[WIP] Mercedes Benz Arocs Parrot |White-Red-Green|

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#16 Post autor: 3dom »

Longer - poszerzyć kabinę nie, nadkola - tak, chyba pytałeś... Via PW :P
Widzę, że doczepiliście się kabiny, a tak na prawdę ogółem to ona nie będzie aż taka istotna. Ważniejsza będzie rama i zabudowa na jakiej ona spocznie bo to nią wygra ktoś konkurs, a nie samą kabiną. Gdyby konkurs dotyczył modyfikacji tylko kabiny zapewne rygor wymiany części byłby większy.
O, to to. Nie popadajmy w paranoję, że ktoś dał światełka na grillu a ktoś inny owiewkę i jest fe. Kabina ma przypominać tę z Merca w najważniejszych elementach i z grubsza mieć takie same wymiary. Przecież jak ktoś wymyśli sobie ciągnik siodłowy to naturalnym jest, że da sypialnię na dachu.
Ostatnio zmieniony 2015-08-16, 08:14 przez 3dom, łącznie zmieniany 1 raz.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#17 Post autor: M_longer »

3dom pisze:tak, chyba pytałeś... Via PW :P
Uhm, nie:
http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?p=370400&highlight=#370400
3dom pisze:Przecież jak ktoś wymyśli sobie ciągnik siodłowy to naturalnym jest, że da sypialnię na dachu.
Muahahah. I tym się będę bronił w razie czego :P

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#18 Post autor: Bricksley »

3dom pisze:O, to to. Nie popadajmy w paranoję, że ktoś dał światełka na grillu a ktoś inny owiewkę i jest fe. Kabina ma przypominać tę z Merca w najważniejszych elementach i z grubsza mieć takie same wymiary. Przecież jak ktoś wymyśli sobie ciągnik siodłowy to naturalnym jest, że da sypialnię na dachu.
Szkoda, że w czasie rozwoju konkursu tych zmian może być coraz więcej. Nie tego się spodziewałem, ale cóż nie mnie tu decydować...
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#19 Post autor: legosamigos »

Tak też zrozumiałem, że najważniejsza jest zabudowa do Merca. W sumie ktoś mógłby się pokusić o zbudowanie Merca na gąsienicach :D
Waler pisze:...Teraz czas na ramę i zabudowę. Dopiero zacznę ją budować, lecz mniej-więcej na początku września (brak czasu). Nie chcę jeszcze zdradzać co to będzie, bo plany mają to do siebie, że lubią się zmieniać...
Z tego co pamiętam mówiłeś coś o podnośniku koszowym ;)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#20 Post autor: Waler »

legosamigos pisze:Z tego co pamiętam mówiłeś coś o podnośniku koszowym ;)
To był tylko przykład :). Lecz podpowiem, że jeżeli ktoś jest uważny i wszystko czyta to znajdzie odpowiedź na to co buduję. Tylko jak ktoś już zna odpowiedź to nie chwalić się tutaj, co najwyżej na PW podbić to pogratuluję zdolności detektywistycznych i prześlę ewentualnie zdjęcia poglądowe reszty :D

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#21 Post autor: 3dom »

Karol przecież od początku było napisane, że kabina ma być zbliżona, dająca bez problemu poznać co jest pierwowzorem. Nie dało się wszystkiego ująć w regulaminie, jedyną opcją byłoby napisać, że ma to być kopia tej z zestawu ale to ograniczyłoby liczbę startujących. I tak największe pole do popisu to to co znajdzie się za kabiną (ewentualnie przed jak u Longera) i nie sądzę żeby zmiany w budzie wpłynęły istotnie na głosy.
Ostatnio zmieniony 2015-08-16, 09:47 przez 3dom, łącznie zmieniany 1 raz.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
BONBINI
Posty: 325
Rejestracja: 2014-04-22, 20:55
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#22 Post autor: BONBINI »

legosamigos pisze:W sumie ktoś mógłby się pokusić o zbudowanie Merca na gąsienicach
Sariel napewno zrobi Merca na pajęczych nogach ;-)
W budowie: Liebherr LTM 1500-8.1 Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#23 Post autor: Waler »

Wrzesień dawno się zaczął więc czas na jakiś update. W ten weekend i już do końca konkursu będę mógł poświęcić sporo więcej czasu na składanie Arocsa, więc prace powinny przyspieszyć. Na chwilę obecną jest to co na zdjęciach oraz jeszcze kilka rzeczy które są na biurku w fazie wstępnego projektu i nie wkładałem ich do ramy bo nawet nie ma jeszcze jak ich przyczepić :)
Kilka osob zgadło co buduję i na tym etapie myślę, że "sekret" można juz zdradzić, oto "Concrete Pump" czyli pompa do betonu:

Obrazek Obrazek Obrazek

W wielkim skrócie bo czas na szczegółowe opisy nastąpi przy prezentacji:
Napęd XL, skręt 2 przednich osi servo, 2 biegowa skrzynia biegów w układzie prawie transaxle (medium ze ślimakiem zmienia biegi) i jak na razie trochę bałaganu.
Na chwilę obecną jeździ, biegi zmienia, koguty działają. I to będą funkcje zdalne, reszta manualnie.
Plan: W środku pomiędzy rozkładanymi podporami skrzynia rozdzielcza napędzana L-ką z 4 funkcjami - rozkladanie podpór, opuszczanie podpór, obrót ramienia pompy oraz kompresor (tak, ramię będzie pneumatyczne). A ha, przednie podpory po rozłożeniu można rozsunąć ręcznie.
Z bajerów - będą automatycznie włączane światła cofania jak auto będzie jechac w tył, jak ruszy w przód światła się wyłączą.
Ramię pompy nie wiem jak mi wyjdzie, chciałbym 4 sekcyjne ale wiadomo plany, a klockowa rzeczywistość to co innego. Nadal wyrobienie się na termin konkursu jest zagrożone, bo sporo rzeczy zrobić trzeba, może się uda :)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#24 Post autor: 3dom »

Zapowiada się miodnie. Piękna kolorystyka.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#25 Post autor: Bricksley »

Trzy kolory, ale wydają się być przemyślanie rozmieszczone jak na ten moment :)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#26 Post autor: legosamigos »

Waler pisze:...Nadal wyrobienie się na termin konkursu jest zagrożone, bo sporo rzeczy zrobić trzeba, może się uda :)
To tak jak i u mnie. Na chwilę obecną podobają mi się wszystkie Arocsy, które są w budowie
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#27 Post autor: Waler »

UWAGA, COFAM!
Króciutkie wideo (oglądać koniecznie z włączonym dźwiękiem) z ficzerem z którego jestem bardzo zadowolony czyli automatyczne światła wsteczne oraz dodatkowe atrakcje akustyczne.
Czerwone światła pod koniec filmu to oczywiście pozycyjne które świecą się razem z przednimi "mijania" oraz kogutami ostrzegawczymi.

Awatar użytkownika
Mrosik
Posty: 276
Rejestracja: 2009-05-05, 08:29
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Mros85
Kontakt:

 

#28 Post autor: Mrosik »

No nieźle. Co robi za pikacza?

Awatar użytkownika
OmenGda
Posty: 873
Rejestracja: 2007-02-05, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: OmenGda

 

#29 Post autor: OmenGda »

Obstawiam, że to:
http://alpha.bricklink.com/pages/clone/ ... 1#T=C&C=11

Pomysł meeeeega fajny :-)))
Ostatnio zmieniony 2015-09-19, 14:03 przez OmenGda, łącznie zmieniany 2 razy.
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#30 Post autor: Waler »

OmenGda, dobrze zgadłeś. W sumie Lego nie ma w swojej ofercie zbyt dużo klocków dźwiękowych i dopasowanie idealnego tonu jako dźwięku cofania jest niemożliwe. Po przesłuchaniu całego repertuaru właśnie ten wydał mi się najbardziej zbliżony.
Światła cofania są podłączone do przełącznika który z silnikiem napędowym jest połączony sprzęgłem liniowym.

ODPOWIEDZ