42030 Volvo L350F Front Loader [VIDEO]

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Igorch
Posty: 8
Rejestracja: 2013-05-16, 10:28
Lokalizacja: Szprotawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#76 Post autor: Igorch »

Dziękuję, właśnie takiej odpowiedzi oczekiwałem.

A to jeszcze zapytam, bo widziałem/czytałem są zestawy IR V2, czy to "V2" to tylko nowe wieże czy są też piloty i boxy baterii w wersji V2?

Podobno wieża V2 podaje większy prąd przez co uzyskujemy wyższą prędkość silników, tak? Czy może są jeszcze jakieś różnice?
Ostatnio zmieniony 2015-01-06, 17:10 przez Igorch, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#77 Post autor: 3dom »

Karol pisze:Pilot 8879 ma tę różnicę względem zwykłego 0-1 że można ustawić jedną z 7 dostępnych "prędkości" w każdą stronę.
7 prędkości dla "standardowych" silników lub 7 (?) pozycji serva PF w każdą stronę.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Arbaal
Posty: 12
Rejestracja: 2014-09-07, 12:19
Lokalizacja: Kraków - Alwernia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#78 Post autor: Arbaal »

Mnie osobiście zestaw 42030 bardzo zniechęcił ze względu na ten Servo i gwałtowne skręcanie pojazdu. Oczywiście można by dokupić inny pilot ale nie o to chodzi. Znacznie lepiej było by jak by model skręcał przy pomocy silnika M i jakiegoś siłownika lub dwóch. Dało by to same plusy i pilot 8885 też by dobrze działał.
Co do Recenzji, jest oczywiście bardzo dobra!
Ostatnio zmieniony 2015-01-06, 23:41 przez Arbaal, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#79 Post autor: M_longer »

Arbaal pisze:Znacznie lepiej było by jak by model skręcał przy pomocy silnika M i jakiegoś siłownika lub dwóch. Dało by to same plusy i pilot 8885 też by dobrze działał.
Nie. A wiesz dlaczego? Bo by dzieciaki zarżnęły albo Mkę, albo siłowniki. Servo gdy dojdzie do pozycji skrajnej się nie uszkodzi.

Awatar użytkownika
piotrek839
Posty: 459
Rejestracja: 2011-10-05, 18:37
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
brickshelf: piotrek839

 

#80 Post autor: piotrek839 »

Igorch pisze:Podobno wieża V2 podaje większy prąd przez co uzyskujemy wyższą prędkość silników, tak?
Z mojego doświadczenia zwiększa się moc silnika/ów a nie prędkość. Warto mieć jedną bo przydaje się :)

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#81 Post autor: Waler »

Karol, musze sprostowac Twoją wypowiedź. Pilot z regulacją prędkości po ustaleniu zadanego położenia (np. prędkość 3), nie wysyła stale sygnału. On daje tylko jednorazowy sygnał wieży by ta działała z określoną "prędkością" czyli odpowiednim napięciem na zadanym wyjściu. Potem możesz nawet wyjąć baterie z pilota a silnik kręci sie dalej. Inaczej gdyby pilot caly czas nadawał to leżąc w pudełku wyladował by się w dwa dni :) Generalnie ujmując - pilot wysyła sygnał wtedy, kiedy świeci się zielona dioda. Dotyczy to pilota z i bez regulacji prędkości.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#82 Post autor: Bricksley »

Waler pisze:Karol, musze sprostowac Twoją wypowiedź. Pilot z regulacją prędkości po ustaleniu zadanego położenia (np. prędkość 3), nie wysyła stale sygnału. On daje tylko jednorazowy sygnał wieży by ta działała z określoną "prędkością" czyli odpowiednim napięciem na zadanym wyjściu. Potem możesz nawet wyjąć baterie z pilota a silnik kręci sie dalej. Inaczej gdyby pilot caly czas nadawał to leżąc w pudełku wyladował by się w dwa dni :) Generalnie ujmując - pilot wysyła sygnał wtedy, kiedy świeci się zielona dioda. Dotyczy to pilota z i bez regulacji prędkości.
Ależ ja to wiem :) Ale fakt niewyraźnie napisałem ;)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#83 Post autor: Durzy »

Dlaczego Lego nie zrobi pilota analogowego - znaczy takiego, w którym można płynnie regulować prędkość, a nie skokowo? Głupie samochodziki z supermarketu nie mają skokowej regulacji prędkości. Rozwiązałoby to problemy ze zbyt gwałtownym serwem. Kolejki 9V miały takie sterowanie, choć nie RC.

Igorch
Posty: 8
Rejestracja: 2013-05-16, 10:28
Lokalizacja: Szprotawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#84 Post autor: Igorch »

Kolejka elektryczna to sterowanie "po kablach" tak więc tam nie ma najmniejszego problemu aby było to proporcjonalne, fakt nowsze kolejki są bezprzewodowe, ale na 2,4GHz.

Lego ma na podczerwień i przy w pełni proporcjonalnym sterowaniu nadajnik musiałby pracować cały czas (szybko by się rozładowywał), ale mogli by już pomyśleć o sterowaniu 2,4GHz wtedy odbiornik można by umieścić w dowolnym miejscu w modelu i zasięg na pewno lepszy.

Podczerwień to w ogóle poza zakres sterowania TV nie powinna wykraczać.
Ostatnio zmieniony 2015-01-08, 18:48 przez Igorch, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#85 Post autor: Durzy »

No właśnie to mnie dziwi. Miałem auta sterowane radiowo ponad 20 lat temu i tam nie było problemów z analogowym skrętem, czy odbiornikiem za przeszkodami. Dlaczego Lego w czasach bluetootha ma gorsze sterowanie niż głupie auta z targowiska sprzed kilkudziesięciu lat? O ile jestem w stanie sobie wyobrazić, że z radiem mogą być problemy, zakłócenia itp. o tyle w przypadku bluetootha nie. Głupie pady do konsol działają świetnie, podobnie jak zestawy głośnomówiące w samochodach. 0 zakłóceń, problemów, więc w czym rzecz?

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#86 Post autor: Filus »

Wreszcie mam swoją ładowarkę. Model bardzo dobrze odwzorowany. Jasne, można się czepiać, że mogło być lepiej etc. ale przecież zawsze coś można poprawić w każdej konstrukcji. Zawsze można zbudować coś prościej, bardziej wytrzymalsze i z mniejszej ilości klocków. Dla mnie zabawka zrobiona na najwyższym poziomie. W porównaniu z 8043 to wręcz zasuwa. W porównaniu do 8275 - daje podobną ilość frajdy. Buldek co prawda miał mocniejszą trakcję, ale to wynika z rodzaju podwozia, a nie siły silników.

Tak czy siak - zestaw 42030 jest świetny i polecam go każdemu, kto myśli poważniej o Technicu. Nie dość, że wykazuje się dużą bawialnością (również przez sprawność i szybkość działania (może nie do końca oddającą rzeczywistość, ale moim zdaniem słusznie nie zredukowano silników)), a do tego jest również wyśmienitym dawcą części. Komplet PFów, duże koła, zwolnice i sporo przydatnych części (ramki w każdym rodzaju etc.).
Ostatnio zmieniony 2015-01-30, 21:57 przez Filus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
grzybiarz
Posty: 46
Rejestracja: 2013-07-17, 14:24
Lokalizacja: DGL
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#87 Post autor: grzybiarz »

Wczoraj przyszło, dziś skończyłem budować. Trzeci mój flagowiec na kolejny rok i chyba kończę z tym (tiaaa...:). Patrząc po częściach dodatkowych, to został mi axle 6, a nie ma go w spisie. Nie włożyłem gdzieś, czy błąd?
No i te naklejki na alternatywny model... Je się nakleja na te stare? Trochę bez sensu, a co jak chcemy wybudować pierwszy model? Dziwne też są te podwójne naklejki lusterek. W samej koparce występują i w modelu B także dorzucili. Chyba lepiej by zamiast szarej naklejki, wyglądał jakiś chromowany klocek 2 x 2.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#88 Post autor: M_longer »

grzybiarz pisze:No i te naklejki na alternatywny model... Je się nakleja na te stare?
Naklejek się nie nakleja, naklejki się wykorzystuje w MOCach :P

Szymon33
Posty: 1
Rejestracja: 2016-01-17, 14:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#89 Post autor: Szymon33 »

W końcu się zebrałem i kupiłem 42030. Byłem mega zaskoczony rozmiarem zestawu (w sumie to jak już karton zobaczyłem to byłem zdziwiony :D ), potem byłem zaskoczony wagą zestawu i że ten silniczek tak sprawnie napedza tego kolosa. Jako pierwszy zestaw jestem mega zadowolony, nie spodziewałem się takiej instrukcji ponad 300 stron. Mimo że podobno nudno się składa to mi dało to bardzo duzo zabawy. Wszystko co wyczytałem w recenzji sprawdziło się w rzeczywistości :)

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#90 Post autor: martinb »

Dziś wieczorem, będąc w pracy, mam zamiar otworzyć ten zestaw. Diabeł 3dom (z BBM rodem) zrobił swoje...

Widziałem, że ten zestaw ma dwa arkusze naklejek. Ile części (i które) trzeba dokupić, aby nie odklejać naklejek przeznaczonych dla modelu A przy budowie modelu B? Czy ktoś dysponuje taką listą? :-)

ODPOWIEDZ