[MOC] AT-AT

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 117
Rejestracja: 2015-01-06, 13:07
Lokalizacja: Głogówek

#16 Post autor: Krzysiek »

Tylko pozazdrościć takich umiejętności

Awatar użytkownika
LordDarq
Posty: 88
Rejestracja: 2015-11-01, 15:36
Lokalizacja: Kraków

#17 Post autor: LordDarq »

I zaplecza :-) Gratulacje, niesamowity MOC.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#18 Post autor: dmac »

Pięknie dziękuję, panowie.
LordDarq pisze:I zaplecza
W sensie, że sporo klocków poszło na ten model? To prawda - poszła większość, że się tak wyrażę. W tym także większość klocków zbieranych na dokończenie platformy lądowniczej, która jak wiadomo też jest szara. W każdym razie nie było tak, że sobie "wziąłem i kupiłem" w 2,5 miesiąca wszystko, czego potrzebowałem.

Sariel, no przecież wiesz, że projektantom w LEGO narzucają drakońskie ograniczenia. Czasem jak słuchałem Adama, gdy mi o tym opowiadał, to się dziwiłem, że w ogóle są w stanie budować. A pomijając "nielegalne" techniki budowania oraz dawno nieprodukowane elementy, to mojego AT-AT nie da się poskładać do kupy mając tylko 2 ręce, a czegoś takiego LEGO nie mogłoby autoryzować.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
solic
Posty: 394
Rejestracja: 2008-02-18, 11:52
Lokalizacja: Zabrze
brickshelf: solic

 

#19 Post autor: solic »

Niesamowity, piękny. Ilość szczegółów jest imponująca.
W jednej chwili mój 10178 wydał mi się lichy, pokraczny i niedorobiony... a kiedyś mi się podobał.

Domyślam się, że nogi proste w kolanach to konieczność ze względu na przenoszony ciężar i stabilność całej konstrukcji?
Pewnego dnia usiądę i to wszystko zbuduję...

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#20 Post autor: dmac »

solic pisze: Domyślam się, że nogi proste w kolanach to konieczność
I tak, i nie.
a) Zadałem sobie pytanie, jaka jest pozycja spoczynkowa AT-AT. Na pewno nie pionowe, proste nogi, bo trudno zatrzymać maszynę w takiej pozycji i trudno potem ruszyć z miejsca. Na pewno nie z nogą w powietrzu, bo stabilność żadna. I raczej nie z ugiętymi nogami, bo to moment największego naprężenia w stawach i nikt nie narażałby maszyny na coś takiego. A zatem zostaje pozycja marszowa z prostymi nogami - i tak zrobiłem.
b) Czy mógłbym zrobić zginane w kolanach nogi? Tak, ale ryzyko byłoby ogromne (jak masa modelu, he, he).
c) Czy mógłbym zrobić jedną lub dwie ugięte na stałe? Na pewno tak, ale ze stratą dla estetyki, bo musiałbym użyć giętych liftarmów, których łączenia jakoś trzeba by zamaskować, zapewne dodatkową warstwą kafli.

A skoro a), to na pewno nie b) i nie ma sensu c), bo to nie Technic i model ma przede wszystkim wyglądać :) .
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
LordDarq
Posty: 88
Rejestracja: 2015-11-01, 15:36
Lokalizacja: Kraków

#21 Post autor: LordDarq »

No i efekt końcowy pokazuje, że nie myliłeś się w niczym :-) Elegancko! Teraz tylko żeby mój syn tego nie zobaczył, żeby nie zobaczył... ;-)

Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 286
Rejestracja: 2007-12-03, 14:11
Lokalizacja: wawa
brickshelf: bartekmi

 

#22 Post autor: bartek_mi »

No modelarstwo pełną gębą.

Awatar użytkownika
Mateusz92
VIP
Posty: 456
Rejestracja: 2012-05-21, 18:33
Lokalizacja: Wrocław/Zduny
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#23 Post autor: Mateusz92 »

Model super, napiszę jeszcze raz: Imperator byłby dumny. Powinieneś zrobić sobie zdjęcia z AT-AT'em jak stoisz obok modelu i trzymasz go na smyczy :)

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#24 Post autor: spacelord »

Robi wrażenie. Miałem pytać czy głowa się obraca ale filmik oglądnąłem i jeszcze lepsze wrażenie jest ;) No i oczywiście na żywo super byłoby to zobaczyć (zapewne razem z całą scenką ulepszoną).

Awatar użytkownika
MarcinMK
VIP
Posty: 421
Rejestracja: 2013-11-01, 16:24
Lokalizacja: Kołobrzeg
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#25 Post autor: MarcinMK »

Jako fan modeli SW jestem pod wrażeniem. Piękny, duży, zgrabny i elegancki, wszystko w jednym. MOC pierwsza klasa... To powinien być UCS, kupiłbym w ciemno.
1971

Eli

#26 Post autor: Eli »

Zwróciłem uwagę na ciemniejszy kolor klocków pod tymi "dziurami" z boku kadłuba. Przy tych wszystkich skomplikowanych zabiegach wykorzystanych gdzie indziej (np. przy głowie) może i banalne ale dodało mu fajnego uroku i potęguje wrażenie zwykłego modelu a nie klockowego.
Czy stopy naprawdę trzymają się na tych łukach? Bo patrzę w przerażeniu na zdjęcie jego nóg jak na jakąś animację i czekam z zakrytymi oczami aż pękną w pół i wszystko runie - czego oczywiście nie życzę!

Powodzenia w dalszej pracy, śledzę ten projekt od kilku ładnych lat i jak na razie zaskakujesz coraz bardziej.
Ostatnio zmieniony 2015-11-21, 21:06 przez Eli, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#27 Post autor: dmac »

Raz jeszcze dziękuję za miłe komentarze.
Eli pisze: Czy stopy na prawdę trzymają się na tych łukach?
Naprawdę :) .
Cała rzecz polega na tym, że siła działająca z góry (masa modelu) trafia w dobrze dobrany punkt i ściska ze sobą te łuki, a nie rozczepia. Oczywiście warunkiem jest dobre umocowanie dolnych końców łuków. I jest ono dobre, choć trudno uwierzyć, że 8 plastikowych patyczków (bar 3L) otoczonych wężykiem pneumatycznym utrzymuje na sobie taki ciężar. Ale tak właśnie jest :) . Dodatkowym plusem - który pierwotnie uważałem za minus - jest to, że łuki, o których mowa, nie istnieją w kolorze LBG. Wysłużone, zapewne wielokrotnie myte klocki w kolorze starym szarym trzymają się znacznie, znacznie lepiej niż nowe.
Ale to nie "kostki" są najsłabszym punktem nóg. Znacznie delikatniejszy jest odcinek między kolanami a udami. Na szczęście i on daje radę :) .
Ostatnio zmieniony 2015-12-17, 13:28 przez dmac, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Cevillus
Posty: 553
Rejestracja: 2010-04-29, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: greenboy55

 

#28 Post autor: Cevillus »

Jestem pod ogromnym wrażeniem. Podziwiam ogrom czasu, sił oraz środków które zostały użyte podczas budowy. Życzę powodzenia w dalszej budowie Projektu Endor :)
Paul Lego Brick Show kanał dla fanów klocków Lego

Awatar użytkownika
Deckard Cain
Posty: 369
Rejestracja: 2010-06-17, 20:16
Lokalizacja: Krosno
brickshelf: DeckardCain

 

#29 Post autor: Deckard Cain »

Jako wielki fan uniwersum SW chylę czoła, czuć w tej pracy prawdziwą potęgę imperium.
Ostatnio zmieniony 2015-11-20, 20:07 przez Deckard Cain, łącznie zmieniany 1 raz.
Ostatni z Horadrimów

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#30 Post autor: legosamigos »

Choć nie jestem fanem SW, ale ta "kroczący" transporter jest imponujący. Podejrzewam, że będzie to MOC miesiąca. Szkoda tylko właśnie, że nie chodzi, ale rozumiem, że przy tej masie nie byłoby szans aby AT-AT jeszcze się poruszał. Mam tylko pewne obawy, że YT może Ci zablokować w niektórych krajach dźwięk, który użyłeś w filmie i wtedy będzie film niemy ;) Mimo to piękna konstrukcja. Brawo
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

ODPOWIEDZ