[MOC] Unimog U1250

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Thietmaier
Posty: 73
Rejestracja: 2014-01-30, 01:34
Lokalizacja: Biala Podlaska
brickshelf: Thiet

 

[MOC] Unimog U1250

#1 Post autor: Thietmaier »

Dawno tu nic nie pokazywałem...
Po fali wystaw przyszedł czas na małe budowanie, bo przecież nie można zmarnować najdłuższych wakacji życia i nic nie zrobić.
Co prawda wystawy przetrzebiły moje zasoby klockowe ale woreczki z supportu skutecznie go zreperowały. Zastrzyk pomarańczowych klocków z tychże zmotywował mnie do kolejnego zmierzenia się z próbą złożenia jakiegoś Unimoga. Zawsze lubiłem te starsze modele i miałem od dawna chęć na niego, więc stwierdziłem że wypadałoby w końcu go złożyć. Najdłużej kombinowałem z grillem i lekkim skosem na masce. Chciałem żeby bok grilla też był pomarańczowy, ale mi się nie udało. Dlatego zasłoniłem to naklejką, która i tak pewnie bym się tam znalazła. Odpowiedni skos jak widać udało się dopiero poprzez niedociśnięcie tilów 1x2. Efekt jest fajny, na pewno lepszy niż slopy, bowiem żadne nie pasowały. Przy okazji zrobiłem drugą rzecz, którą chciałem w końcu zrobić z klocków, a mianowicie HDS. Wzorowałem się na paru trickach znanych mi z innych prac, najbardziej cieszy mnie jego pozowalność i "działające" siłowniki.
Osobiście jestem bardzo zadowolony, w planach miałem jakiś urządzenie komunalne, kosiarkę lub oczyszczarkę. Muszę dorwać ten zielony pług z city dla tych nowych paneli i zrobię wtedy oczyszczarkę. Na razie będzie stał pusty.
Tak to wygląda:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

GALERIA

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 2015-09-08, 12:20 przez Thietmaier, łącznie zmieniany 2 razy.

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#2 Post autor: bart_ilo »

Unimog świetny. Wystarczy popatrzeć na pojazd i od razu wiadomo co to jest. Z różnego typu osprzętem również świetnie by wyglądał. Zarówno z kosiarką jak i odśnieżarką :)

Awatar użytkownika
Jakeof
Posty: 134
Rejestracja: 2012-05-07, 09:21
Lokalizacja: Osięciny
brickshelf: Jakeof

 

#3 Post autor: Jakeof »

Bardzo fajny;)
Co prawda wystawy przetrzebiły moje zasoby klockowe ale woreczki z supportu skutecznie go zreperowały.
Może to będzie głupie pytanie, z racji tego ile czasu już bawię się klockami, ale co to ten support? To jakaś strona/instytucja o której nie wiem, gdzie można zdobywać klocki? ;)

Thietmaier
Posty: 73
Rejestracja: 2014-01-30, 01:34
Lokalizacja: Biala Podlaska
brickshelf: Thiet

 

#4 Post autor: Thietmaier »

Jakeof pisze:
Co prawda wystawy przetrzebiły moje zasoby klockowe ale woreczki z supportu skutecznie go zreperowały.
Może to będzie głupie pytanie, z racji tego ile czasu już bawię się klockami, ale co to ten support? To jakaś strona/instytucja o której nie wiem, gdzie można zdobywać klocki? ;)
Wsparcie od Lego za organizowanie wystaw. Byłem na dwóch organizowanych przez Zbudujmy.to i dostałem :)

Awatar użytkownika
MarcinMK
VIP
Posty: 421
Rejestracja: 2013-11-01, 16:24
Lokalizacja: Kołobrzeg
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: MarcinMK »

Model bardzo ładny. Od razu widać co to jest. A czy naklejki są prawidłowo naklejone, te z tyłu? Wszystkie idą z lewy dół na prawy góra. Z jednej strony nie powinny iść w przeciwnym kierunku? Nie czepiam się, pytam z ciekawości.
1971

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#6 Post autor: Szerszen »

Thietmaier pisze:
Jakeof pisze:
Co prawda wystawy przetrzebiły moje zasoby klockowe ale woreczki z supportu skutecznie go zreperowały.
Może to będzie głupie pytanie, z racji tego ile czasu już bawię się klockami, ale co to ten support? To jakaś strona/instytucja o której nie wiem, gdzie można zdobywać klocki? ;)
Wsparcie od Lego za organizowanie wystaw. Byłem na dwóch organizowanych przez Zbudujmy.to i dostałem :)
Na wystawach organizowanych przez LugPol też jest - ot po prostu taka forma uznania za to, że nam się chce.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Jakeof
Posty: 134
Rejestracja: 2012-05-07, 09:21
Lokalizacja: Osięciny
brickshelf: Jakeof

 

#7 Post autor: Jakeof »

Dzięki za informację;) Nie wiedziałem o tym zapewne dlatego, że jeszcze nie byłem z moimi gratami na żadnej wystawie. Chyba czas się w końcu gdzieś przejechać ;)

Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 164
Rejestracja: 2012-11-19, 10:19
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#8 Post autor: Prezes »

Ładny. Lubię tego typu proste pojazdy "specjalne". Zestawy gdzie całość to jedna, konkretna bryła. Byłby ciekawym zestawem w City :-)
BTW: Bardzo dobre foty!
Ostatnio zmieniony 2015-09-08, 17:34 przez Prezes, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#9 Post autor: legosamigos »

Bardzo fajny unimożek. Model wraz ze zdjęciami podobny do tych co prezentuje V1 :)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

ODPOWIEDZ