[MOC] [MOD] SW 10179 Millennium Falcon - UCS

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
ELEMENT
Posty: 542
Rejestracja: 2013-12-30, 15:14
Lokalizacja: Poznań/Yorkshire
brickshelf: PP-ELEMENT

 

#16 Post autor: ELEMENT »

Powiem Tobie tak - pomysł zrobienia Falcona w barwach czarno-czerwonych bardzo mi się podoba. Jak dla mnie jest na nim jednak zbyt dużo szarego/ciemnoszarego i przez to mam wrażenie kompletnego chaosu - statek wygląda jakby był w połowie przemalowywania :)

Awatar użytkownika
judam
Posty: 508
Rejestracja: 2012-08-09, 12:46
Lokalizacja: Wolsztyn
brickshelf: judam
Kontakt:

 

#17 Post autor: judam »

Fajny byłby w kolorach czarno czerwonych ale takie kolory jaki zastosowałeś to wg mnie jajecznica w w ogóle bardzo jakiś dziwny. Wygląda to jak byś budował z klocków "złomu" w ogóle nie zwracając na jakąkolwiek estetykę.
Zapraszam do mojego sklepu. JuDam Store www.bricks.love

Yeti
Posty: 95
Rejestracja: 2011-07-05, 23:21
Lokalizacja: Malbork, Mikoszewo

#18 Post autor: Yeti »

Han Solo musiał bardzo szybko się ukryć przed Łowcami Głów, najbliżej miał do planety Raxus Prime, jednego wielkiego złomowiska, w kilka chwil "przerobili" Sokoła tak by nie rzucał się w oczy wśród masy rozbitych okrętów i innych ze złomowanych dóbr.

Awatar użytkownika
SzU
Posty: 67
Rejestracja: 2012-08-24, 08:57
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: SzU
Kontakt:

 

#19 Post autor: SzU »

Jeszcze jedno - jeśli uważasz, że na żywo wygląda lepiej, to powieneneś pobawić się ustawieniami aparatu lub obróbką zdjęć. Mówisz, że jest dark red - na zdjęciach wygląda jak red. Warto nie psuć wrażenia zdjęciami :)

Awatar użytkownika
ELEMENT
Posty: 542
Rejestracja: 2013-12-30, 15:14
Lokalizacja: Poznań/Yorkshire
brickshelf: PP-ELEMENT

 

#20 Post autor: ELEMENT »

A tak swoją drogą, skoro to WIP to rozumiem, że pracujesz właśnie nad zgraniem kolorystyki tak?

Awatar użytkownika
MarcinMK
VIP
Posty: 421
Rejestracja: 2013-11-01, 16:24
Lokalizacja: Kołobrzeg
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#21 Post autor: MarcinMK »

Mam kilka dni wolnego bo ferie więc trochę Was posłucham :) i troszkę go zmienię. Sam chciałbym zobaczyć czy będzie mniejsza "jajecznica", jak to napisał judam. Nie jestem do tego przekonany ale skoro kilku z Was zwróciło na to uwagę, to może warto spróbować.
ELEMENT pisze:A tak swoją drogą, skoro to WIP
....
tzn., że powinien być w innym temacie? Czy wpisany jako MOC? chyba nie, bo to nie jest MOC w 100%. Proszę o wyjaśnienie.
1971

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#22 Post autor: SERVATOR »

Jeżeli praca jest skończona, to jest to MOC będący MOD-em...
Zmienię tytuł.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#23 Post autor: dmac »

MarcinMK pisze:istotą rzeczy jest to ,by sobie pobudować
To jest prawda, oczywiście, więc jeśli tworzenie Sokoła sprawiło Ci przyjemność, to wszystko jest w najlepszym porządku :) .

Jednakże, skoro publikujesz zdjęcia i chcesz poznać oceny bliźnich (jakie by one nie były), to i ja dodam swoje trzy grosze - być może z pożytkiem dla Twoich przyszłych zabaw klockami.
A zatem:
1) Nie da się ukryć, że niebieskie dodatki nie pasują.
2) Greebling wygląda najlepiej, gdy detale mają kolor podłoża. Gdy detale żywo kontrastują z podłożem, przestają być przyjemnym dla oka greeblingiem, a stają się Bardzo Ważnymi Elementami, niepotrzebnie odwracającymi uwagę od całości.
3) Oryginalny Sokół 10179 jest, jak wiadomo, szary, z bardzo nielicznymi, czerwonymi dodatkami. Ty zdecydowałeś się aż na trzy główne kolory - czarny, szary, czerwony - i tak się składa, że kontrastują one ze sobą bardzo ostro. To także psuje odbiór całej bryły.
4) Dodałeś sporo detali, których nie tylko nie było w 10179, ale i w oryginalnym modelu filmowym (choćby grillowe płytki na ścianach tuż za kokpitem albo niezliczone lewarki jeżące się w różnych kierunkach). Możliwe, że model powinien się nazywać "Heavily modified anonymous Corellian freighter YT-1300", a nie "Millennium Falcon" ;) .

Słowem: bardzo dobrze, że podszedłeś do tematu tak twórczo, ale moim zdaniem oddaliłeś się od oryginału w nie najlepszym kierunku.
Co nie zmienia faktu, że bardzo się napracowałeś i masz pełne prawo czuć się usatysfakcjonowanym - to w końcu wolny kraj! :)
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#24 Post autor: legosamigos »

noniusz pisze:Wybacz moje pytanie, bo SW to nie moje klimaty - Twój model to Twoja interpretacja Falcona, czy fabryczny Falcon zbudowany z klocków w kolorach, które posiadasz?
Ja również nie jestem fanem SW i dla mnie również jest zbyt kolorystycznie, ale najważniejsze, że jesteś zadowolony ze swojej pracy :)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
SzU
Posty: 67
Rejestracja: 2012-08-24, 08:57
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: SzU
Kontakt:

 

#25 Post autor: SzU »

dmac dobrze pisze, ale po odpowiedniej obróbce zdjęć może się okazać, że punkt 3 tej pracy aż tak bardzo nie dotyczy.

Awatar użytkownika
MarcinMK
VIP
Posty: 421
Rejestracja: 2013-11-01, 16:24
Lokalizacja: Kołobrzeg
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#26 Post autor: MarcinMK »

Wszystkich pilnie słucham, tych za i tych na nie, właśnie dokonuję troszkę zmian, może jutro uda mi się zrobić kilka zdjęć. W oryginale są 4 kolory na zewnątrz, lbg, dbg, dark red i black. U mnie nie ma lbg i nie będzie.
1971

Szygalew
VIP
Posty: 1585
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#27 Post autor: Szygalew »

Ile czasu kompletowałeś swojego sokoła?

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#28 Post autor: Szerszen »

dmac pisze: 4) Dodałeś sporo detali, których nie tylko nie było w 10179, ale i w oryginalnym modelu filmowym (choćby grillowe płytki na ścianach tuż za kokpitem albo niezliczone lewarki jeżące się w różnych kierunkach). Możliwe, że model powinien się nazywać "Heavily modified anonymous Corellian freighter YT-1300", a nie "Millennium Falcon" ;) .
Moim zdaniem w punkt.

Sokół Millenium to to nie jest... ale koreliański frachtowiec YT-1300 jak najbardziej.
Uniwersum SW jest na tyle duże, że go spokojnie pomieści a jego konstruktorzy na tyle zmyślni, że jeśli od statku zależało ich życie i majątek, to najczęściej go właśnie przerabiali pod swoje potrzeby i zgodnie ze swoimi umiejętnościami. Tu widzę właśnie taką jednostkę.
Ostatnio zmieniony 2016-02-02, 08:56 przez Szerszen, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#29 Post autor: spacelord »

Mi się podoba. Kolory są trochę jak w starych zestawach space Spyrius.
Trochę na minus, że to tylko modyfikacja, ale też wysiłku dużo pochłonęła na pewno. Jakbyś zbudował jakiś nieistniejący pojazd pasujący do uniwersum star-wars to byłoby super (a i sam nad tym rozmyślam czasami).

Awatar użytkownika
MarcinMK
VIP
Posty: 421
Rejestracja: 2013-11-01, 16:24
Lokalizacja: Kołobrzeg
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#30 Post autor: MarcinMK »

Szygalew pisze:Ile czasu kompletowałeś swojego sokoła?
Wszystkie klocki w kolorach oryginalnych, oczywiście poza lbg, które są zamienione na black, kompletowałem prawie 5 tygodni. Budowę zacząłem 26 grudnia gdy żona pozamiatała świąteczny stół. W trakcie budowy przychodziły jeszcze zamówienia, które troszkę wstrzymywały mnie z budową. Nie było łatwo bo wiele elementów przychodziło od kilku dostawców, tu 3 elementy, tam 10 a w innych reszta. Niestety było wiele takich elementów. Do tego jeden stół, 6 tysięcy klocków, kartony, woreczki strunowe i ... nie mówcie nikomu... porządki żonki i odkurzacz, z którego wygrzebywałem połknięte klocki. Byłem naprawdę szczęśliwy gdy ostatni klocek był na miejscu :)
1971

ODPOWIEDZ