[MOC] OTR-14

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
allesandrus
Posty: 70
Rejestracja: 2012-05-21, 18:35
Lokalizacja: Wlkp.
brickshelf: allesandrus

 

[MOC] OTR-14

#1 Post autor: allesandrus »

Znów powracam do tematyki militarnej; tym razem coś na kształt bardziej współczesnych pojazdów bojowych - opancerzony transporter rozpoznawczy:
Obrazek

Od dłuższego czasu planowałem zbudowanie jakiegoś opancerzonego wozu piechot; dopiero w minione wakacje sprecyzowała się wizja pojazdu - nieduży, na szerokość drogi (czyli 8 studów), w miarę niski, ale z wieżą. Oczywiście nadrzędnym warunkiem było upchnięcie do środka jak największej liczby żołnierzy do transportu, w pozycji względnie wygodnej.
Efektem jest niniejszy wóz, który z racji zabieranej na pokład tylko połowy drużyny (kierowca + 4 żołnierzy zwiadu) realizować musi funkcje rozpoznawcze. Po dodaniu wieży transporter okazał sie nie aż tak niski, ale jakieś uzbrojenie chyba się przyda.
Obrazek Obrazek Obrazek

Załoga wchodzi i wyrusza do boju tyłem pojazdu, jest też właz z przodu, którym w teorii da się przepchnąć ludka (ale domyślnie służy do zwiększenia komfortu obserwacji, jeśli nikt nie strzela).
Obrazek Obrazek

Jeszcze zdjęcie bez wieży, którą w razie potrzeby można zastąpić jakimś innym śmiercionośnym wynalazkiem (wyrzutnia rakiet ppanc?):
Obrazek

Na potrzeby prezentacji pojazdu jest też mała scenka batalistyczna - natarcie na niewidzialnego wroga oddziału zwiadu, wyposażonego w OTR-14, podczas wyimaginowanego konfliktu gdzieś w świecie LEGO (TLG niech mi wybaczy to permanentne promowanie konfliktów ;) ):
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

I na koniec pobojowisko (albo przedbojowisko), czyli opuszczony i podniszczony fragment nieznanego bliżej miasteczka:
Obrazek

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#2 Post autor: Szerszen »

W sumie oddział SWAT się mieści ;)
Jest dobrze.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
allesandrus
Posty: 70
Rejestracja: 2012-05-21, 18:35
Lokalizacja: Wlkp.
brickshelf: allesandrus

 

OTR-15 + MBT z bonusem

#3 Post autor: allesandrus »

Prawie rok minął od powstania powyższego pojazdu, ale jakoś nie dawał mi on spokoju. Jako że znalazła się chwila wolnego czasu mogłem zająć się klockami i parę rzeczy zbudować; W tym wypadku akurat tylko przebudować, ale w zasadzie na tyle znacząco, że można mówić o nowej konstrukcji.
Obrazek

Dotychczasowy pojazd dorobił się czwartej osi, przedłużenia kadłuba i nowej wieży; na skutek tego obecnie mieści zamierzoną przed rokiem liczbę pasażerów (ośmioosobową drużynę) oraz kierowcę. W ten sposób z pojazdu rozpoznawczego stał się wreszcie pełnoprawnym KTO:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


---

Korzystając z okazji zamieszczam też zdjęcia zbudowanego równolegle przez brata czołgu oraz bonusu w postaci kilku zdjęć z tegorocznej makiety niszczonej przez tenże czołg ;)

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

ODPOWIEDZ