Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
715 Basic Building Set
Autor Wiadomość
tbzz 


Wiek: 41
Dołączył: 28 Gru 2012
Wpisy: 359
Skąd: Olsztyn/Szczytno
Wysłany: 2015-07-18, 22:40   715 Basic Building SetRecenzja 715 Basic Building Set

Seria: Basic
Rok wydania: 1990
Liczba klocków: 408
Liczba figurek: 0
Cena: 150 - 800 (MISB) zł (BrickLink)

BrickLink, Brickset

Każdy fan klocków Lego posiada swoją top listę. Co oczywiste posiadam takową i ja. I jak nie trudno się domyślić przedstawiona tutaj recenzja dotyczy zestawu, który się na niej znajduje. Zestaw 715 jest przedstawicielem trochę zapomnianej serii Basic, jednak bardzo dużej jeśli idzie o ilość pozycji oraz znaczącej w tym sensie, iż dzisiejszy Creator jest jej naturalnym rozwinięciem. Seria, która była na rynku ponad trzydzieści lat owocowała w większości przypadków w proste zestawy do własnych kreacji. Typowe konstrukcje dla dzieci, jak zestawy 555, 550, czy 525, charakteryzujące się różnym stopniem złożoności i możliwości konstrukcyjnych. Oferowała jednak także bardziej skomplikowane zbiory klocków dla małych twórców, czy to z napędem mechanicznym, czy elektrycznym, czy też pozycje bardziej realistyczne i pasujące do serii miejskiej. Przedstawicielem tych bardziej realistycznych propozycji jest niewątpliwie zestaw 715, który w kilkuset słowach postaram się przedstawić. Jego plusy, minusy, możliwości i radochę jaką sprawia.

Opakowanie i instrukcja

Mój egzemplarz jest kompletny. Posiada zarówno pudełko, instrukcję jak i oczywiście same klocki. W pudełku brak tylko przezroczystej wypraski. Jako szukający 715 przez dłuższy czas mogę napisać, że naprawdę ciężko jest w drugim obiegu znaleźć tego basica w komplecie. Samo pudełko utrzymane jest w kolorze zielonym. Kolorystyka opakowań serii zmieniała się zależnie od przeznaczenia zestawów oraz roku w którym powstały. Opakowanie jest średnich rozmiarów 28 x 24 x 7 centymetrów i posiada podnoszoną tekturę z grafiką główną. Środek oczywiście to cienka folia tak by można było podejrzeć co kryje zestaw.
W całej serii Basic, istotną rolę odgrywały właśnie opakowania. Ponieważ zestawy były głównie zbiorem elementów do własnych konstrukcji, projektanci w instrukcjach zawierali zaledwie po kilka pomysłów. Większą ich ilość (coś jak konstrukcje alternatywne w pozostałych seriach) przedstawiali w postaci pojedyńczego zdjęcia danego modelu na tylnej ściance opakowania, przedniej, na spodzie podnoszonej klapy, czy na bocznych ściankach. Nie inaczej jest i w przypadku 715, co widać na poniższym zdjęciach.
Grafika główna przedstawia w luźnym rzucie trzy główne modele oraz informację, że to zestaw serii Basic przeznaczony dla dzieci w wieku powyżej 7 lat. Od spodu natomiast cztery dodatkowe propozycje. Wnętrze opakowania kryje jeszcze niebieską tackę gdzie umieszczone są wszystkie klocki. Jak już pisałem brak przezroczystych wyprasek.Boki opakowania utrzymane także w kolorystyce zielonej. Na jednym z nich znajdują się informacje techniczne z obostrzeniami i danymi producenta oraz pojedyńczym zdjęciem jednego z modeli. Podobnie na dwóch pozostałych. Na czwartej ściance rysunek przedstawiający wszystkie elementy, które wchodzą w skład zestawu. Taka kompozycja gościła w większej ilość zestawów serii Basic. Ciekawostką jest tu także element klocka na czerwonym tle, zamiast symbolu firmy.

Tylna ścianka to kolejnych pięć modeli, w tym jeden do którego schemat wykonania zawiera instrukcja. Mój egzemplarz pudełka z lekkimi śladami użytkowania, jednak spokojnie daje radę. ;)Instrukcja załączona do zestawu to biała rozkładana książeczka z naniesionymi zdjęciami modeli. Instrukcje proste i czytelne choć przyznam, że jak to w latach 90-tych jeden krok to sporo dodanych klocków do modelu. Nie mniej jednak bez problemu pozwala na stworzenie czterech modeli. Podstawowego, czy terenówki z przyczepą i bolidem, helikoptera, auta typu hot-rod oraz ciężarówki. Dodatkowo na tylnej ściance przedstawiono kombinację zestawu 715 z pozycją 810, czyli napędem elektrycznym, co owocuje propozycjami dalszych trzech modeli. Zdjęcia obu stron instrukcji oraz przykładowa jej rycina.Elementy

Zestaw, w zależności od źródła składa się z 395 lub 408 części. Szczegółowy ich spis znaleźć można chociażby na BrickLinku, czy też na ww. grafice z bocznej ścianki opakowania. Elementy utrzymane w typowych barwach jak na lata 90-te, czyli jasno-szarej, czarnej, białej, żółtej i czerwonej. Całość uzupełniają elementy przezroczyste, w tym cztery jasno-niebieskie szyby dwóch rozmiarów. Dodatkowo siedem elementów z nadrukiem oraz miotła i klucz. Same elementy to zbieranina głównie różnych rozmiarów plate i bricków, slope w różnych kształtach i rozmiarach. Nie zabrakło tu także elementów z serii technicznej jak axle, czy bricki z otworami. Najbardziej wyrazistymi elementami są koła, które w dwóch rozmiarach opon występują w ilości sztuk dwudziestu czterech (!). Całkiem całkiem. Widać, że to zestaw przeznaczony do budowy pojazdów.
Z tych ciekawszych części można wymienić trzy plate w rozmiarach 16x2 i 16x6 oraz elementy z nadrukiem, sznurek z "kranikiem", czy duże drzwi. Ogólnie zestaw nie zawiera zbyt wiele wyszukanych części, a te wymienione spokojnie można znaleźć w innych zestawach. Dodam jeszcze, że mój egzemplarz zawiera elementy w bardzo dobrym stanie i chyba tylko jeden klocek spotkał się z zębem czasu. ;)

Figurek w 715 oczywiście nie odnotowano, choć takowe występują w innych podstawowych zestawach serii od Lego.

Zestaw

Zestaw 715 Basic Building Set pojawił się na rynku w 1990 roku w ramach takiego nazwijmy to pakietu trzech nowych zestawów serii Basic przeznaczonych dla różnych odbiorców. Mam na myśli pozycje 725 i 735, które wraz z 715 występowały w starych katalogach zawsze razem. Opisywany zestaw przeznaczony był dla mniej wymagających twórców pojazdów, 725 nawiązywał do serii miejskiej i szeroko stosowanych wówczas palm i był typowym zestawem dla dziewczynek, a 735 to coś dla bardziej wymagających projektantów pojazdów. Podkreśla to fakt, iż zestaw zawierał w sobie system light&sound. Od siebie dodam, iż brak mi tylko ostatniej pozycji. Może z czasem..
Zestaw 715 w katalogach można było odnaleźć jeszcze w połowie lat 90-tych, a co za tym idzie był na rynku kilka ładnych lat. Dwa zdjęcia ukazujące jak wyglądało jego promowanie.

Jak pisałem wcześniej instrukcja oferuje wykonanie czterech modeli. Helikoptera, ciężarówki, auta typu hot-rod oraz terenówki z przyczepą i bolidem, który to model można uznać za podstawową i najbardziej znaną propozycję z 715. W opisywaniu zestawu skupię się więc na każdym z modeli oraz na jednym wybranym spośród propozycji zawartych na stronach opakowania.

Model Nr 1 - Terenówka z przyczepą i bolidem

Pierwszy model zawiera w sobie zarówno niezły pojazd terenowy, jak i całkiem przyzwoitego bolida bliżej nieokreślonej formuły. Dodatkowo projektanci umieścili dużą opuszczaną przyczepę do przewozu wyścigówki jak i mały punkt naprawczy z dwoma słupkami z lampami startowymi w kolorach czerwonym i zielonym. Model w ujęciu całościowym prezentuje się naprawdę zacnie. Najlepiej z całości wygląda terenówka z racji dobrych proporcji i zastosowanej kolorystyki. Nawiązuje trochę do typowych amerykańskich pick-upów o dużej mocy, o czym świadczy wystający nad maskę silnik i szerokie koła. Do auta bardzo dobrze pasuje przyczepa utrzymana w kolorze szarym oraz sam bolid. Bolid w sportowej żółtej barwie to typowa formuła z płaskim przodem i tylnym spojlerem. Warto wspomnieć też o samym punkcie pit-stop, który zawiera zarówno dodatkowe koła, jak i możliwość serwisu bolidu, czy zatankowania. A jak wszystko prezentuje się razem oraz w zestawieniu samych pojazdów - na kilku zdjęciach poniżej.

Pojazdy główne utrzymane w tej samej skali jak widać. Zawierają szczegóły, co jest dobrze widoczne w przypadku terenówki. Nie brak tu kratki przed chłodnicą, czegoś na wzór deski rozdzielczej, dwóch foteli, imitacji resorów, czy oświetlenia górnego w postaci czterech szperaczy. Wszystko wygląda dobrze i nie ma się w zasadzie do czego przyczepić. Bolid natomiast posiada linię typową dla tego typu konstrukcji, płaską i szerszą w środku oraz z wystającym spoilerem. W tylnej części silnik oraz dwie rury wydechowe.
Elementem wspólnym jest ich skala i to że nie pasują do nich minifigi, choć zastosowano tu typowe fotele właśnie dla nich dedykowane. A jak wygląda minifig zestawiony z terenówką widać na jednym ze zdjęć. Do środka także się nie mieści, a z bolidu wystaje ponad miarę. ;)

Podstawowa konstrukcja może się podobać. Ilość różnorodnych modeli znacząco podnosi bawialność i daje naprawdę spore możliwości. W zasadzie niczego nie brak w tej propozycji projektantów. Gdyby tylko pojazdy bardziej pasowały do minifigów..Ale to przecież nie ta skala. ;)

Model Nr 2 - Helikopter

Drugi z modeli, który proponuje Lego to wątpliwej urody helikopter z dużymi pływakami. Jak już wstęp określa, nie mam dobrego zdania o tej maszynie. Jest to z całą pewnością najsłabsza propozycja i patrząc na inne modele dodatkowe zastanawiam się dlaczego właśnie do tego cuda dodano instrukcję. Helikopter może i trzyma wymiary i proporcje, jednak jego absurdalność podwozia w postaci złączonych kół tworzących pływaki i zastosowanie slope z nadrukiem jako elementów silnika, czy świateł na wprost dyskredytuje ten projekt w zupełności. Nie mniej jednak jest, tak więc i kilka zdjęć zamieszczam, celem własnej oceny dla każdego kto bliżej zapozna się z zestawem 715.Słowem krótkiej charakterystyki to największy niewypał spośród całego zestawu 715.

Model Nr 3 - Ciężarówka

Jak to mówią z nieba do piekła i znów do nieba. :) Tak. Ciężarówka to ponownie bardzo udana propozycja projektantów, choć muszę im dać małego pstryczka w nos - niedopracowana. Ale do tematu. Model przedstawia szeroką na osiem kropek ciężarówkę z wysoko usadowioną kabiną i elementem funkcyjnym w postaci wywrotki. Pojazd utrzymano w kolorystyce czerwono - białej z domieszką żółtego. Jest to symetryczna konstrukcja nie pozbawiona szczegółów. Zarówno kabina, jak i element kiprujący dobrze ze sobą zestawiono. Ze szczegółów warto odnotować kabinę z deską rozdzielczą i dwoma fotelami, górny spoiler opływowy, liczne światła, rury wydechowe wyniesione wysoko ponad kabinę, czy też dwa zbiorniki pod naczepą.
Model swoja linią i wykonaniem spokojnie pasuje do serii Model Team, choć może jako trochę skromniejszy i biedniejszy brat. ;) Ale żeby nie było tylko tak różowo to jest jeden mały mankament o którym kilka słów poniżej zdjęć.Czy Wam także to auto przypomina naszego rodzimego i poczciwego Stara? :) Ale miało być o mankamencie. Jak to jest..projektanci Lego potrafią wymyślać naprawdę skomplikowane konstrukcje z mnóstwem bajerów i elementów funkcjonalnych. Niejednokrotnie nie potrzebują do tego wyszukanych części. Takich jak te w zestawie 715. I skoro tacy są dobrzy (bo przeważnie są), to dlaczego nikt nie pomyślał o tym, by z dostępnych części umożliwić kiprowanie tej naczepy? W tak ładnej ciężarówce brak tak banalnego mechanizmu.

Ale nie ma to tamto - od czego są fani Lego? ;) Z dostępnych części wykonałem małą modyfikację i przy zastosowaniu czterech zawiasów i dwóch tile 1x8 bez problemu można umożliwić kiprowanie naczepy. Niech ta mała zmiana będzie wkładem własnym, który każdorazowo wrzucam do recenzji. Dwa zdjęcia zmodyfikowanej ciężarówki.

Ogólnie model ciężarówki jest świetny, a mojej jego oceny nie zmienia fakt braku możliwości kiprowania.

Model Nr 4 - Hot-Rod

Ostatnim pojazdem, który oferuje instrukcja jest auto typu hot-rod. Takie przynajmniej mam wrażenie patrząc na jego linię. Pojazd utrzymany w czerwono - białej konwencji przedstawia przerobioną półciężarówkę starego typu z dużym silnikiem i wyżej umieszczonym tyłem. Tylna oś szersza od przedniej, z jednoczesnym zastosowaniem większych kół. I wszystko byłoby super z tym pojazdem, gdyby nie przedobrzył ktoś z silnikiem (dwa dodatkowe niepotrzebne kraniki) i z dwoma kompletnie zbędnymi antenami z flagami startowymi. Ogólnie pojazd niezły, ale efekt całości popsuty przez ww. elementy. Kilka zdjęć dla lepszego zobrazowania.

Hot-rod, lub coś zbliżonego do niego byłoby kolejnym świetnym projektem, gdyby nie ww. mankamenty. Szkoda, że wypuszcza się na rynek zestaw z takimi niedopracowaniami.

Model alternatywny - ośmiocylindrowy krążownik

Ostatnim opisanym modelem jest najlepsza moim zdaniem propozycja twórców, wśród tych, do których nie zamieszczono instrukcji, a mianowicie klasyczny krążownik szos z ośmiocylindrowym silnikiem. Pojazd sportowy o bardzo ładnej linii, utrzymany w kolorystyce czarno - czerwono - żółtej robi naprawdę dobre wrażenie. Zastosowano w nim szerokie opony, spoiler w przedniej i tylnej części oraz otwarty dach. Ponieważ tył maszyny jest niewidoczny (model występuje tylko na jednym zdjęciu) zastosowałem własną inicjatywę, co widać na zdjęciach poniżej.

Nie wiem czy ktoś się ze mną zgodzi, ale model ten powinien zastąpić ten słaby helikopter, który wyżej opisałem. Krążownik szos spokojnie pasowałby do linii sportowej i klasycznej jakie prezentują pozostałe konstrukcje główne.

Warto jeszcze wspomnieć o pozostałych modelach alternatywnych. Projektanci oferują tu kolejne latadło w postaci prostego i słabego samolotu, kolejnego bolida oraz wyścigówkę z wielkim silnikiem i długim przodem, do krótkich wyścigów. Dalej idąc jest to terenówka przypominająca jeepa oraz ciężarówka ze spoilerem do wyścigów i dwa auta które trudno rozszyfrować. Jednym z nich jest coś co przypomina pług, a drugim coś co przypomina ratrak z wyposażeniem. Ogólnie sporo wszystkiego, a wliczając modele główne, modele alternatywne i modele z zastosowaniem zestawu 810, przedmiot tej recenzji oferuje aż piętnaście konstrukcji (!).

Podsumowanie

Jak więc w telegraficznym skrócie można przedstawić zestaw 715? Niewątpliwie jest to jedna z ciekawszych pozycji w serii Basic. Charakterystyczna, zapadająca w pamięć i dająca możliwość wykonania całej masy modeli. Spokojnie można ją zestawić z takimi tuzami serii jak 735, 744, czy 740. Zestaw choć dedykowany dla młodszych projektantów i tym starszym może dostarczyć sporo frajdy podczas tworzenia własnych pojazdów. Nawet tych o średnim poziomie skomplikowania, takich na jakie pozwalają elementy, których znajdziemy tu ponad czterysta. Zestaw nie jest pozbawiony minusów. Zaliczają się jednak do nich tylko niektóre modele proponowane przez projektantów, lub fakt niedopracowania nawet tych lepszych. Zestawiając całość w postaci elementów, modeli, możliwości i natchnienia do tworzenia, które dają niektóre konstrukcje, ze słabszymi stronami zestawu, otrzymujemy mimo wszystko bardzo ciekawą i interesującą pozycję. Moim subiektywnym spojrzeniem zestaw oceniam na 9/10 punktów. I żałuję jednocześnie, że nie może być to dziesiątka. Choć oceną i możliwościami zestawu 715 można obdarzyć przynajmniej kilka innych zestawów Lego.

Za :
+ unikatowość
+ klimat
+ trzy bardzo dobre modele
+ mnogość konstrukcji
+ sporo elementów

Przeciw:
- niedopracowanie niektórych modeli
- dostępność

Liczę, że przybliżyłem fanom Lego zestaw 715. Tym, którzy go znają przypomniałem o jego możliwościach i pięknie prostych konstrukcji, a tym dla których seria Basic jest obca, ukazałem jej projekty, funkcjonalność i radochę z tworzenia jaką dają zestawy serii, podobnie jak współczesne pozycje następcy, czyli serii Creator. :)
_________________
Blog Lego http://legosoul.wordpress.com/
Zestawy http://brickset.com/sets/ownedby-tbzz
 
 
 
V1 
VIP


Wiek: 48
Dołączył: 07 Kwi 2007
Wpisy: 2532
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-07-19, 00:08   

Ech, to były zestawy...... Chociaż ten już z czasów, kiedy wyrosłem z zabawek, ale trzyma styl lat 80-tych.
Miło sobie przypomnieć, dzięki.
_________________
\/1 ______________
 
 
 
OmenGda 
No risk no fun!


Wiek: 39
Dołączył: 05 Lut 2007
Wpisy: 860
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2015-07-19, 01:01   

Genialna recenzja! Świetne fotki. Oczywiście zestaw posiadam. Nigdy nie zmotywowałem się do budowy ostatniego alternatywnego modelu. Faktycznie super. Zamiast Heli idealnie by pasował.
Kocham te czasy, w których modele LEGO miały 'duszę'...

Pozdrawiam
Michu
_________________
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!
 
 
 
 
Jellyeater 
VIP

Wiek: 36
Dołączył: 16 Mar 2014
Wpisy: 2337
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-07-19, 07:03   

Miałem 725 i 735. Wspaniałe zestawy. Kiedyś przez to, że wszystko było bardziej umowne, więcej się dało wybudować z danego zestawu. :) Teraz jak są te wszystkie kształty i kolory, to miejsca na umowność jest mniej. Zawsze wie się, że istnieje klocek który by pasował lepiej.

O recenzji chyba nie trzeba pisać, że prezentuje bardzo wysoki poziom. Brawa.
_________________
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto
Ostatnio zmieniony przez Jellyeater 2015-07-19, 07:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Jarząb 
Fanatyk BVB


Wiek: 35
Dołączył: 07 Maj 2012
Wpisy: 131
Skąd: Ostróda
Wysłany: 2015-07-19, 10:00   

Recenzja świetna tak jak i sam zestaw. Mimo mniejszych wpadek jest to dla mnie jeden z lepszych zestawów w całej historii Lego. Pokaz kunsztu projektantów. Zaledwie 400 elementów, ale tak dobranych, że jeśli chodzi o pojazdy, nie było praktycznie ograniczeń budowy.

Sama instrukcja jest zadziwiająco cienka jak na dzisiejsze standardy, ale tam każdy obrazek to sporo nowych elementów.

Co do helikoptera to zgadzam się z Tobą w 100%. Jest fatalny. Swoją drogą sam hot-rod też nigdy nie przypadł mi do gustu. Z alternatyw jest wiele ciekawszych zestawów, które mogły trafić do instrukcji.

Co do wybranego zestawu to myślałem, że opiszesz drugą z ciężarówek z odwrotu pudełka. Jednak jej wybór stawiałby spore wyzwanie, gdyż kompletnie nie widać tylu, a jest tam sporo elementów. Kiedyś Lego specjalnie nie ułatwiało zabawy, pokazując chociażby alternatywny model na jednym zdjęciu w zestawach Model Team.

Do dziś nie wiem dlaczego ciężarówka nie dostała możliwości kiprowania.

Sama recenzja jest po prostu świetna. Wszystko jest wnikliwie opisane i poza tym co widać są także własne wnioski autora. Zdjęcia jak zawsze świetne i dopełniają całość.

Nie podoba mi się jedynie jedno ze zdjęć:

Może sugerować, że po załadowaniu bolidu nie da się domknąć ramp przyczepy, co przecież jest nieprawdą :)

Sam zestaw jest naprawdę wart swojej ceny. Nawet mimo tego, że modele wydają się "niedzisiejsze". Do wad zaliczyłbym jednak łatwo odpadające elementy jak, np. dodatkowe światła jeepa-pickupa czy flagi hot-roda. Oczywiście niektórzy uznają także za wadę to, że koła nie skręcają. Mi jednak kompletnie to nie przeszkadzało, a spędziłem przy tym zestawie wiele godzin.

Dzięki za recenzję.
_________________
Skrócony poradnik recenzenta
 
 
 
 
OmenGda 
No risk no fun!


Wiek: 39
Dołączył: 05 Lut 2007
Wpisy: 860
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2015-07-19, 11:21   

Jarząb napisał/a:

Co do wybranego zestawu to myślałem, że opiszesz drugą z ciężarówek z odwrotu pudełka. Jednak jej wybór stawiałby spore wyzwanie, gdyż kompletnie nie widać tylu, a jest tam sporo elementów. Kiedyś Lego specjalnie nie ułatwiało zabawy, pokazując chociażby alternatywny model na jednym zdjęciu w zestawach Model Team.


co oczywiście jest nieprawdą, bo tył ciężarówki jest na bocznej części pudełka :P
_________________
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!
 
 
 
 
Jarząb 
Fanatyk BVB


Wiek: 35
Dołączył: 07 Maj 2012
Wpisy: 131
Skąd: Ostróda
Wysłany: 2015-07-19, 12:27   

OmenGda, masz rację, moje niedopatrzenie.

A Tbzz szczerze zazdroszczę tego zestawu w takim stanie.
_________________
Skrócony poradnik recenzenta
 
 
 
 
Górnik 

Wiek: 39
Dołączył: 09 Gru 2012
Wpisy: 17
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2015-07-19, 19:57   

Szkoda, że nowe zestawy pozbawione są okienek w pudełkach. Pamiętam jak byłem mały i w Pewexie oglądałem klocki przez te okna :) Może Lego kiedyś do tego wróci? :) Retro jest ponoć w modzie... :D
 
 
 
yoshi82 


Wiek: 39
Dołączył: 18 Paź 2014
Wpisy: 144
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-07-19, 20:53   

Recenzja super, zestaw też super. Sam posiadałem kilka zestawów tej serii, np. 107[/ulr] jak również mój...lding-Set-7]735. Wiem jak ciężko znaleźć teraz te zestawy to białe kruki. Gratuluję, że udało Ci się takie coś zanabyć po 25-30 latach od wydania :)
_________________
Pozdrawiam,
Łukasz
 
 
 
 
K^3 
K_cube


Wiek: 34
Dołączył: 11 Cze 2011
Wpisy: 179
Skąd: Gdańsk / Tokio
Wysłany: 2015-07-19, 21:43   

Jedyne, czego tu brakuje to ludziki.
 
 
 
martinb 
Precz z owadami!


Wiek: 39
Dołączył: 11 Sty 2015
Wpisy: 677
Skąd: Schwiebus
Wysłany: 2015-07-20, 16:28   

Tradycyjnie recenzja na najwyższym poziomie. Dzięki za świetną lekturę.

Zestaw dobrze kojarzę z... półki sklepowej. Był on dostępny dwadzieścia parę lat temu w jednym z dwóch sklepów zabawkowych w moim mieście w dość nieprzystępnej cenie.
 
 
 
tbzz 


Wiek: 41
Dołączył: 28 Gru 2012
Wpisy: 359
Skąd: Olsztyn/Szczytno
Wysłany: 2015-07-21, 20:01   

Dzięki wszystkim za to, że się podoba.
Jarząb. Oczywiście masz rację. Mogłem dać inne ujęcie. Całe szczęście zdjęcie główne prostuje to niedociągnięcie. ;)
_________________
Blog Lego http://legosoul.wordpress.com/
Zestawy http://brickset.com/sets/ownedby-tbzz
 
 
 
greenblue 


Wiek: 37
Dołączył: 23 Sie 2007
Wpisy: 183
Skąd: Warsza
Wysłany: 2015-07-21, 23:07   

Fajny zestaw. Mnie podobał się oczywiście ten duży z wozem strażackim.
I to pudełko takie małe jest. Kiedyś ten zestaw wydawał się być dużym. Dziś człowiek ma za dużo klocków i średnie pudełko nie robi wrażenia.

Recenzja przekrojowa, na wysokim poziomie. Dzięki!
_________________
Złota dekada Lugpolu: 2008 - 2017
 
 
 
Endrju_88 
Because I'm BATMAN !


Wiek: 33
Dołączył: 27 Sty 2015
Wpisy: 236
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-07-22, 11:01   

Ach, jak zwykle klasyk :-) Zawsze z przyjemnością czytam Twoje recenzje.
Jak zawsze dopracowane, szczegółowe. Na pewno się przyłożyłeś i poświęciłeś sporo czasu na jej przygotowanie.
 
 
 
Prezes 


Wiek: 39
Dołączył: 19 Lis 2012
Wpisy: 164
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2015-07-24, 16:00   

A mnie się to "cudo" w ogóle nie podoba.
1. Jak na lata 90te to wygląda jak siekiera rąbane. Podobne "kanciate" konstrukcje to wręcz lata 70te. Na początku lat90tych powstawały najlepsze zestawy, niemal w każdym dziale Lego, a tu taka szkarada.
2. Opakowanie wygląda jak dobra ruska podróba. Biało-zielone tło? Kilka pojedynczych zdjęć na białym tle? Ble...
3. Modele - takie se. Jest kilka interesujących pozycji, ale większość to jakieś popromienne konstrukcje. Ani to kolory nie pasują, bryła także bez polotu...

Gdyby mi ktoś postawił 715 i np. jakiegoś M:Trona, powiedzmy 6923 to bez wahania wskazałbym faworyta! Sorry, tbzz ale ten zestaw zupełnie mnie nie przekonuje do siebie. Oczywiście recenzja jak najbardziej rzeczowa i poukładana ale sam bohater, w moich oczach, to Lego-quasimodo ;-)
_________________
MY LEGO CORNER
 
 
 
Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wpisów
Nie możesz usuwać swoich wpisów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,086 sekundy. Zapytań do SQL: 10