[MOC] Wielki Admirał Thrawn

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1924
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

[MOC] Wielki Admirał Thrawn

#1 Post autor: BHs »

„Tu - pod dowództwem najzdolniejszego stratega, jakiego kiedykolwiek oglądało Imperium… ”

Obrazek

Zamiast opisu sceny, pozwolę sobie zacytować fragment tzw. Trylogii Thrawna znaną też jako Trylogia Zahna – trzech książek ręki Timothy’ego Zahna,
opisującej ostatnią kampanię Wielkiego Admirała Thrawna*.

„- Proszę wejść, kapitanie - spokojny głos Thrawna przerwał jego rozmyślania. Oczy admirała były wciąż lekko przymknięte. Starannie wyważonym gestem zaprosił gościa do środka. - Co pan o tym sądzi?
- To... bardzo interesujące, panie admirale - Pellaeon nie potrafił wymyślić nic innego. Podszedł do zewnętrznego kręgu gablot.
- Oczywiście, to wszystko hologramy - wyjaśnił Thrawn. Kapitan zauważył nutkę żalu w jego głosie. - I to zarówno malowidła, jak i rzeźby. Część oryginałów uległa zniszczeniu, a większość tych, które ocalały, znajduje się na planetach zajmowanych obecnie przez Rebeliantów…
”

Obrazek
ObrazekObrazek

„(…)Po raz pierwszy od wejścia Pellaeona otworzył szeroko jarzące się czerwienią oczy.
Kapitan wytrzymał ich spojrzenie i poczuł się z tego dumny. Wielu wysokich rangą dowódców i urzędników Imperium nigdy nie nauczyło się spokojnie w nie patrzeć.
W obecności Thrawna czuli się nieswojo i zapewne dlatego admirał tak dużo czasu w swojej karierze spędził na Nieznanych Terytoriach, próbując podporządkować władzy Imperium te na wpół barbarzyńskie obszary galaktyki. Jego olśniewające sukcesy przyniosły mu tytuł lordowski i biały mundur wielkiego admirała - był jedynym nieczłowiekiem, który kiedykolwiek dostąpił tego zaszczytu z woli Imperatora.
*”

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Zapewne zauważyliście już podejrzaną dziurę w boku podstawki, nierówność podłogi w jednym miejscu oraz „wentylowaną” podłogę. Nie jest to przeoczenie ani brak elementów oczywiście…

Obrazek

ObrazekObrazek

„Pellaeon wpatrywał się w napastników, którzy wciąż starali się przyjąć całkowicie nieskuteczną pozycję obronną. Stopniowo docierał do niego sens działań admirała.
- Ten atak patrolowców przed paroma minutami... Tylko na tej podstawie był pan w stanie określić, że to statki elomickie?!
- Niech pan zacznie studiować sztukę, kapitanie - odparł Thrawn z rozmarzeniem. - Kiedy zrozumie się sztukę danej rasy, wie się już o tej rasie wszystko (…) Przyłączamy się do ataku.
”



Hologram uzyskany poprzez obraz z telefonu na pochylone okno, dający efekt pryzmatu.
Zdjęcia i film, z racji na uwarunkowania oświetleniowe, nie są najlepszej jakości (ziarno).
ObrazekObrazekObrazek
Telefon idealnie chowa się w podstawce (8x15 bricków, wysokość 1, 2/3 bricka), niewiele zabrakło aby "ławeczkami" zakryć jego tylną ściankę. Podłączenie do stałego źródła zasilania możliwe, zatem jest model wystawowy. W realu zdecydowanie lepiej wygląda!
Instalacja:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Qul0-rf ... e=youtu.be[/youtube]
Pełny plik z bitwą:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=-DDH11j ... e=youtu.be[/youtube]

Na koniec…
Obrazek
Emily Jones, nie ten portal!!!

Zatem na koniec…

Obrazek
„Pallaeon (…) z trudem chwytając oddech i starając się poruszyć bezwładnymi mięśniami, zdołał wreszcie podnieść rękę na biurko. I kiedy na pochłoniętym bitwa niszczycielu gwiezdnym zaczęły wyć syreny, kapitanowi udało się wreszcie odwrócić głowę. Thrawn siedział sztywno wyprostowany na swoim krześle, a jego twarz była dziwnie spokojna. Uwagę kapitana przykuła ciemnoczerwona plama na jego piersiach, dziwnie kontrastująca z nieskazitelna bielą jego admiralskiego munduru. Thrawn zauważył spojrzenie podwładnego.
Ku zdumieniu Pellaeona, wielki admirał uśmiechnął się do niego.
– Ale – wyszeptał – to było tak artystycznie zrobione. Uśmiech na jego twarzy przybladł, podobnie jak blask jego czerwonych oczu – i Thrawn, ostatni wielki admirał, odszedł
.”
Obrazek

Na sam koniec, finalna scena w wydaniu komiksowym:
ObrazekObrazek
Z małym zastrzeżeniem - Gilad Pallaeon to jednak nosił wąsy :).

Zapraszam do pełnej galerii na Flickr.

*Kto nie czytał, szczerze polecam, całość trzyma się kupy z Uniwersum SW oraz grami (TIE Fighter), aż szkoda, że zamiast Przebudzenia Mocy tej Trylogii nie zekranizowano…
Ostatnio zmieniony 2016-01-06, 13:36 przez BHs, łącznie zmieniany 1 raz.
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#2 Post autor: Żbik »

Bardzo fajny pomysł na ten hologram :)

Awatar użytkownika
Johan
VIP
Posty: 914
Rejestracja: 2013-05-28, 08:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak
Kontakt:

 

#3 Post autor: Johan »

Wspaniałe! I zmieściłeś na 16x16, gratuluję. Chciałbym to zobaczyć na żywo, efekt hologramu pewnie jeszcze lepszy będzie.
Jedyne co nie do końca mi się podoba to twarz Thrawna. Za wysoko ma oczy albo za nisko usta. To jest nadruk czy oryginalna główka?

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4 Post autor: SERVATOR »

O_O !
Z tym hologramem, to zaszalałeś. Chyba nigdy w życiu nie przyszłoby mi to do głowy.
Gratuluję pomysłu i wykonania.

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#5 Post autor: Biedrus »

Kapitalny pomysł z tym hologramem :-)

Awatar użytkownika
LordDarq
Posty: 88
Rejestracja: 2015-11-01, 15:36
Lokalizacja: Kraków

#6 Post autor: LordDarq »

Wspaniała praca, co tu dużo mówić.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#7 Post autor: Jellyeater »

Mocny ten hologram.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#8 Post autor: martinb »

Fantastyczny pomysł! Świetna praca. :-)

Awatar użytkownika
Mlody
VIP
Posty: 542
Rejestracja: 2014-09-11, 21:35
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: brak

 

#9 Post autor: Mlody »

Powtórzę się ale co tam, efekt końcowy smart hologramu robi robotę, High Five za to.
I will do what I must! -> You Will try......
http://brickset.com/sets/ownedby-Mlody

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2430
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#10 Post autor: dmac »

Bardzo dobry pomysł! I bardzo dobre wykonanie.
Nie wydaje mi się, żebym wcześniej widział coś takiego.
Brawo za oryginalność i świetny efekt!

Jeśli miałbym się do czegoś przyczepić, to tylko do dźwięku - telefonem nagrywałeś, czy co?!
Całe szczęście, że to Williams; treść łagodzi formę ;) .
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1924
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

#11 Post autor: BHs »

dmac pisze:Jeśli miałbym się do czegoś przyczepić, to tylko do dźwięku - telefonem nagrywałeś, czy co?!
Muzyka szła z głośniczka telefonicznego (wciśniętego w klocki :), a nagrywał niemłody już aparat fotograficzny. Czyli - głośnik kiepa a mikrofon nie lepszy...
W realu oczywiście jest nieco lepiej, bo przynajmniej ucho ludzkie jest lepsze od użytego w tym wypadku mikrofonu.
dmac pisze:Całe szczęście, że to Williams; treść łagodzi formę ;) .
Oryginalny mix utworów jest w zamieszczonym pliku oryginalnym. Samego Williamsa to mógłbym mixować i mixować (nota bene Youtube już wysłał mi maila, że gdzieś - pewnie w USA - nie wyświetlą ze względu na prawa autorskie do Imperial March...)
No i widać na nim nieco więcej "akcji" - oryginalnie myślałem (i plik przygotowywany był) o innej, większej komórce i większej przestrzeni na wyświetlanie. Z racji na ograniczenia scenki 16x16 otwór projekcyjny ma tylko 5x6 zatem obraz rzucany na pryzmat jest nieco ucięty.
Z drugiej strony - dziś w nocy miałem scenkę zapuszczoną non-stop - taka współczesna "pozytywka", gdzie zamiast tańczącej laleczki jest kręcąca się planeta i roje T/F, ISD, X/W, jakiś Mon Calmari...
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#12 Post autor: SERVATOR »

No właśnie. A jak to będziesz pokazywał na wystawach?
Czy w świetle dziennym/pokojowym ten hologram widać?
Nie będziesz musiał wrzucić tej pracy w większy box??

Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1924
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

#13 Post autor: BHs »

SERVATOR pisze:No właśnie. A jak to będziesz pokazywał na wystawach?
Czy w świetle dziennym/pokojowym ten hologram widać?
Nie będziesz musiał wrzucić tej pracy w większy box??
Przy świetle dziennym widać, ale wiadomo - im więcej światła pada, tym holo jest mniej widoczny. Oko ludzkie jest bardziej czułe niż sprzęt, aparat robił zdjęcia z ISO bodajże 3200, drugi którym kręciłem filmik ma jeszcze słabsze ISO.
Na wystawy dorobię mu gustowny "kapturek". Może z konstelacjami przed iluminatorem?
I obrócę komórkę tak, aby przyłącze energetyczne było z drugiej, niewidocznej strony.
Co pociągnie konieczność małych korekt filmu (obrócenie kilku elementów), ale będzie OK :).
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

Awatar użytkownika
Kocur
Posty: 884
Rejestracja: 2014-11-30, 19:15
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kocur

 

#14 Post autor: Kocur »

Pomysł świetny, wykonanie pierwsza klasa. I wyjątkowy bohater :)
Super!
Ride the wind, take on your destiny
You gotta get much higher
Fly your flight, get over society
The world is by far much bigger!
- Samael

Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1924
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

#15 Post autor: BHs »

SERVATOR pisze:No właśnie. A jak to będziesz pokazywał na wystawach?
Czy w świetle dziennym/pokojowym ten hologram widać?
Nie będziesz musiał wrzucić tej pracy w większy box??
Wracamy do tematu :).
Oczywiście, najlepszym rozwiązaniem byłaby gablota z ambientowym oświetleniem. Jednakże biorąc pod uwagę, że pozostałe MOCe są bardziej "światłolubne" i że jestem w tym w mniejszości, ja się muszę przystosować. Posiedziałem dziś w robocie i wyszedłem z takim czymś:
ObrazekObrazek
Dwustronne (z jednej strony bitwa na orbicie, z drugiej po prostu gwiazdki), składane, łatwe do transportu i rozstawienia. Zalaminowane dla większej trwałości, starczy na kilka wystaw. Choć dla tych co preferują zdjęcia z lampą błyskową może stanowić problem ze względu na refleksy. Tu drobna uwaga - zdjęcia robione przy czerwonej ścianie i z balonami przy samej żarówce. Stąd nieco zbyt czerwonawa koloryzacja. Córka nie zgodziła się na zdjęcie balonów... :\

Efekt:
Zdjęcie z poprzedniej sesji:
Obrazek
(ISO 3200, 1/15s, F4.0, tylko światło górne)
Nowe zdjęcie:
Obrazek
(ISO 2500, 1/15s, F4.0, światło górne i boczne)

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Qwy7MFG ... e=youtu.be[/youtube]
(Uwaga dla Melomanów i Audiofili - lepiej wyłączcie dźwięk, teraz nagrywanie z racji na ruch aparatu jest jeszcze... :)).

Przy zwiększonym oświetleniu mamy nadal widoczny hologram. Nie wiem jakie będą warunki oświetleniowe w R77 (albo innych wystawach w przyszłości), ale pokrywa zdaje egzamin. Oczywiście, efekt końcowy w realu jest jeszcze lepszy i zbliża się bardziej do poniższego zdjęcia:
Obrazek
(ISO 3200, 1/15s, F4.0, słabe górne światło).

Poza tym jak widać przerzuciłem otwór na komórkę na tył pracy i dodałem małe dystanse aby mogła lepiej "oddychać".
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

ODPOWIEDZ