60074 Bulldozer

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Tomitom
Posty: 28
Rejestracja: 2013-09-25, 13:49
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

60074 Bulldozer

#1 Post autor: Tomitom »

Obrazek

60074 Bulldozer

Seria: City
Podseria: Construction
Rok premiery: 2015
Liczba klocków: 384 + 20
Liczba figurek: 2
Cena katalogowa:PLN 129,99 (półkowa: 95,87) £24.99 / $39.99 / 29.99€
BrickSet.com

Pełna wideo recenzja: Lego CITY 60074 Bulldozer czyli Buldożer recenzja zestawu
Obrazek
W powyższym materiale znajdziecie mam nadzieję wyczerpujące informacje.
Poniższe informacje są jedynie uzupełnieniem recenzji na YouTube w komentarzach proszę to brać pod uwagę.

Opakowanie i instrukcja
Opakowaniem jest średnich rozmiarów pudełko standardowe dla zestawów w okolicach 300klocków i ma wymiary: 28.2 x 26.2 x 5,9 cm
Instrukcja, a dokładnie dwie instrukcje. Wymiary książeczek te same. Jednak z jakiegoś względu ta cieńsza jest wykonana z gorszych materiałów.
Miałem wrażenie, że jest to makulatura...

Zestaw posiada szablon naklejek, nie jest ich dużo - mnie to cieszy. Klocki znajdują się w trzech ponumerowanych workach foliowych.

Klocki
Jest ich dokładnie 404.
Niewątpliwym atutem tego zestawu jest 86 ogniw gąsienic o szerokości 2,5 studa:
Obrazek
Na drugim miejscu w moim rankingu znajduje się czerwona taczka
Obrazek
Osobiście lubię ten element. Znajduje on u mnie miejsce przy budowie peronów kolejowych:
Obrazek
Ogólnie jest sporo fajnych klocków ale nie ma tutaj białych kruków i epicko rzadkich elementów.


Modele(Modelki):
W skład zestawu wchodzi 1 model i jedna modelka.
W obu przypadkach najciekawiej prezentują się nakrycia głowy. Są to nowości 2015 lecz ja widziałem już jedno z nich przy okazji premiery Minifigurek z serii Lego Przygoda (hahaha zawsze będę używać ślicznie przetłumaczonego tytułu na nasz język).
Dodatkowo tors Pani Robotnik to także premiera 2015, zaś tors tego zdechlaka to premiera 2012 (ale nadal mało popularna - występuje 8 razy)
Obrazek
Obrazek

Akcesoria
No i tutaj się dzieje. Dostaliśmy tutaj: czerwoną taczkę, młot pneumatyczny, znak ostrzegawczy, młot bojowy ;) ,pięć klocków do posprzątania oraz dwa stopery/zegarki uzbrojone w ładunki wybuchowe
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Mała architektura
Nie mogłem tego czegoś zaklasyfikować ani jako model główny, ani tym bardziej jako akcesorium. Panie i Panowie. Przed Wami...Ruina.
Wiecie co? Traktowałem ten element jako coś zbędnego ale o czym możecie się przekonać w mojej recenzji na YouTube...myliłem się.
Zabawa jest przednia. Nic tak nie odpręża po całym dniu pracy jak porządna dawka demolki na tysiąc sposobów.
Budowla poskładana jest w taki sposób aby bez większej siły rozleciała się w drobny mak.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Model główny
Tytułowy Buldożer. Kawał żelastwa. Kolorystyka (żółty z czarnymi wstawkami) podświadomi sprawia, że nazywam go CAT.
Nie jest to zwykła spycharka jaką znajdziecie u siebie na działce/ogródku. Lecz jest to prawdziwy potwór o szerokości 14 studów.
Dzięki zastosowanemu patentowi, gąsienice będą się obracać nawet tańcząc na lodzie.
Spychacz uzbrojony jest w 12 studowy lemiesz. Od przodu wygląda ok za to od strony kierowcy już tak uroczo nie jest.
Z tyłu do dyspozycji mamy dwa potężne zęby od zrywarki. Całe szczęście nie wbijają się one za głęboko więc nie uszkodzicie sobie terakoty w przedpokoju i posadzki z marmuru.
Traktuję to jako plus. Nie będą przeszkadzać w zabawie (zęby w najniższym położeniu mają około 2mm od podłoża).
Pod zrywakiem wielozębnym znajduje się długi łańcuch - lubię to! Do czego go użyć? Odsyłam na YT.
Kabina nie jest klimatyzowana o czym świadczy nadruk na główce robotnika.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Podsumowanie
Nie jest to pełna recenzja lecz tylko mały dodatek do głównej recenzji na YouTube.
W telegraficznym skrócie dla tych którzy nie oglądną mojej recenzji:
Lubię ten typ gąsienic. Więc siłą rzeczy kupuję zestawy z gąsienicami jak tylko się pojawią - głównie TECHNIC.
W Lego City czy też w skali minifigurek częściej napotkamy na gumowe gąsienice, za którymi krótko mówiąc nie przepadam.
Lecz w ogólnym rozrachunku uważam ten model za całkiem udany. Mało tego jest to najładniejszy spychacz w skali minifig.
Co prawda odejmując 86 ogniw od gąsienic mamy tutaj 318 klocków w przewadze żółtych ale jest z czego wybierać.
Obrazek
Obrazek
Moja ocena:
  • Plusy dodatnie
  • gąsienice!
  • nakrycia głów minifigurek
  • taczka
  • ogólny zarys modelu głównego-wygląd
  • patent z kółkami napędzającymi gąsienice.
  • motyw demolki
  • dużo żółtych klocków
  • stosunek cena/ilości klocków (23grosze!)

    Minusy
  • lemiesz za całokształt: opada i sama nie chce "wisieć", wygląd od strony kierowcy - FUJ!
  • dziurawa konstrukcja buldożera: z przodu i z tyłu dziwne otwory. Przez gąsienice można zaglądnąć do wnętrza w środkowej części spychacza.
  • zrywarka - zbyt prosta konstrukcja - no ale to tylko Lego CITY - trzeba zrobić po swojemu.
  • brak łopaty do posprzątanie tego bałaganu i załadunku na taczkę.
  • komin - ci co oglądali recenzję wiedzą dlaczego :D
  • tylko sześć naklejek! W tym dwie na klocek!
  • 129,99(katalogowo) i dwa ludziki - czuję niedosyt
  • falkonety bez regulacji kąta nachylenia
Ostatnio zmieniony 2015-08-14, 17:25 przez Tomitom, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam,
Tomek
mój kanał na JuTjube

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#2 Post autor: bacon »

Bardzo fajna recenzja. Zestaw średni, choć ma całkiem sporo ciekawych elementów.
Nigdy za to nie zrozumiem dlaczego na pudełku z tym wielkim młotem zaiwania dziewczyna.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#3 Post autor: M_longer »

bacon pisze:Nigdy za to nie zrozumiem dlaczego na pudełku z tym wielkim młotem zaiwania dziewczyna.
To się nazywa równouprawnienie :)

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#4 Post autor: bacon »

M_longer pisze:
bacon pisze:Nigdy za to nie zrozumiem dlaczego na pudełku z tym wielkim młotem zaiwania dziewczyna.
To się nazywa równouprawnienie :)
I jaka przy tym szczęśliwa. Pokażę żonie.

Awatar użytkownika
gmkkk
Posty: 1005
Rejestracja: 2014-06-24, 21:06
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: gmkkk

 

#5 Post autor: gmkkk »

Niestety w porownaniu do poprzedika wypada bardzo słabo:
- lemiesz z prostych klocków, z dziwnym wykonczeniem dołu...
- proste bricji uzyte do budowy, model kanciaty masywny,
- zbyt podniesiony przód maszyny w miejscu zamontowania lemiesza,
- patent na kółka aby poprawić właściwości jezdne - kolejny etap junioryzacji, mnie sie to nie podoba, cos jak w chinskich czolgach z nieruchomymymi gasienicami i z kolkai pod spodem aby toto jeździło,
- na plus bardzo ładne z nadrukami po obustronach torsy, bardzo szczegółowe
- gdyby buldozer byl lepszy zestaw bylby naprawdę niezly a tak przecietny, zrobiony jakby na szybko zmaksymalnymi uuproszczeniami, mnie sie ta junioryzacja niestety nie podoba

Tomitom
Posty: 28
Rejestracja: 2013-09-25, 13:49
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#6 Post autor: Tomitom »

Z tymi kołami pod spychaczem - jak zobaczyłem po raz pierwszy instrukcję budowania - była to pierwsza rzecz do wywalenia.
O dziwo, patent sprawuje się zaskakująco dobrze. Zestaw nie jest kierowany dla AFOLi tylko dla dzieciaków więc zastosowanie tego rozwiązania jest uzasadnione.

Ta kanciasta konstrukcja mnie przypadła do gustu. Jedyne co to szerokość tej maszyny jest zdecydowanie za duża.
Lemiesz jak pisałem tragedia.
Pozdrawiam,
Tomek
mój kanał na JuTjube

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#7 Post autor: martinb »

bacon pisze:Nigdy za to nie zrozumiem dlaczego na pudełku z tym wielkim młotem zaiwania dziewczyna.
Bo to komunistka. Do tego postępowa! ;-)

ODPOWIEDZ