[MOC] Ursus/MF 255

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Thietmaier
Posty: 73
Rejestracja: 2014-01-30, 01:34
Lokalizacja: Biala Podlaska
brickshelf: Thiet

 

[MOC] Ursus/MF 255

#1 Post autor: Thietmaier »

Proszę państwa, jeszcze jeden traktor.
Jest to owoc moich letnich wycieczek rowerowych po najbliższej okolicy. Naoglądałem się całkiem sporo tych ciągników i nie mogłem się powstrzymać przed jego zbudowaniem.
Od 1984 roku Ursus produkował modele na licencji Massey Fergusona, potem po wygaśnięciu licencji model ten występował jako Ursus 3512 i miał malowany na czarno blok silnika. Moja wersja jest tą pierwszą, stad ciemnoszary silnik i cała reszta.
Choć wydaje się ze jest to prosty model parę rzeczy przysporzyło mi trudności. Po pierwsze światła. Są one dość malutkie i zasłonięcie ich bracketami było idealnym rozwiązaniem, jednak nie pasowało mi to, że po bokach zostaje reszta bracketa. Próbowałem wsadzić je na odwrót, ale wtedy wyglądało to tragicznie i nie było opcji zrobienia ładnego skosu. Więc zostawiłem tak jak widać, a z czasem się przyzwyczaiłem do tych dwóch czarnych plam. Potem miałem problem z tylnym mostem i mocowaniem błotników. Wiedziałem że rozmiar kół musi być jak w mojej wersji C330, ale nie miałem dużych kół od powozu więc kombinowałem z innymi opcjami zamiennymi, które były lepsze i gorsze, wersji tylnego mostu było ok 5-6, ostateczna powstała po przyjściu kół. Muszę przyznać ze jest to chyba nawet najlepsza wersja, ale nie najtrwalsza. Coś za coś.
Nie mogłem sobie podarować kabiny, z którą też dużo si,e męczyłem, szczególnie ze zgraniem jej z błotnikami, długością model, tylnym moste itd. Tu było najwięcej męczenia, bo wersji kabiny tez było kilka, ostateczna mi się podoba, jestem zadowolony.
Felgi muszą być w metallic silver, bo w oryginale też są zwykle takie błyszczące. Jedynie czego brakuje to filtru powietrza, ale nie miałem pomysłu jak go zaczepić w takim miejscu jak w oryginale.
Jako dodatek zrobiłem małą bronę talerzowa, która pierwotnie miała być dla Zetora.
TUZ jak w każdym moim modelu działa, widać to na 2 zdjęciach z broną, można ją dowolnie podnosić i opuszczać, koła skrętne z przodu. Jest wnętrze, kierownica, wajchy, fotel.

Zdjęcia:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

GALERIA

I to będzie koniec jak na razie. Dziękuję za uwagę.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#2 Post autor: eric trax »

Pierwszy! :D

No wyszedł trochę gorzej niż zetor. Na pierwszy rzut oka widać jaki to ciągnik jednak szczerze przyznam że ten przód mi się nie podoba, nie wiem jak zrobić to inaczej ale trzeba było by ukryć jakoś te brackety.

Nie wiem jaki jest twój stosunek do naklejek ale przy takich modelach, zwłaszcza jeśli chodzi o kabiny cienkie paski z taśmy izolacyjnej imitujące słupki kabiny były by zdecydowanie walorem :)
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#3 Post autor: M_longer »

eric trax pisze:Nie wiem jaki jest twój stosunek do naklejek ale przy takich modelach, zwłaszcza jeśli chodzi o kabiny cienkie paski z taśmy izolacyjnej imitujące słupki kabiny były by zdecydowanie walorem :)
Ja bym tak zrobił te światła.

Thietmaier
Posty: 73
Rejestracja: 2014-01-30, 01:34
Lokalizacja: Biala Podlaska
brickshelf: Thiet

 

#4 Post autor: Thietmaier »

Słupki ok, można zrobić, ale światła z naklejki odpadają, to już jest czit.
Ja przywykłem do tych bracketów i naprawdę z czasem się już na to nie zwraca uwagi.

A kabinę jeszcze może przerobię, z użyciem okienek zamiast paneli.
Ostatnio zmieniony 2015-09-09, 19:07 przez Thietmaier, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#5 Post autor: eric trax »

Thietmaier pisze:Słupki ok, można zrobić, ale światła z naklejki odpadają, to już jest czit.
Ja przywykłem do tych bracketów i naprawdę z czasem się już na to nie zwraca uwagi.
Nie kumasz :D chodziło o oklejenie rantów round plejtów na czarno tak by były optycznie mniejsze
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Thietmaier
Posty: 73
Rejestracja: 2014-01-30, 01:34
Lokalizacja: Biala Podlaska
brickshelf: Thiet

 

#6 Post autor: Thietmaier »

Zakumałem :D Nie chcę czegoś takiego, wolałbym już ułamac tego bracketa chyba.

Tomitom
Posty: 28
Rejestracja: 2013-09-25, 13:49
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#7 Post autor: Tomitom »

pierwszy!
Bardzo fajnie to wyszło! Moje pytanie za 100 punktów - co to za opony (z tylnej osi)?
Pozdrawiam,
Tomek
mój kanał na JuTjube

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#8 Post autor: M_longer »

Tomitom pisze:co to za opony (z tylnej osi)?
Te:
http://alpha.bricklink.com/pages/clone/ ... 8#T=C&C=11

STING

#9 Post autor: STING »

eric trax pisze:Pierwszy! :D

No wyszedł trochę gorzej niż zetor. Na pierwszy rzut oka widać jaki to ciągnik jednak szczerze przyznam że ten przód mi się nie podoba, nie wiem jak zrobić to inaczej ale trzeba było by ukryć jakoś te brackety.

Nie wiem jaki jest twój stosunek do naklejek ale przy takich modelach, zwłaszcza jeśli chodzi o kabiny cienkie paski z taśmy izolacyjnej imitujące słupki kabiny były by zdecydowanie walorem :)
Podobny do fergusona :)

ODPOWIEDZ