[MOC]Stare działo

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
allesandrus
Posty: 70
Rejestracja: 2012-05-21, 18:35
Lokalizacja: Wlkp.
brickshelf: allesandrus

 

[MOC]Stare działo

#1 Post autor: allesandrus »

Bardzo spodobał mi się konkurs na modyfikacje zestawu Millenium Falcon; przeglądając wszystkie prace, zarysowało się zasadnicze zadanie: jak jeszcze można ciekawie wykorzystać dwie stosunkowo duże okrągłe płytki. I w końcu, pewnie w związku z militarnym zacięciem, zobaczyłem je jako koła od armaty, co ostatecznie doprowadziło do niniejszej prezentacji.

Obrazek

Z racji wielkości kół, działo z założenia miało reprezentować artylerię sprzed ponad stu lat, kojarzącą się najdalej z I wojną światową. Całość oczywiście jest dość umowna (np. kwadratowa lufa), ale w przybliżeniu ma skalę minifigurkową. Do działa załączono amunicję, w ilości jednej sztuki.

Można zmieniać kąt ustawienia lufy i jej nachylenie, na ostatnim zdjęciu jest właśnie tak jakby nastawa na "ogień bezpośredni".

Po budowie ze wszystkich elementów oryginalnego zestawu pozostał tylko przezroczysty kafelek.

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#2 Post autor: Biedrus »

Podoba mi się, od razu widać o co chodzi.

Awatar użytkownika
K^3
Posty: 180
Rejestracja: 2011-06-11, 19:55
Lokalizacja: Gdańsk / Tokio

#3 Post autor: K^3 »

Już wiem na kogo oddam głos w konkursie.

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: Durzy »

leń pisze:Już wiem na kogo oddam głos w konkursie.
Ja już też. To jest niesamowite! Kiedy myślę, że już nic rewelacyjnego nie da się z tej małej garstki klocków zbudować, to powstaje coś kolejnego i to zupełnie się różniącego całym wyglądem/koncepcją od wcześniejszych MOCów!

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#5 Post autor: martinb »

Świetny pomysł! :-)

Wszystkie prace z tego naszego LUGPolowego konkursu powinno się gdzieś pokazać światu. Coś w formie jednej, wielkiej grafiki ze zdjęciami poszczególnych modeli.

Myślę, że ludziom z Bricksetu albo Eurobricksa taki pomysł mógłby się spodobać. :-)

ODPOWIEDZ