[MOC] Mecharhino

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
JAREMA.
VIP
Posty: 712
Rejestracja: 2014-08-12, 21:03
Lokalizacja: Katowice

[MOC] Mecharhino

#1 Post autor: JAREMA. »

Witam Państwa, długo mnie nie było ale ten tydzień okazał się owocny. Dziś chcę zaprezentować twór do którego zabierałem się już 3 razy zaczynając od zera. Po raz pierwszy "nosorożec" miał powstać na konkurs dla nowicjuszy ale zabrakło pomysłowości. Zacznę od przedstawienia rysunku który mnie zainspirował:

Obrazek

Jest to szkic podwozia 3 kołowego morgan'a. Nie lubię zbytnio ułatwiać sobie życia dlatego też postawiłem sobie jeden warunek, mianowicie BRAK FELGI W NAPĘDZANYM KOLE. Wujek google niestety nie pomógł i mam nadzieje że jest to jedna z niewielu tego typu konstrukcji klockowych (chociaż po ciuchu liczę na to że jeszcze nikt nie próbował tego rozwiązania). W związku z powyższym proszę o sprowadzenie mnie na ziemie jeżeli ktoś z podobną pracą się spotkał.

Konstrukcja nie jest zbyt zaawansowana technicznie gdyż użyłem tylko silnika L do napędu oraz servo do skrętów. Najważniejsze że jeździ płynnie bez żadnych zacięć czego nie można powiedzieć o poprzednich wersjach.
Chciałbym wspomnieć że model ten nie jest bezpośrednim odzwierciedleniem niczego co istnieje gdyż taki styl budowania wyznaje, nie jestem zbyt dobry w odtwarzaniu kształtów, a przez to mogę puścić wodzę fantazji i bez przymuszenia do trzymania się skali czy konkretnych miejsc ułożenia poszczególnych elementów konstrukcyjnych.
Polecam każdemu budować czasem z elementów które są pod ręką, bez przewidywania zakupu dodatkowych klocków.

Poniżej przedstawiam wybrane zdjęcia oraz link do galerii na flickrze (od wczoraj nie mogę doczekać się publikacji na brickshelf'ie ?) oraz filmik z jazdy i mały spoiler z budowy. Proszę o wybaczenie 2 rzeczy.
Po pierwsze jakoś zdjęć i filmiku to na tą chwile szczyt moich możliwości :), po drugie wiem że kierownica na filmiku kręci w złą stronę, zostało to poprawione gdyż spieszyłem się na sesje zdjęciową i po prostu o tym zapomniałem. Proszę o wybaczenie :) Pozdrawiam wszystkich i miłego oglądania.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
GALERIA

Film pokazujący zachowanie podczas jazdy (tak wiem kierownica w złą stronę ;p)
FILM

Filmik na którym częściowo widać zasadę działania napędu:
FILM 2

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#2 Post autor: Biedrus »

Ciekawe i fajne to ustrojstwo:-)

Awatar użytkownika
DoNewPort
Posty: 27
Rejestracja: 2015-05-31, 17:46
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: DoNewPort »

Świetny i niestandardowy pomysł. Podobają mi się kształty. Napęd na samą oponę - wow to działa!

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#4 Post autor: Szerszen »

Opona o oponę... ciekawy pomysł...
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#5 Post autor: Jellyeater »

Ciekawa konstrukcja i zwawo jezdzi. Brakuje jakiegos gryzonia.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

ODPOWIEDZ