8143 Ferrari F430 Challenge 1:17

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Saabotaz
Posty: 134
Rejestracja: 2006-07-10, 20:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

8143 Ferrari F430 Challenge 1:17

#1 Post autor: Saabotaz »

Obrazek
Recenzja 8143 Ferrari 1:17 F430 Challenge

Dane techniczne
Seria: Ferrari Racers
Rok produkcji: 2007
Liczba klocków: 690
Zawartość pudełka: 10 torebek+4 opony+1 liftarm, 2 instrukcje, naklejki
Naklejki: Tak, sklejają po kilka klocków
Cena: 150zł

Opakowanie i instrukcja
Pudełko dobrze wypchane klockami, po otwarciu nie ma się wrażenia jakby to była paczka chipsów. 10 torebek z częściami, walające się luzem opony i 1 liftarm.

Z ciekawostki jaką zauważyłem to to że każde pudełko z serii Ferrari ma naklejkę z hologramem+numer. Wygląda na to że Ferrari zdziera za każdy sprzedany zestaw. Mi wydają się drogie.

Obrazek

Instrukcje są 2, do budowy modelu z czerwonym lub żółtym nadwoziem. Do tego 1 arkusz z 2 zestawami naklejek (w zależności od koloru nadwozia). Naklejki tradycyjnie są pogięte.

Obrazek

Klocki
Znajdzie się kilka nietypowych cudaków. Spora reszta to standardowe klocki, kolor czerwony i żółty.
Spis części
Obrazek

Modele
Można powiedzieć że wersja ekskluzywna. Dostajemy:
-2 zestawy klocków do budowy nadwozia czerwonego lub żółtego
-2 zestawy naklejek (na nadwozie czerwone lub żółte)
-2 instrukcje w zależności od tego jaki kolor budujemy
-2 komplety kołpaków

Brak modeli alternatywnych. Można wybrać jedynie kolor nadwozia, czerwony lub żółty. Model buduje się szybko i przyjemnie, brak nudnych etapów. Już na samym początku trzeba wybrać jaki kolor nadwozia będzie się budować. Rysunek na pudełku sugeruje jakby podwozie i nadwozie był osobne i szybko odłączalne, niestety tak nie jest. Chcesz inny kolor? Ok, cofasz się na sam początek instrukcji! Jeśli nakleiłeś już naklejki to koniec, albo będziesz je zdzierał ryzykując uszkodzenie albo nie naklejasz ich w ogóle. Problem w tym że model bez naklejek wygląda bardzo słabo.

Obrazek
Obrazek

W modelu jest otwierana przednia klapa, tylna pod którą siedzi silnik i dach. Samochód absolutnie nie nadaje się dla dzieci. Przy otwarciu do końca albo mocniejszym pociągnięciu tylna klapa i dach lubią odpadać. Przednia rama okna przechyla się do środka i można nią bujać na boki, nie jest robiona na sztywno. Model typowo półkowy.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Mamy bardzo ładny model, wręcz ekskluzywny, 2 kolory nadwozia z klocków, 2 zestawy naklejek, jest nawet drugi komplet kołpaków a w kabinie zamiast drugiego fotela jest WAJCHA. Żółta paskudna WAJCHA. Mogli zrobić super model ale wstawili tam obleśną WAJCHĘ. A wiecie co ona robi? Wysuwa z podwozia 4 podpórki unoszące model około 1cm tak żeby można było zdjąć sobie koła, niby że samochód na podnośnik wjechał. Konstruktor chyba coś palił gdy wymyślał ten model. WAJCHA psuje cały wygląd kabiny.

Obrazek
Obrazek

Pod koniec budowy zostaje kilka klocków i 2 nienaruszone torebki do budowy nadwozia, u mnie zostały żółte. Naklejki nakleiłem więc model jest nierozbieralny. Szkoda takiego marnotrawstwa. Myślałem nawet czy nie dokupić części do budowy podwozia i zbudować drugi model, niestety jest to nieopłacalne. Jeśli jednak ktoś ma dużo lego to może po drobnych modyfikacjach mu się uda.

Obrazek

Podsumowanie
Bardzo ładny model, warty zakupu. Nie nadaje się dla dzieci, typowy do postawienia na półkę. Jeśli masz zamiar naklejać naklejki to bez ich uszkodzenia nie możesz w późniejszym czasie zmienić koloru nadwozia a bez naklejek model jest kiepski wizualnie. We wnętrzu kabiny jest też paskudna WAJCHA.

Za
  • bardzo ładny
  • klocki i naklejki na 2 kolory nadwozia
Przeciw
  • WAJCHA
  • zbyt delikatne klapy i dach
  • jeśli będziesz naklejał naklejki to mądrze wybierz kolor nadwozia
Ostatnio zmieniony 2008-10-01, 09:10 przez Saabotaz, łącznie zmieniany 1 raz.
...Otworzyłem woreczki i wysypałem z nich całe zło jakie się tam znajdowało...

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#2 Post autor: Jerac »

Co do wajchy... akurat to jest wersja stricte wyścigowa i ona w oryginale ma tylko jedno siedzenie - więc to że nie dali fotela jest zupełnie logiczne.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

Re: 8143 Ferrari 1:17 F430 Challenge

#3 Post autor: Sariel »

Saabotaz pisze:Żółta paskudna WAJCHA. Mogli zrobić super model ale wstawili tam obleśną WAJCHĘ. A wiecie co ona robi?
To jest WAJCHA na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tą WAJCHĄ? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo!
Przypomniał mi się Bareja ;)
A propos recenzji - fajna, brakuje tylko linków do peerona chociaż, cen z Allegro i BL, bo nie wiem czy ta podałeś jest sklepowa czy jakaś inna.
Sam model nie podoba mi się strasznie. Po pierwsze te kołpaki przyprawiają mnie o ból oczu, po drugie, powiedzmy sobie otwarcie, 3/4 jego wyglądu to naklejki. Bez naklejek zostaje nam taki bezpłciowy kadłubek. Rozumiem że Lego zależy na podobieństwie do oryginału, ale nie podoba mi się robienie wszystkich detali w formie nalepek. To jak w zabawkach z jajka niespodzianki. No i trochę bez sensu takie płacenie za klocki na dwa modele skoro da się zbudować tylko jeden.
Ostatnio zmieniony 2007-07-22, 18:37 przez Sariel, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#4 Post autor: Ciamek »

Jako, że też mam ten model to dodam kilka uwag:
(od razu mówię, że kupiłem go dla części i nic nie naklejałem)

Plusy:
- model nawet bez naklejek prezentuje się całkiem fajnie
- ma fajne koła (Koła, nie kołpaki. A co do kołpaków to ładniejsze są te pięcioramienne)
- dostajemy dużo tilesów i trochę różnych slopów (w dwóch kolorach)
- dużo części (w dodatku ciekawych - np. 8 minifigowych kubków, albo prawdziwe pomarańczowe światła - nie mylić z tymi z Ice Planet)

Minusy:
- brak drzwi
- brak skręcanych kół
- duża ilość grubych bricków - przez to wygląda to na zestaw typu Basic 3+.
Grube czerwone i żółte bricki są dla mnie średnio przydatne.
Wolałbym za każdy jeden gruby, dwa normalne ; o)
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#5 Post autor: Maciej Drwięga »

Zatwierdzono
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Martin_TP

#6 Post autor: Martin_TP »

W oryginalnym modelu też jest zapewne gdzieś WAJCHA bo jest też podnoszony. (Duże zdjęcie)
Załączniki
17real_resize.jpg
17real_resize.jpg (23.43 KiB) Przejrzano 19753 razy
Ostatnio zmieniony 2007-12-28, 01:52 przez Martin_TP, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#7 Post autor: M_longer »

Jakim cudem to Ferrari utrzymuje prawie idealną równowagę mimo niesymetrycznego podparcia? :hmmm:
Ostatnio zmieniony 2007-12-28, 10:29 przez M_longer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Hasky128
Posty: 122
Rejestracja: 2006-12-20, 23:25
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Hasky128

 

#8 Post autor: Hasky128 »

3 podpory to maksimum stabilności:) dwie z przodu po bokach i jedna z tyłu na środku.
Zobacz sobie stół czy inną szafę, że czasami któraś noga wisi w powietrzu i całość się buja, a taboret o trzech nogach będzie stał może niekoniecznie w pionie ale nie będzie się bujał:)
...

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#9 Post autor: M_longer »

Hasky128 pisze:dwie z przodu po bokach i jedna z tyłu na środku.
:)
Jak spojrzałem na zdjęcie to pomyślałem że ta podpora z tyłu jest zaraz przy jednym z kół.
Mój błąd. ;)
EOT

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#10 Post autor: Jerac »

Błąd? Oj chyba nie... tylna na pewno nie jest na środku, chociaż niekoniecznie musi być przy samym kole. W każdym razie, za kołami jest naprawdę mało miejsca.

Nygusek

#11 Post autor: Nygusek »

Wychodzi po około 6 klocków za złotówkę... Opyla się, czy nie?

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#12 Post autor: Jerac »

Zależy za ile chcesz wziąć. Na przykład teraz na Allegro stoi po (najtaniej) 170 złotych, co jest sporym zdzierstwerm w porównaniu do 140-150 które było jeszcze niecały miesiąc temu.

Tak czy owak, za około 150 złotych ten zestaw się BARDZO opłaca.

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#13 Post autor: szarikm »

Nygusek pisze:Wychodzi po około 6 klocków za złotówkę... Opyla się, czy nie?
Hologram na pudełku bezcenny....

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#14 Post autor: Robson »

Ha właśnie odebrałem dwa takie zestawy. Są super :)
Masa tile oraz sporo skosów robi z tego zestawu dobry material budulcowy :)
Nie składałem nawet modelu. Poszedł odrazu na żyletki - komuś może kołpaki xD :P
Jestem bardzo zadowolony z zakupu. Ja dałem 130zł x 2 + 20zł OPEC przesyłka :)
Przepraszam że odświeżenie tematu :P, ale nie mogłem wytrzymać z emocji żeby opisać w kilku zdaniach ten zestaw! JEST ŚWIETNY !
Ostatnio zmieniony 2008-10-28, 17:30 przez Robson, łącznie zmieniany 2 razy.
Cb1100RR

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#15 Post autor: Pietruch »

Emocje górą, ale odświeżanie prawie rocznego tematu jest karane śmiercią. ;)
Ostatnio zmieniony 2008-10-28, 17:31 przez Pietruch, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
Maciej

ODPOWIEDZ