30291 Anacondrai Battle Mech [+VIDEO]

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Tomitom
Posty: 28
Rejestracja: 2013-09-25, 13:49
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

30291 Anacondrai Battle Mech [+VIDEO]

#1 Post autor: Tomitom »

30291 Anacondrai Battle Mech

Obrazek

Seria: Ninjago
Rok premiery: 2015
Liczba klocków: 43 + 3
Liczba figurek: 1 (Sleven)
Cena katalogowa:PLN 12,99 (półkowa: 6,50) / $3.99 / 3.99€
BrickSet.com

Pełna wideo recenzja:Lego NINJAGO 30291 Anacondrai Battle Mech
Obrazek


W powyższym materiale znajdziecie mam nadzieję wyczerpujące informacje.
Poniższe informacje są jedynie uzupełnieniem recenzji na YouTube w komentarzach proszę to brać pod uwagę.

Opakowanie i instrukcja
Opakowanie to najzwyklejszy w świecie szeleszczący worek foliowy z nadrukiem. Dumnie nazywany przez niektórych polybagiem.
Co do instrukcji - jedna kartka papieru. Budowa nie nastręcza problemów, ani nie nudzi czy irytuje. Ot 2minuty i zestaw gotowy do zabawy.

Obrazek
Obrazek

Klocki
Specjalnie rzadkich okazów tutaj nie uświadczymy. No ale każdy znajdzie coś ciekawego. Mi wpadły w oko te dwa elementy:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Po ukończonej budowie zostały elementy zapasowe:
Obrazek
Minifigurka:
Slaven - lojalny wojownik mistrza Chena. Najważniejszym zadaniem Slevena jest pilotowanie robota bojowego Anacondowców — jest on mobilną siłą uderzeniową armii Chena.
Obrazek
Obrazek
Co do "ludka Lego". Mnie Ninjago nigdy nie interesowało. Jednak patrząc na tą minifigurkę jestem w stanie zmienić zdanie o tej serii. To co tutaj widać to mnogość nadruków z zachowaniem dbałości o detale. Jest super. Pomimo tego, że jestem fanem serii Town to i w tej serii ludzik ten znajdzie zastosowanie.

Gotowy Model:
Obrazek
Co ja mogę powiedzieć o tym modelu. Jako ex gracz w WoWa nasuwa się tylko jedno skojarzenie: mechaniczny struś - rasowy mount Gnomów!
Właśnie tak sobie wyobrażam tego mecha w akcji. Jako niezgrabną, trzęsącą się maszynę która zrobi więcej krzywdy jej właścicielowi niż oponentowi :)
Bez mini figurki pojazd przedstawia się nie najlepiej. Zresztą Lego przedstawia minifigurkę siedzącą na mechu. Nie tak też jest źle.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tego mecha powinno się dosiadać jak motocykl albo...mechanicznego strusia ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Podsumowanie:

Mały pocieszny zestaw. Stworzony by uspokajać dzieciaki podczas zakupów w markecie.
Model nie zachwyca, ale ma coś w sobie. Nakrycie głowy Slavena bardzo przypadło mi do gustu. Zresztą jak cała figurka.
Jako dawca części raczej się nie nada. Komuś może podobać się miecz w piaskowym kolorze - mnie to nie bawi (nie siedzę w Castle). Artykulacja robota to standard jak na rok 2015 (kiedyś taki zakres ruchu był nie do pomyślenie).
Cena sprawia, że warto się nad tym zestawem pochylić

Moja ocena:
  • Plusy
  • minifigurka
  • atrakcyjna cena
  • dobra doza bawialności i pozowalności

    Minusy
  • ninjago
  • konstrukcja nie zachwyca
Ostatnio zmieniony 2015-09-02, 10:26 przez Tomitom, łącznie zmieniany 3 razy.
Pozdrawiam,
Tomek
mój kanał na JuTjube

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2 Post autor: SERVATOR »

Koniecznie zmień pierwsze zdjęcie. Choćby na to z Bricklinka. Ostatnio trochę fotek dla polybagów na Brickset.com jest wybrakowanych. Miałem to samo z 30283. To, które wkleiłeś jest wyjątkowo szpetne.

Mi sam mech (bez minifiga) kojarzy się nieco z droidami z SW. Nawet nie jest taki brzydki. ;)

A sama recenzja (pisana) jest ok. Zrobione przez Ciebie zdjęcia są bardzo dobre. Jasne i ostre.
Czekam na kolejne.

Tomitom
Posty: 28
Rejestracja: 2013-09-25, 13:49
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#3 Post autor: Tomitom »

Wiem że jest szpetne :/ Dam swoje ale nie widać nr. zestawu.
Pozdrawiam,
Tomek
mój kanał na JuTjube

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4 Post autor: SERVATOR »

To też jest niezłe...

ObrazekLEGO Ninjago Anacondrai Battle Mech (30291) by Allen Tran, on Flickr

Tomitom
Posty: 28
Rejestracja: 2013-09-25, 13:49
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#5 Post autor: Tomitom »

Niestety to nie to opakowanie, to które prezentujesz skierowane jest na rynek zachodni.
Ale lepszy rydz niż nic.
Pozdrawiam,
Tomek
mój kanał na JuTjube

ODPOWIEDZ