[MOC] Eksperyment łańcuchowy

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Kaszalot
Posty: 32
Rejestracja: 2009-11-12, 19:30
Lokalizacja: Lublin

[MOC] Eksperyment łańcuchowy

#1 Post autor: Kaszalot »

Trochę z opóźnieniem, ale pochwalę się wspólną rodzinną konstrukcją przygotowaną na konkurs Eksperyment Łańcuchowy, którego finał odbył się w Krakowie 30 maja. Jak widać, urządzenie składa się z kilku modułów GBC, jednak zgodnie z zasadami miały one transportować kulkę stalową - na całe szczęście jedną. Moduły nie są jakoś odkrywcze, część to kopie konstrukcji z naszego forum, jednak budowa z dziećmi wymaga pokazania im jakiegoś wzorca :). A najlepiej korzystać z dobrych wzorów...
Podsumowując mieliśmy świetną zabawę, mnóstwo ciekawych widzów i pierwszą nagrodę w kategorii rodzinnej :) Konkurs jest organizowany co roku, więc może ktoś poczuje się zachęcony do udziału w kolejnej edycji.
Zdjęcia nie są nadzwyczajne, poniższe pochodzi z galerii organizatorów konkursu.
Obrazek
Filmik:
Kulkomat
Zdjęcia:
Flickr
Więcej informacji o konkursie i galeria zdjęć:
Facebook
Ostatnio zmieniony 2015-07-28, 12:11 przez Kaszalot, łącznie zmieniany 1 raz.
_________________
Pozdrawiam
Rafał

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#2 Post autor: legosamigos »

Czy to metalowa kulka? Ostatni element modułu chyba wymaga poprawki, bo widziałem, że łapiesz kulkę, by nie wypadła poza obieg ;)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Kaszalot
Posty: 32
Rejestracja: 2009-11-12, 19:30
Lokalizacja: Lublin

#3 Post autor: Kaszalot »

Tak, kulka była metalowa - to warunek regulaminu - i na szczęście tylko jedna naraz. Urządzenie miało za zadanie przetransportować kulkę z wlotu do wylotu, zaś podczas finału urządzenia były ustawione w długi "łańcuch" i kulka przechodziła kolejno z jednego do drugiego itd. Kulkę trzeba było złapać, bo to była próba, zaś kolejne urządzenie po wrzuceniu kuki zwalniało różne wihajstry, które potem należało ustawiać.
Ostatnio zmieniony 2015-08-11, 17:11 przez Kaszalot, łącznie zmieniany 2 razy.
_________________
Pozdrawiam
Rafał

Awatar użytkownika
judam
Posty: 508
Rejestracja: 2012-08-09, 12:46
Lokalizacja: Wolsztyn
brickshelf: judam
Kontakt:

 

#4 Post autor: judam »

Czyżby taśmociąg zbudowany z gąsienic był wzorowany na moim z lotto ?
Zapraszam do mojego sklepu. JuDam Store www.bricks.love

Kaszalot
Posty: 32
Rejestracja: 2009-11-12, 19:30
Lokalizacja: Lublin

#5 Post autor: Kaszalot »

:)
Tak naprawdę taśmociąg był inspirowany i wzorowany głównie na tym filmie:
https://www.youtube.com/watch?v=HLAGekbXccE /końcówka - mniej więcej 5:20 min/
oraz był życzeniem najmłodszego syna, który poświęcił gąsienice swojego buldożera (oczywiście dało to za mało ogniw, więc tata musiał ograbić własny portfel i ostatecznie starszego syna z ogniw jego koparki (jak spał).

Porównanie wzoru z wykonaniem wypada na niekorzyść wykonania, ale to już kwesta części, doświadczenia (znaczy małego), entuzjazmu wykonawców i ciężaru kulki.
_________________
Pozdrawiam
Rafał

ODPOWIEDZ