30284 Tractor

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

30284 Tractor

#1 Post autor: SERVATOR »

30284 Tractor

Obrazek

Seria: Creator
Rok premiery: 2015
Liczba elementów: 51 (+ 5 zapasowych)
Figurki: 0
Opakowanie: Polybag
Cena: Allegro (XI’2015): ok. 15 zł
Bricklink, Brickset

Jak wiecie lubię te małe saszetkowe zestawy LEGO. Za niewielkie pieniądze otrzymuję bowiem zazwyczaj bardzo ciekawe i bawialne modele.
Tak jest i tym razem. Traktor jest naprawdę bardzo udany. Od razu wpadł mi w oko bo przywołał najlepsze wspomnienia z dzieciństwa, kiedy to w moje stosunkowo małe wówczas łapki wpadł pierwszy zestaw Technic – 851.

Swój polybag kupiłem za 12 zł ale wiem, że w UK był dodawany w promocji Daily Mail a we wrześniu tego roku był promocyjnym dodatkiem do zakupów na S@H. Jest więc bardzo łatwo dostępny i zapewne wiele z Was ma go w swoich kolekcjach. Może jednak ktoś go nie ma i ta recenzja zachęci go do jego zdobycia.

Obrazek

W środku polybaga mamy wcale nie mały zestaw klocków i standardową dla takich zestawów instrukcję.

Obrazek

Jak widzicie na zdjęciu, a możecie się również przekonać przeglądając katalog Bricklinka w zestawie nie ma żadnych rzadkich elementów. Wszystkie są jednak na tyle uniwersalne, że z pewnością znajdą zastosowanie w wielu różnych konstrukcjach (zwłaszcza pojazdów).

Na dwóch instrukcji pokazane są wszystkie etapy budowy traktorka i doczepianej do niego brony.

Obrazek

Obrazek

Po złożeniu zestawu zostaje nam 5 drobnych, zawsze przydatnych elementów.

Obrazek

Traktor z broną prezentuje się naprawdę nieźle…

Obrazek

Obrazek

… choć dopiero w pracy na polu widać jak bardzo jest on udany. :)

Obrazek

Zazwyczaj przy swoich recenzjach tych mini zestawów pokazuję swoją ich modyfikację. Tym razem pokażę Wam coś co zrobił ktoś inny. Przed Wami HOT ROD, którego autorem jest Superbird.

Obrazek

Dla mnie miodzio. Może go sobie nawet zbuduję choć powiem, że mój traktorek tak ładnie prezentuje się na biurku, że aż nie chce mi się go rozbierać.

Podsumowując:

+ bawialność
+ standardowe elementy w popularnych kolorach = potencjalnie użyteczne w innych konstrukcjach
- żadnych rzadkich elementów (a zawsze miło na takie trafić).

Moja finalna ocena: 9/10

Awatar użytkownika
greenblue
Posty: 183
Rejestracja: 2007-08-23, 22:45
Lokalizacja: Warsza

#2 Post autor: greenblue »

Bardzo przyjemna popierdółka. Nic szczególnego, ale zestawik jest solidny. Przypomina zestawy Basic 5+ z lat 90-tych. Tam też było sporo klocków niebieskich i czerwonych.

Recenzja dobra. Plus za namiar na model alternatywny.

Trochę zostałem namówiony. Jeśli ktoś z Warszawy ma i rozstanie się z nim za rozsądne pieniądze, to ja chętnie.
Złota dekada Lugpolu: 2008 - 2017

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#3 Post autor: Waler »

Wczoraj podczas zakupów świątecznych w jednym z marketów natknąłem się na ten traktorek. Jako że odkąd go zobaczyłem strasznie mi się spodobał postanowiłem dorzucić go do koszyka tym bardziej, że jego cena na poziomie 12 złociszy bardzo mi się spodobała i tym samym stał się najtańszym nowym zestawem Lego jaki sobie kupiłem.
Dziś mając chwilę czasu usiadłem do biurka by go zbudować, i już miałem rozcinać woreczek by go ułożyć gdy... Pomyślałem, że czas by wstąpić na wyższy poziom budowania czyli składanie klocków bez wyciągania z opakowania :D

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

I tak oto w 15 minut udało mi się złożyć zestaw, pobawić się nim, a nadal pozostał MISPem :P

Swoją drogą podczas tego układania powstał w mojej głowie pomysł - a gdyby tak zrobić taki konkursik podczas integralu czy dorocznej wystawy - kilka osób równoczesnie zaczynają układać ten sam zestawik i kto szybciej ułoży secik bez otwierania polybagu ten wygrywa :)
Ostatnio zmieniony 2015-12-11, 20:48 przez Waler, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#4 Post autor: Bricksley »

Waler pisze:Swoją drogą podczas tego układania powstał w mojej głowie pomysł - a gdyby tak zrobić taki konkursik podczas integralu czy dorocznej wystawy - kilka osób równoczesnie zaczynają układać ten sam zestawik i kto szybciej ułoży secik bez otwierania polybagu ten wygrywa :)
Za granicą bywają takie konkursy. Jak dobrze pamiętam to i u nas w zamierzchłych czasach takie akcje były, tylko jak dobrze pamiętam na integracjach, a nie na wystawie, ale głowy nie dam :P Pomysł oczywiście in plus, tylko trzeba pamiętać w czasie około wystawowym :)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
yoshi82
Posty: 162
Rejestracja: 2014-10-18, 12:27
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#5 Post autor: yoshi82 »

Waler, też bylem na zakupach w TESCO i kupiłem ten zestaw + 2 tygrysy szablastozębne. Myślę, że możesz wrócić do sklepu i zażartować, że kupiłeś, a on już złożony :D
Pozdrawiam,
Łukasz

Awatar użytkownika
greenblue
Posty: 183
Rejestracja: 2007-08-23, 22:45
Lokalizacja: Warsza

#6 Post autor: greenblue »

Byłem w TESCO na warszawskich Kabatach i nie znalazłem traktorka :(
Złota dekada Lugpolu: 2008 - 2017

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 117
Rejestracja: 2015-01-06, 13:07
Lokalizacja: Głogówek

#7 Post autor: Krzysiek »

Waler pisze:składanie klocków bez wyciągania z opakowania
o tym jeszcze nie słyszałem :D szkoda że mojego już rozpakowałem :) ale jak trafie na cos nowego to spróbuję :) Dzis akurat byłem w Tesco ale nic nie było ...

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#8 Post autor: Durzy »

Byłem w jednym tesco i też go nie było. Tylko w tesco bywa? Jest jakiś "klucz" gdzie jest, a gdzie nie ma? Jakoś tak nie chciałbym podwajać koszt zestawy przez wysyłkę ;)

Zestaw wygląda genialnie. Lubię dla odmiany od MOCy zawierających kilka tysięcy elementów zestawy, które dobrze wyglądają, a mają mało elementów.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#9 Post autor: Bricksley »

Ostatnimi czasy polybagi widywałem nie tylko w Tesco, ale też Auchan i niektórych zabawkowych. Cena zawsze kilkanaście zł, bywały także ze SW ;) W marketach zdarza się że wiszą na paskach poza działami z zabawkami, w sumie tak samo jak to z minifigami bywa :)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#10 Post autor: Waler »

Swój tak jak yoshi kupowałem w Tesco (ja na Połczyńskiej, a ty :D?). Cena dokładnie 12.99 co jest taniej niż na aukcjach. Akurat polybagi były w dziale z zabawkami i wysiały tak jak powiedział Karol na paskach. Jak już babeczka skanowała przy kasie to w Tesco nazywa się to "Brick Bag Serie 3" Oprócz traktorka były tygrysy, biała mała śmieciarka, jakieś friendsy i coś tam jeszcze. Wszystko w tej samej cenie.
Tak a propos - 13zł kosztuje polybag. Najtańszy zestaw w pudełku to bodajże jakieś City, motor z policjantem i uciekający rabuś za 25zł.
100x wolałbym dwa różne polybagi niżeli jeden zestawik City (a cena ta sama).

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#11 Post autor: Durzy »

Udało mi się we Wrocławiu w Tesco w Magnolii jakby ktoś był ciekawy (w Marino niet).

Kupiłem:
- traktor,
- meleksa woźnego, który ma wysięgniki, aby dwa zielone kosze podnosić z ziemi i zawartość opróżniać na pakę, a kierowca ma główkę jak Chuck Norris. Do tego zestaw na starym podwoziu z odstępem 3 między kołami. Dawne czasy mi się przypomniały, a zestawik strasznie bawialny, do tego kosztuje tyle co minifig...
- tygrysa,
- Tie Fightera First Order,
- maszynę budowlaną z młotem pneumatycznym na wysięgniku, kierowcą i piłą - jest na prezent, więc nie wiem jak z bawialnością.

Poza tym były jeszcze jakieś 1 firendsy i 1 ninjago. Świetne są te zestawy, zwłaszcza niepozorny meleks!

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#12 Post autor: 3dom »

Wykopię bo to jeden z fajnieszych zeszłorocznych polybagów i grzechem jest nie skomentować recenzji. I wbiję szpilkę kolegom :)
Waler pisze:Swoją drogą podczas tego układania powstał w mojej głowie pomysł - a gdyby tak zrobić taki konkursik podczas integralu czy dorocznej wystawy - kilka osób równoczesnie zaczynają układać ten sam zestawik i kto szybciej ułoży secik bez otwierania polybagu ten wygrywa :)
Bricksley pisze:Za granicą bywają takie konkursy. Jak dobrze pamiętam to i u nas w zamierzchłych czasach takie akcje były, tylko jak dobrze pamiętam na integracjach, a nie na wystawie, ale głowy nie dam :P
Jakby koledzy byli na wystawie w Gdyni lub na jeden z ostatnich warszawskich integracji (jakoś pod koniec października AFAIR), lub uważniej czytali forum/przeglądali zdjęcia, to by wiedzieli, że zarówno w Gdyni jak i w Warszawie robiliśmy takie konkursy. W Gdyni było budowanie orła z Creatora (bez instrukcji), w Warszawie świątecznych ślizgawek :) I nawet nagrody były dla najszybszych :D
Ostatnio zmieniony 2016-02-19, 10:46 przez 3dom, łącznie zmieniany 1 raz.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

ODPOWIEDZ