71010 Collectible Minifigures Series 14

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

71010 Collectible Minifigures Series 14

#1 Post autor: nori »

To jest wpis z 8studs. Zapraszam także na facebooka.

Kiedyś na forum LUGPolu panował zwyczaj publikowania minirecenzji poszczególnych minifigurek z danej serii - wszystko zebrane było w jednym wątku, który rozpoczynał ogólny opis. Pozwolę sobie powrócić do tego zwyczaju i serdecznie zachęcam wszystkich do zarówno komentowania jak i dokładniejszego opisywania poszczególnych potworów!


LEGO 71010 Collectible Minifigures Series 14 Monsters

Seria: Collectible Minifigures
Data premiery: wrzesień 2015
Cena: 9.99 zł saszetka

Obrazek

14 seria minifigurek już trafiła do sprzedaży, i to od razu w całkiem atrakcyjnej ofercie. Obecnie straszne saszetki możecie znaleźć w sieci sklepów Carrefour w promocyjnej cenie niecałych 10 złotych sztuka. Jednak nie szukajcie ich na stoiskach z zabawkami, a bezpośrednio przy kasach!

Obrazek

Opakowanie rozmiarowo czy formą nie odbiega od tych z poprzednich serii. Jako że to straszna seria, obowiązkowym kolorem stała się mroczna czerń. Oprócz numeru serii dodatkowo na opakowaniu znajdziemy jej nazwę: "Monsters". Fakt wart podkreślenia, gdyż jest to pierwsza tematyczna seria nie będąca "specjalną"!

Obrazek

Instrukcja to po jednej stronie wyszczególnienie wszystkich figurek wchodzących w skład serii z obowiązkowymi polami do zakreślania co już upolowaliśmy, a po drugiej stronie znajdziemy maciupkie instrukcje składania oraz kod do odblokowania postaci w grze, która obecnie nieco odchodzi już w zapomnienie. Na poniższym skanie kod jest niewykorzystany - kto ma ochotę, bardzo proszę, można go sobie użyć, mi się nie przyda. Co do instrukcji - są to dość marne rendery - nie prezentują się niestety zbyt dobrze, ale swoją formę spełniają. Choć spódniczkę Wiedźmie wolałem założyć na odwrót - lepiej się tak prezentuje.

Obrazek

Obrazek

Póki co, skusiłem się na parę sztuk, w moje ręce wpadły następujące postacie:

Obrazek

Pierwsze wrażenie jak najbardziej pozytywne! Gargulec jest rewelacyjny, Wiedźma także budzi spore zachwyty. Profesor wygląda na szalonego i w tym tkwi jego największy atut - z to swoją wielką czaszką jest strasznie niestandardową minifigurką. Paradoksalnie w tym gronie najsłabiej wypada potwór Frankensteina, ale oczywiście takę jemu nie można odmówić uroku. Zresztą uwielbiam ten klimat w LEGO, tak więc postaram się każdej z figurek poświęcić w przyszłości chwilę na blogu, w odpowiednich minirecenzjach urozmaiconych oczywiście o porównania.

Poniżej lista wyszczególniająca, ile danej postaci jest w pełnej paczce liczącej 60 figurek. Można określić sobie, które figurki będą bardziej popularne, oczywiście jeżeli chodzi o ich częstotliwość występowania.

01 – Wolf Guy (3 sztuki)
02 – Zombie Pirate (5 sztuk)
03 – Monster Scientist (5 sztuk)
04 – Wacky Witch (3 sztuki)
05 – Plant Monster (4 sztuki)
06 – Fly Monster (4 sztuki)
07 – Spectre (4 sztuki)
08 – Zombie Cheerleader (3 sztuki)
09 – Tiger Woman (3 sztuki)
10 – Gargoyle (4 sztuki)
11 – Skeleton Guy (4 sztuki)
12 – Monster Rocker (5 sztuk)
13 – Zombie Businessman (3 sztuki)
14 – Banshee (3 sztuki)
15 – Square Foot (4 sztuki)
16 – Spider Lady (3 sztuki)
Ostatnio zmieniony 2015-09-07, 08:05 przez nori, łącznie zmieniany 1 raz.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
wallyjarek
Posty: 1275
Rejestracja: 2013-10-24, 09:31
Lokalizacja: Poznań / Limerick - Irlandia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: wallyjarek »

Dziś na poprawienie nastroju poszedłem do jednego z kilku w Poznaniu sklepu LEGO i kupiłem sobie wyrywkowo dwie saszetki. Trafiłem na naukowca i czarownicę.
U naukowca podoba mi się butelka labolatoryjna którą trzyma w ręce i głowa.
U czarownicy kot oraz miotła.
Myślałem, że trafię na zombie bo potrzebuje do jednego z MOCy, jednak musze poczekać.
Czekam na resztę z grupowego zamówienia.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#3 Post autor: Jellyeater »

Ta seria to nie do końca wiadomo co to jest. Po części potwory, po części ludzie poprzebierani na imprezę Halloween. A takiej roślinki to już w ogóle nie rozumiem. Nie wiem czemu ona ma taką przerażoną minę.

Frankenstein z tą gitarą jest co najmniej dziwny.

Ja mam Wielką Stopę, Wilkołaka i oba duchy i 4 gargulce. Gargulce będą fajne do jakiegoś zamku. Duchy pewnie też. Stopka zielonego wygląda jak smarki z nosa. I nie podoba mi się narzutka na szarego ducha. Dziwny materiał. Taki miękki jak gąbka.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
yoshi82
Posty: 162
Rejestracja: 2014-10-18, 12:27
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#4 Post autor: yoshi82 »

Ja również pod wpływem impulsu kupiłem dzieciom 2 saszetki w Carrefour. Trafiły im się kobieta kot (tygrysica) i szkielet z dynią. Teraz jak to mój średni syn powiedział, też mają swoje "kolekcyjne" figurki. Faktycznie mimo wcześniejszym słaby moim zdaniem zapowiedzi, finalny produkt wygląda naprawdę dobrze.
Pozdrawiam,
Łukasz

Robert Reimus
Posty: 78
Rejestracja: 2011-08-01, 22:47
Lokalizacja: Bydgoszcz

#5 Post autor: Robert Reimus »

Ile kosztują figurki sesii 14? Można je jakoś zidentyfikować po opakowaniu?

Awatar użytkownika
yoshi82
Posty: 162
Rejestracja: 2014-10-18, 12:27
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#6 Post autor: yoshi82 »

W Kerfie po 9,99zł dziś kupiłem dla żony "czarownicę" :P

Na macanta, każda figurka ma jakiś charakterystyczny element i łatwo je rozpoznać.
Pozdrawiam,
Łukasz

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#7 Post autor: Jellyeater »

Ale i tak jest to czasochłonne. :) Moja dziewczyna na podstawie zdjęć wymacała mi wilkołaka i wielką stopę. Więc osoba bez doświadczenia w macaniu saszetek też może. :) Idea jest taka, znajdujesz charakterystyczny element, i potwierdzasz drugim. :)
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#8 Post autor: SERVATOR »


Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#9 Post autor: Biedrus »

Po przeczytaniu recenzji zaczynam nabierać coraz większej ochoty na te figurki:-)

Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 370
Rejestracja: 2012-12-28, 18:27
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
brickshelf: tbzz
Kontakt:

 

#10 Post autor: tbzz »

Nori jak zwykle się postarał. :) Chętnie przygarnąłbym wszystko w temacie zbliżonym do zombiaków. Fajne minifigi!
Insta (główny kanał) @legos_soul
Blog Lego http://legosoul.wordpress.com/
Zestawy http://brickset.com/sets/ownedby-tbzz

Awatar użytkownika
wallyjarek
Posty: 1275
Rejestracja: 2013-10-24, 09:31
Lokalizacja: Poznań / Limerick - Irlandia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#11 Post autor: wallyjarek »

Dziś znów udałem się do sklepu i trafiłem na pirata i czirliderkę.
Już zapłaciłem za cały komplet u REXa, ale wiecej się przyda :)
Seria bardzo mi się podoba.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#12 Post autor: SERVATOR »

12. Monster Rocker

Obrazek

"Frankenstein" w historii LEGO pojawiał się już wielokrotnie.
Na poniższym zdjęciu starałem się zebrać wszystkie dotychczasowe wcielenia tej postaci co uczyniłem wybierając z katalogu Bricklink-a hasło "Frankenstein".

Obrazek

Patrząc na powyższe zdjęcie mogę powiedzieć, że to właśnie w najnowszym wcieleniu "Frankiego" wzór szwów na czaszce podoba mi się najbardziej.
Również kolory ciała postaci istotnie się różnią. Ciało "Frankiego" z CM 14 ma kolor oliwkowy, który na imprezowe przebranie moim zdaniem całkiem nieźle pasuje. Najbardziej jednak podoba mi się kolor szary w figurce MOF020.
Skoro już mowa o życzeniach, to gdybym miał zrobić postać, która najbardziej kojarzy mi się z filmowymi horrorami, to chciałbym aby miała ona ciemnobrązowy strój figurki MOF017, kolor ciała i wzór twarzy figurki MOF020 i szew na czaszce taki jak w najnowszym jej wcieleniu.

TU pokazane są wszystkie elementy, które znajdziemy w saszetce a TU elementy samej figurki.

Najciekawsze elementy figurki posłużyły mi do stworzenia PUNKA.

Postaci tej, nasz "Frankenstein" dostarczył przede wszystkim genialną jeansową kamizelkę z wielką naszywką na plecach, jeansowe spodnie z wyćwiekowanym pasem i glany! :)
Zawieszona na łańcuchu ciężka metalowa kłódka, poza tym, że niewątpliwie jest ważnym elementem stylizacji, służy zapewne również za oręż w starciach ze skinheadami. ;)

Obrazek Obrazek

O tym jak świetna jest cała seria Collectible Minifigures świadczy tu fakt, że pozostałe elementy stroju i "stylizacji" tegoż punka to:
- wyćwiekowane rękawy od figurki Rock Star z serii 12,
- irokez od figurki Punk Rocker z serii 4,
- tanie winko od kelnera z serii 9.


Ciekawym elementem tego mini zestawu jest również gitara.

Obrazek

Było już kilka rodzajów gitar ale ta zdecydowanie podoba mi się najbardziej.
Na fajny kształt, świetny czerwony kolor (a nie jakieś fiolety), nadruk nietoperza i (co jest stosunkowo nowym patentem) "kikut" dający nowe możliwości trzymania gitary.

Obrazek

Podsumowując.

PLUSY:
+ świetny, unikalny ubiór (kamizelka, spodnie, glany)
+ gitarrrra

MINUSY:
- brak (no chyba, że oliwkowy kolor gdyby koniecznie chciało się zrobić z tej figurki "filmowego" Frankensteina)
Ostatnio zmieniony 2015-09-11, 09:18 przez SERVATOR, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#13 Post autor: Biedrus »

SERVATOR pisze:Przewodnik Macanta CM14 ;)
Kupilem dziś 6 szaszetek, chciałem wymacać Wiedźmę(potrzebna pilnie do MOCa) i niestety lipa, mimo przestudiowania poradnika macania:-) Ale przynajmniej żaden mi się nie zdublował.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#14 Post autor: Szerszen »

Wiedźmę to po miotle i kapeluszu, ew. po kocie.
Ostatnio zmieniony 2015-09-13, 13:32 przez Szerszen, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

REX
VIP
Posty: 585
Rejestracja: 2009-08-25, 19:59
Lokalizacja: Chojnice

#15 Post autor: REX »

Szerszen pisze:Wiedźmę to po miotle i kapeluszu, ew. po kocie.
A najlepiej po "podstawce" (nogach). Jako jedyny minifig ma taki klocek. Miotła, kot czy kapelusz, to dodatki do potwierdzenia. Jak "zaplączą" się w karteczkę są trudne do odszukania.

ODPOWIEDZ