[MOC] AT-AT

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#61 Post autor: dmac »

Vlado pisze:wieki temu na classic castle była dyskusja o nowatorskiej technikce budowania idealnie okrągłych wież z poziomych skosów.
Nie wiem, czy mówimy o tej samej dyskusji, ale była taka zaraz po tym, jak opublikowałem zdjęcie prototypowego rozwiązania filaru mojej platformy :) . Nie śledziłem potem budowli castlowych, ale metoda chyba się nie przyjęła, bo wymaga sporych nakładów (niektóre skosy nie są tanie).

Gdzie będę trzymał Endor? Teoretycznie mógłbym go sobie eksponować non-stop (np. w piwnicznym pomieszczeniu do ćwiczeń, z którego już nikt nie korzysta), ale a) to królestwo kotów, które z chęcią pobawiłyby się klockami ;) oraz b) po miesiącu byłaby na mojej budowli niezła warstwa kurzu. I dlatego Endor powstaje głównie z myślą o wystawach. No, tak naprawdę to powstaje dla mojej satysfakcji, ale z praktycznych powodów to najważniejsze są wystawy. Mam nadzieję, że gdy już przestanę wydawać pieniądze na Endor, wystarczy mi ich na to, żeby od czasu do czasu gdzieś z nim pojechać :) .
Ostatnio zmieniony 2015-11-26, 11:03 przez dmac, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Vlado
VIP
Posty: 149
Rejestracja: 2008-03-22, 19:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Vlado

 

#62 Post autor: Vlado »

Kod: Zaznacz cały

 była taka zaraz po tym, jak opublikowałem zdjęcie prototypowego rozwiązania filaru mojej platformy 

Dokładne wtedy. W 2009 roku.

Wnioski były takie, że potrzeba potwornej ilosci skosów i trudno dodać detale takiej jak okna, drzwi itd.
Technika chyba się nie przyjęła.
Nie widziałem poziomo skośnych wież. :)
No nie wiem...

Awatar użytkownika
Nilson
Posty: 36
Rejestracja: 2015-11-24, 15:59
Lokalizacja: Łódź

#63 Post autor: Nilson »

bacon pisze: Ktoś tam wyżej pisał, że tej pracy przydałyby się lepsze zdjęcia ;)
Jeśli tylko będzie chęć ze strony autora BARDZO CHĘTNIE się podejmę. Od dawna cierpię na brak mocnych zdjęć z Hoth, a że okazja się nadarzyła to czemu nie skorzystać? :)

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#64 Post autor: dmac »

Nilson pisze:Jeśli tylko będzie chęć ze strony autora
Chęć to pikuś, gorzej z logistyką i materiałem. Nie mam białych klocków na zrobienie kawałka planety Hoth i nie planuję takiego zakupu. A podłoże jest niezbędne, bo mój AT-AT a) może się rozjechać, jeśli stopy nie będą przytwierdzone do płyt bazowych oraz b) nie będzie oświetlony/ruchomy jeśli przez podłoże nie dostarczy się prądu. Nie wsadzę go też w śnieg, bo pordzewieją styki w stopach. No i nie wybieram się na razie na żadną klubową imprezę, a Ty jesteś z Łodzi.
Ale jeśli kiedyś wybiorę się gdzieś z całym Projektem Endor, to oczywiście z przyjemnością popatrzę, jak go fotografuje - dla odmiany - ktoś zdolny :) .
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Nilson
Posty: 36
Rejestracja: 2015-11-24, 15:59
Lokalizacja: Łódź

#65 Post autor: Nilson »

dmac pisze:
Chęć to pikuś, gorzej z logistyką i materiałem. Nie mam białych klocków na zrobienie kawałka planety Hoth i nie planuję takiego zakupu. A podłoże jest niezbędne, bo mój AT-AT a) może się rozjechać, jeśli stopy nie będą przytwierdzone do płyt bazowych oraz b) nie będzie oświetlony/ruchomy jeśli przez podłoże nie dostarczy się prądu. Nie wsadzę go też w śnieg, bo pordzewieją styki w stopach. No i nie wybieram się na razie na żadną klubową imprezę, a Ty jesteś z Łodzi.
Ale jeśli kiedyś wybiorę się gdzieś z całym Projektem Endor, to oczywiście z przyjemnością popatrzę, jak go fotografuje - dla odmiany - ktoś zdolny :) .
Przyznam się szczerze, że bardziej myślałem o zdjęciach na blue screenie ;) Wtedy problemy z prądem zostają zażegnane. Stóp też nie planowałem pokazywać więc można je śmiało utrwalić nawet "na brzydko".

Efekt wyglądałby mniej więcej tak jak na staaaaarej mojej fotografii (brakuje mi dobrych fot z Hoth :/ )

Obrazek

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#66 Post autor: eric trax »

Zasadniczo wszystko zostało już napisane. Od jakiejś godziny gapię się w zdjęcia i nie mogę wyjść z podziwu jak pieczołowicie oddana jest tekstura pancerza. Nigdy nie ogarniałem tych technik. Niby normalnie połączone klocki które nie są jakoś kosmicznie pospinane ale sposób ich dopasowania powala. Uważam że do tego trzeba mieć po prostu talent. Fakt że zbudowałeś go w 2,5 miesiąca tylko utwierdza mnie w tym przekonaniu.

Oglądaniu modelu towarzyszą te same uczucia co przyglądaniu się oryginałowi. Całość na pierwszy rzut oka wydaje się trochę nudna ale im dłużej się człowiek przegląda tym więcej genialnych detali. Mnie osobiście ślinka cieknie kiedy widzę spód głowy/kabiny. Ilość detali jakie tam się znajdują oraz to jak wiernie jest skopiowana wzbudza we mnie zazdrość. Jak jak zobaczyłem, że te takie co szczelają się poruszają dodatkowo to w ogóle mam go ochotę posmyrać po bródce jak kota.

dmac pisze:Tak, tak, podpuszczasz mnie, a potem w ostatniej minucie konkursu wyskoczysz ze swoją Scanią i zmieciesz konkurencję :D .
Ja to na ten przykład buduje 90% modelu i tak zostawiam. Po prostu czekam aż Żbik pójdzie na emeryturę i zacznę hurtem publikować. Niby daje sobie spokój a potem wyskakuje z jakimś kosmicznym modelem na koniec roku a człowiekowi ręce opadają :>
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#67 Post autor: dmac »

Hehe, widzisz, gdy ja patrzę na spód "głowy" mojego AT-AT, to czuję głównie ból, że nie ma odwróconych kafelków 2x2 w kolorze LBG oraz trapezoidalnych flag tejże barwy :) .
Co się tyczy ruchomych elementów, to daj spokój - gdzie tam moim działkom to niezliczonych funkcji Twoich maszyn rolniczych!
Jaki tam talent? Cierpliwość trzeba mieć oraz wewnętrzne przekonanie, które streściłbym słowami "no jak się, kuźwa, nie da, jak się musi dać!" ;) .
A Żbik - tak, tak, sprytnie wykańcza konkurencję; latami grzebie w tych swoich maszynach i tylko poluje na kolejny tytuł Mocarza Roku :D .

Pięknie dziękuję za miłe słowa.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#68 Post autor: Żbik »

dmac pisze:Ja to na ten przykład buduje 90% modelu i tak zostawiam. Po prostu czekam aż Żbik pójdzie na emeryturę i zacznę hurtem publikować. Niby daje sobie spokój a potem wyskakuje z jakimś kosmicznym modelem na koniec roku a człowiekowi ręce opadają :>
Kto wię, może emerytura za pasem? :)
dmac pisze:A Żbik - tak, tak, sprytnie wykańcza konkurencję; latami grzebie w tych swoich maszynach i tylko poluje na kolejny tytuł Mocarza Roku :D .
Ej koledzy, Terex pojawił się w styczniu 2009 i czekał cierpliwie na resztę konkurencji przez cały rok!

Jak już pisałem Ericowi - w ramach troski o wysoki poziom budownictwa trzeba dowalać do pieca, a nie forować :D

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#69 Post autor: eric trax »

dmac pisze:Hehe, widzisz, gdy ja patrzę na spód "głowy" mojego AT-AT, to czuję głównie ból, że nie ma odwróconych kafelków 2x2 w kolorze LBG oraz trapezoidalnych flag tejże barwy :) .
Błąd. Nie wiem czy ktoś jeszcze podziela moje zdanie ale osobiście uważam że model jest stosunkowo gładki i dość sterylny tak jak oryginał a te wystające wnętrzności idealnie to przełamują.
dmac pisze: Co się tyczy ruchomych elementów, to daj spokój - gdzie tam moim działkom to niezliczonych funkcji Twoich maszyn rolniczych!
Ale działka to Ty szanuj! :D



Żbku faktem jest, że prace Polaków gniotą resztę. Nie wiem czy z innych lugów wychodzi tyle kozackich modeli choć ręki sobie obciąć nie dam.
Ostatnio zmieniony 2015-12-02, 21:03 przez eric trax, łącznie zmieniany 2 razy.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#70 Post autor: Żbik »

eric trax pisze:Żbku faktem jest, że prace Polaków gniotą resztę. Nie wiem czy z innych lugów wychodzi tyle kozackich modeli choć ręki sobie obciąć nie dam.
Żeby nie zaśmiecać wątku Dmacowi powiem tylko, że moim zdaniem jesteśmy w pierwszej trójce światowej :) Ale nie ma co wylegiwać się na laurach, tylko iść cały czas naprzód! I nie, że wyścigi ale i nie odpuszczać, bo jeśli będzie tak jak dotąd, to będzie idealnie :) Coś jak LEGOwe: tylko najlepsze jest wystarczająco dobre ;)

Awatar użytkownika
Migalart
Posty: 180
Rejestracja: 2012-09-25, 07:21
Lokalizacja: Mysłowice
brickshelf: Migalart

 

#71 Post autor: Migalart »

boski :)

Tigersan
Posty: 5
Rejestracja: 2015-11-16, 18:53
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#72 Post autor: Tigersan »

Jestem nowy na forum , dlatego nie znałem projektu Endor.

AT AT mnie rozwalił, a dla całości to już brak mi słów:)

Na ujęciu z lądowaniem rzeczywiście jest wolna przestrzeń do podejścia dla AT AT.
I brak większej filmowej dokumentacji tego miejsca.
Nowe ujęcia dotyczące platformy znajdziesz w misji ENdor w grze SW Battlefron. np : https://www.youtube.com/watch?v=hMpULRxXy3Q

Jest tam platforma, częśc bazy oraz dokładne odwzorowanie podłooża - masa powywracanych drzew, grot i nierówności.
MOże znajdziesz tam jakąś inspirację:)

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#73 Post autor: martinb »

A ja jestem trochę zły na dmac za tego MOCa. ;-) Dlaczego?

Bo teraz, gdy patrzę na 75054, to mnie skręca. Pamiętam, że jeszcze kilka miesięcy temu ten zestaw bardzo mi się podobał. Co prawda wydawał mi się jakiś taki a la "pokraka ze zbyt kwadratowym łbem", ale obecnie to wręcz odstrasza mnie od jego zakupu. Serio.

75054 nawet już mojemu juniorowi się nie podoba. A jeszcze jakiś czas temu był kwalifikowany do wyróżnienia "Prezent od Gwiazdora 2015".

Co do samego MOCa: pokazałem zdjęcia mojemu ojcu. Powiedział, że to chyba najlepsza rzecz z klocków LEGO, którą widział. :-)

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#74 Post autor: Durzy »

Wychodzi na to, że gdyby dmac zaczął sprzedawać takie AT-ATy to by sporo zarobił! W USA pewnie sporo byliby gotowi za to dać. Wymiecenie wszystkich szarych klocków na bricku, wydrukowanie kilku książeczek i uzbierałoby się na dalszą cześć projektu Endor :D


MOC roku, a nawet i kilku!

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#75 Post autor: dmac »

Panowie, dziękuję za miłe słowa. I żałuję, że popsułem odbiór firmowego modelu :) .
Tigersan pisze:znajdziesz w misji Endor w grze SW Battlefront
I tak, i nie. Gra jest nowa, więc zgodnie z polityką Disneya i Lucasfilmu - kanoniczna. Jednakże platforma, co widać już na pierwszy rzut oka, jest (przynajmniej po części) wzorowana na wczesnych szkicach koncepcyjnych, a nie na filmowej wersji - zasadniczą różnicą jest to, że długa kładka łącząca oba filary jest ażurowa, tak jak rampy do obsługi AT-AT, podczas gdy w filmie długa kładka była zabudowana, bez okien nawet). I co tu zrobić z taką inspiracją? Przyjmijmy, że to jest inna platforma na Endorze :) . W związku z czym - nie mogę się na niej wzorować. Ale otoczenie wygląda w grze wspaniale. U mnie, niestety, raczej nie będzie aż tak gęsto, chyba, że odkryję jakiś niedrogi i efektowny sposób budowania paproci.

Edit: Parę osób z Hameryki już pytało o instrukcję ;) . Niestety, nie czuję się na siłach, żeby teraz rozbierać model i bawić się MLCadem (przez długie miesiące, jak sądzę). A może popełniam błąd, bo wiem, że np. Cavegod sprzedaje instrukcję do swojego AT-AT za ciężkie pieniądze i widzę na Eurobricks, że parę osób kupiło i próbuje zebrać części na Bricklinku. Nawiasem mówiąc, poczułem satysfakcję, gdy mi Cavegod napisał PW na Flickrze, że jego zdaniem mój AT-AT jest lepszy :D (młodsi stażem użytkownicy LUGPolu mogą nie wiedzieć, że swego czasu była aferka, bo właśnie Cavegod wziął moją darmową instrukcję budowy wahadłowca klasy Lambda, zmienił parę drobiazgów, zbudował model i brylował na Eurobricks twierdząc, że to jego MOC...)
Ostatnio zmieniony 2015-12-07, 23:51 przez dmac, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

ODPOWIEDZ