, ale powinien mieć ok. 30 cm, ten który mam z klocków to dwie części bez połączenia i górna część jest w stosunku do docelowego (render) trochę skrócona - braki materiałowe.

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#4 Post autor: Stelario »

Jeden brick to około 1cm. Postaw sobie obok wieżę z 35 bricków / w LDD i będziesz miał wysokość :)
Powiedzmy STOP rasistowskim opiniom na temat kolorów zabawek dla dzieci.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#5 Post autor: 3dom »

Stelario pisze:Jeden brick to około 1cm. Postaw sobie obok wieżę z 35 bricków / w LDD i będziesz miał wysokość :)
35 bricków = 33,6 cm, trzeba postawić 36,485(3) bricków :D

Puchar ładny ale nie do końca zgodny z wytyczny - tak czy inaczej to LP będzie wybierać. Wyślij mi foty na maila.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

ODPOWIEDZ