42030 Volvo L350F Front Loader [VIDEO]

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
otcy
Posty: 5
Rejestracja: 2016-01-17, 14:57
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#121 Post autor: otcy »

Ja czegoś nie rozumiem.
Chcesz kupić model bez PF i później zobaczyć czego będziesz potrzebował. Wiadomo. PF-ów. ;)
Wcześniej już napisałem że chodzi mi o wersję na korbki bez pf :-)

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#122 Post autor: SERVATOR »

Skoro zaczynasz przygodę z Technic, to tak jak napisałem za chwilę dojdziesz do tego, że potrzebujesz PFy. :)

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#123 Post autor: Waler »

Po zamianie silników na korbki potrzeba jeszcze zmienić zębatki bo obecne przełożenie dostosowane jest do szybko obracajacych się motorów. Bez takiej zmiany by podnieść łyche kręciłbyś korbką dwa dni :). Ale Twój pomysł jest dość dziwny bo jeszcze nie widziałem modelu "downgradeowanego", wszyscy jak już co to właśnie odwrotnie - do modeli upychaja tyle PFów ile się da :)
Poza tym jak wchodzisz w Technic a nie wypali to potem odsprzedanie modelu bez silników to co najwyżej połowa ceny rynkowej. A jak się nakrecisz w temacie to lada moment stwierdzisz, że potrzeba silników.
Kosztów przesyłek się nie bój - wiadomo można czasami oszczędzić ale klocki to nie tania zabawa więc koszta przesyłek to i tak margines cenowy ogółu.

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#124 Post autor: Durzy »

Jeśli ktoś może kupić ten model za... nie wiem, 200zł to chyba jest wtedy opłacalnym dawcą części? Nawet jeśli w przyszłości miałby kupić PFy (a najtaniej chyba wyszłoby kupić drugie Volvo) to to chyba będzie sporo cześć na start?

Chyba kluczowym pytaniem jest ile ktoś chce za te klocki od octyego.

Awatar użytkownika
Sidzik
Posty: 31
Rejestracja: 2016-02-17, 20:35
Lokalizacja: Ruda Śląska
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#125 Post autor: Sidzik »

otcy pisze:Orientuje się ktoś czy gdzieś znajdę instrukcje budowy do 42030 bez elementów pf?
Nie rób tego!
Ja miałem ten sam problem co Ty. Kupiłem dwa zestawy 42030 nowe bez PF w cenie 400zł każdy, bo wracałem do lego po 15 latach
i myślałem - na co mi elektryka.
Złożyłem je bez silników, wszystko ze sterowaniem ręcznym. Da się!
Ale teraz, gdy chcę złożyć swojego MOCa to tych pf-ów brakuje i muszę je dokupić.,
42030 to dobry dawca części, dwa zestawy dają już sporo możliwości, ale i tak kiedyś dokupisz silniki.
Ostatnio zmieniony 2016-02-24, 18:05 przez Sidzik, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#126 Post autor: M_longer »

Sidzik pisze:
otcy pisze:Orientuje się ktoś czy gdzieś znajdę instrukcje budowy do 42030 bez elementów pf?
Nie rób tego!
Ja miałem ten sam problem co Ty. Kupiłem dwa zestawy 42030 nowe bez PF w cenie 400zł każdy, bo wracałem do lego po 15 latach
i myślałem - na co mi elektryka.
Złożyłem je bez silników, wszystko ze sterowaniem ręcznym. Da się!
Ale teraz, gdy chcę złożyć swojego MOCa to tych pf-ów brakuje i muszę je dokupić.,
42030 to dobry dawca części, dwa zestawy dają już sporo możliwości, ale i tak kiedyś dokupisz silniki.
Spójrzmy prawdzie w oczy - Volvo to najlepszy zestaw jeśli chodzi o elektrykę LEGO. wszystkie typy silników, dwie wieże i dwa piloty.

Awatar użytkownika
Sidzik
Posty: 31
Rejestracja: 2016-02-17, 20:35
Lokalizacja: Ruda Śląska
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#127 Post autor: Sidzik »

Może go przebić w tym roku 42055

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#128 Post autor: martinb »

otcy, na tę chwilę 42030 możesz dostać w Fabryce Zabawek za 787 zł. Jeśli z nimi odpowiednio pogadasz, to może jeszcze dostaniesz i 3% dodatkowego rabatu. :-)
Sidzik pisze:Może go przebić w tym roku 42055
Przecież tam ma być tylko jeden silnik XL...

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#129 Post autor: Durzy »

Sidzik pisze:Może go przebić w tym roku 42055
Zestaw z jednym silnikiem i jednym batteryboxem, będzie lepszy do startu niż zestaw z 4 silnikami, bateryboxem, 2 wieżami RC i ceną NIŻSZĄ o 10 funtów? Nie nadążam za twoją logiką...



P.S. Nowe PFy mają się rzeczywiście niedługo (w przeciągu roku) pojawić, czy to życzeniowa plotka?
Ostatnio zmieniony 2016-02-24, 20:01 przez Durzy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sidzik
Posty: 31
Rejestracja: 2016-02-17, 20:35
Lokalizacja: Ruda Śląska
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#130 Post autor: Sidzik »

Durzy pisze:
Sidzik pisze:Może go przebić w tym roku 42055
Zestaw z jednym silnikiem i jednym batteryboxem, będzie lepszy do startu niż zestaw z 4 silnikami, bateryboxem, 2 wieżami RC i ceną NIŻSZĄ o 10 funtów? Nie nadążam za twoją logiką...



P.S. Nowe PFy mają się rzeczywiście niedługo (w przeciągu roku) pojawić, czy to życzeniowa plotka?
Faktycznie, dopiero teraz wyczytałem, że ma tam być tylko jeden silnik.. Tyle funkcji na 1 XL! Nieźle.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#131 Post autor: M_longer »

Sariel pisze:- mało przypomina to co powinno (w tym ma o 2 koła za mało, taki szczegół)
Jednak nie!


Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#132 Post autor: Stelario »

Z tej reklamy wynika że LEGO wzieło Volvo na litość i Ci zrobili im wywrotkę z 2 ośkami co by designerzy nie płakali.
Ciekawe czy Porsche teraz wyda model który stoi i ma 4 biegową skrzynie niesekwencyjną ;)
Powiedzmy STOP rasistowskim opiniom na temat kolorów zabawek dla dzieci.

Muszel
Posty: 178
Rejestracja: 2016-06-05, 18:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#133 Post autor: Muszel »

Haha, chyba Lego mocno dało w łapę Volvo by wybronić się z tych brakujących 2 kółek :P
Pozdrawiam,
Piotrek

misiek17
Posty: 12
Rejestracja: 2011-10-14, 20:07
Lokalizacja: Kraków

#134 Post autor: misiek17 »

Panowie mam pewien problem z tym zestawem, ponieważ już drugie serwo skrętu mi ,,padło'' i nie odbija po skręcie w lewą stronę. Wiem że można złożyć reklamację w Lego ale ile razy można to robić?

ODPOWIEDZ