42009 Mobile Crane MK II

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
HELLBOY
Posty: 14
Rejestracja: 2013-01-16, 11:56
Lokalizacja: SZCZECIN
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#121 Post autor: HELLBOY »

Witam, mam nadzieję że nie zostanę zlinczowany za odkopanie tak starego tematu, ale po prawie dwóch latach od premiery wreszcie mam swój 42009 i chciałbym podzielić się swoimi spostrzeżeniami. Jak w lutym 2013 zobaczyłem pierwsze zdjęcie żurawia byłem nim oczarowany i z niecierpliwością czekłem na jego premierę, niestety recenzja tego zestawu ostudziła mój zapał. Teraz za 600 zł (według mnie cena całkiem przystępna) kupiłem swój MK II. NIe wiem skąd te uwagi że mechanizmy wolno pracują, w moim wszystko działa płynnie i całkiem szybko, w porównaniu z 8258 Crane Truck 42009 jest wręćz błyskawicą. W moim zestawie jest niestety tylko jedna oś 32. Ciekawostką jest dla mnie że instrukcje były zpakowane w foliowy worek ale bez usztywniającej tektury, a pudełko otwierane jest z boku, a nie tak jek wszystkie flagowce poprzez oderwanie bocznych uszu i od góry.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#122 Post autor: Sariel »

Tegoroczne flagowce też otwierają się z boku i nie mają tektury. Nowy standard.
Ostatnio zmieniony 2015-06-23, 20:56 przez Sariel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#123 Post autor: Bricksley »

Sariel pisze:Tegoroczne flagowce też otwierają się z boku i nie mają tektury. Nowy standard.
A chociaż klapa została?
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#124 Post autor: Sariel »

Klapa jest i klapie :)

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#125 Post autor: Biedrus »

Witam.Jest możliwe żeby silnik osłabł? Po złożeniu zestawu trochu się nim bawiłem i wszystko działało w miarę ok. Wczoraj go odpaliłem a tu lipa.Opuszczanie podpór i podnoszenie ramienia działa ledwo co.Reszta funkcji działa, ale bez rewelacji.Myślałem że to baterie się wyczerpały ale dałem nowe i to samo.Miał już ktoś z was podobnie z silnikami?
Ostatnio zmieniony 2015-07-06, 08:33 przez Biedrus, łącznie zmieniany 1 raz.

Arbaal
Posty: 12
Rejestracja: 2014-09-07, 12:19
Lokalizacja: Kraków - Alwernia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#126 Post autor: Arbaal »

Miałem identyczny problem.
Jeśli chodzi o podpory to trzeba tam zamienić elementy o numerze 43093 z niebieskich na szare (lub kremowe). One gładko się obracają w otworach a nie hamują jak niebieskie.
Dodatkowo trzeba będzie zbudować wieżyczkę od nowa (instrukcje 4-5).
Tam jest bardzo dużo kół zębatych które muszą mieć luz, ani jedno koło nie może być ściśnięte aby nie było niepotrzebnego tarcia między elementami. Części jezdnej i ramienia dźwigu nie trzeba rozbierać, można za pomocą pęsety sprawdzić luz w kołach zębatych.
Mojemu zbudowałem wieżyczkę od nowa z dużą uwagą i po roku nadal śmiga :)

gregory_21
Posty: 33
Rejestracja: 2015-04-20, 19:10
Lokalizacja: Nowy Sącz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#127 Post autor: gregory_21 »

Właśnie dotarł do mnie ten model. Miał być nowy ale okazuje się, że plomby wyglądają na naruszane wiele razy (kurz na kleju i jakieś włosy) a w środku luzem wrzucony pojemnik na baterie (bez folii), 1 oś 32 i 10 opon.
Ewidentnie brakuje 2-3 sznurków z zakończeniami oraz (nie wiem jaką mam wersję, bo HELLBOY też miał tylko jedną oś 32) ewentualnie 1 wspomnianej w nawiasie osi.

I teraz nie wiem co robić, bo najchętniej bym zwrócił ale Pani zaproponowała rabat. Mam się zastanowić i dać jej znać...
Zakładając, że brakuje osi 32 i 3 sznurków to jaka Waszym zdaniem kwota rabatu wchodziłaby w grę?

EDIT: czy któryś z kupujących nowy zestaw spotkał się z pojemnikiem na baterie bez folii?
Wersja z USA go miała (vide zdjęcia autora tematu).
Ostatnio zmieniony 2015-10-13, 16:45 przez gregory_21, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#128 Post autor: bacon »

A najważniejsze, ile za niego dałeś?

gregory_21
Posty: 33
Rejestracja: 2015-04-20, 19:10
Lokalizacja: Nowy Sącz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#129 Post autor: gregory_21 »

740zł i wysyłka w gratisie.

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#130 Post autor: bacon »

Ośki pewnie nie miało być drugiej, bo zdaje się tylko pierwsze egzemplarze miały dwie. Sznurki dokupisz za grosze ale za samo kombinowanie negocjowałbym co najmniej zwrot 50zł.

konai
Posty: 33
Rejestracja: 2006-12-31, 23:51
Lokalizacja: piła
brickshelf: konai
Kontakt:

 

#131 Post autor: konai »

To taka dość normalna cena.
Jak można sprzedać używany zestaw jako nowy.
Zdecydowanie walczyłbym o zwrot gotówki.

gregory_21
Posty: 33
Rejestracja: 2015-04-20, 19:10
Lokalizacja: Nowy Sącz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#132 Post autor: gregory_21 »

Kupiłem 2 sztuki. Jedno opakowanie wydaje się być nienaruszone (plomby trzymają mocno) ale drugie jest rozdarte na jednym rogu i plomby wątłe.
Zaproponowała mi rabat a teraz widzę, że pisze coś o wymianie na nowe opakowanie.
Chyba zdecyduję się na wymianę, bo chciałbym 1 dla siebie a w 2gi zainwestować i sprzedać za jakiś czas (liczę, że z zyskiem).
Gdyby nie brak sznurków i ten niezafoliowany pojemnik na baterię to bym afery nie robił i zostawił dla siebie ale w tym wypadku albo rabat po sprawdzeniu pojemnika albo wymiana na nowy.

Jedyne czego się boję to to, że dostanę taki sam naruszony badziew... a wtedy się wkurzę :(

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#133 Post autor: Bricksley »

gregory_21 pisze:EDIT: czy któryś z kupujących nowy zestaw spotkał się z pojemnikiem na baterie bez folii?
Ostatnio trafił mi się 42042 gdzie pojemnik na baterie też latał luzem bez folii.
Pozdrawiam :)

gregory_21
Posty: 33
Rejestracja: 2015-04-20, 19:10
Lokalizacja: Nowy Sącz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#134 Post autor: gregory_21 »

Bricksley pisze:
gregory_21 pisze:EDIT: czy któryś z kupujących nowy zestaw spotkał się z pojemnikiem na baterie bez folii?
Ostatnio trafił mi się 42042 gdzie pojemnik na baterie też latał luzem bez folii.
A plomby na opakowaniu były OK?

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#135 Post autor: Bricksley »

gregory_21 pisze: Bricksley napisał/a:
gregory_21 napisał/a:
EDIT: czy któryś z kupujących nowy zestaw spotkał się z pojemnikiem na baterie bez folii?

Ostatnio trafił mi się 42042 gdzie pojemnik na baterie też latał luzem bez folii.


A plomby na opakowaniu były OK?
Na tyle im się nie przyglądałem, ale zestaw z pewnego źródła :) Te plomby czasem tak są przyklejone, że jakiś kurz może w luki wejść od stania pudełka na półce. A braki w częściach pojedynczy czasem ludziom się trafiały, ale rzadziej niż rzadziej, raczej wypadek przy pracy maszyny.
Ostatnio zmieniony 2015-10-13, 17:58 przez Bricksley, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam :)

ODPOWIEDZ