[MOC] retro batcave

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
guzik80
Posty: 37
Rejestracja: 2008-10-09, 23:41
Lokalizacja: łódź
brickshelf: guzik80

 

[MOC] retro batcave

#1 Post autor: guzik80 »

Witam,
od dłuższego czasu chodził mi po głowie batmobil, ale nie taki super-hiper nowoczesny, tylko coś bardziej lata 40-50.
Jak już powstał batmobil głupio było nie zbudować mu jakiejś "bazy" i tu pojawił się problem- jak zbudować jaskinię batmana, bez budowania jaskini:)))
Postawiłem na zbudowanie pewnego "zalążka" skał, czyli coś w stylu "resztę drogi widzu dopowiedz sobie sam". Do tego trochę sprzętu pasującego do retro stylistyki samochodu.
Tak oto powstała retro jaskinia batmana.
Obrazekbatcave- vintage style by [url=https://www.flickr.com/photos/132935544@N07/]marcin

Awatar użytkownika
DonBolano
Posty: 345
Rejestracja: 2016-02-29, 15:51
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#2 Post autor: DonBolano »

Ręce same składają się do oklasków. Na mnie Twoja praca wywarła wielkie wrażenie. Naprawdę czuć ten retro klimat, a Batmobil przypomina mi bardzo ten, który był obecny w świetnym skądinąd serialu animowanym.

Świetna ta platforma dla auta i szczątkowe skały. Po prostu wow!

Obrazek Obrazek Obrazek
Na świat spoglądam przez armatę! - www.atelierbolano.pl

Awatar użytkownika
gmkkk
Posty: 1005
Rejestracja: 2014-06-24, 21:06
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: gmkkk

 

#3 Post autor: gmkkk »

Trochę mi nie pasuje drewniana podłoga w tej jaskini... Poza tym brak zastrzeżeń, fajna praca, autko też niezłe, chociaż producenci filmów przyzwyczaili nas do "stożka" z przodu zamiast grilla.

Awatar użytkownika
DonBolano
Posty: 345
Rejestracja: 2016-02-29, 15:51
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#4 Post autor: DonBolano »

gmkkk pisze:Trochę mi nie pasuje drewniana podłoga w tej jaskini... Poza tym brak zastrzeżeń, fajna praca, autko też niezłe, chociaż producenci filmów przyzwyczaili nas do "stożka" z przodu zamiast grilla.
Nie zawsze był stożek

Obrazek

Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 286
Rejestracja: 2007-12-03, 14:11
Lokalizacja: wawa
brickshelf: bartekmi

 

#5 Post autor: bartek_mi »

Mobil jak mobil ale jaskinia świetna.

Awatar użytkownika
gmkkk
Posty: 1005
Rejestracja: 2014-06-24, 21:06
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: gmkkk

 

#6 Post autor: gmkkk »

Bardziej zapamiętałem stożek, dzięki za obrazek.

guzik80
Posty: 37
Rejestracja: 2008-10-09, 23:41
Lokalizacja: łódź
brickshelf: guzik80

 

#7 Post autor: guzik80 »

DonBolano pisze:Batmobil przypomina mi bardzo ten, który był obecny w świetnym skądinąd serialu animowanym.
kochałem ten animowany serial z lat 90tych i budując moca inspirowałem się właśnie nim a nie filmowymi/komiksowych batmanami.
Jeśli chodzi o drewnianą podłogę to pasowała mi to ogólnego stylu tej pracy.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#8 Post autor: Ciamek »

Twoja praca jest już sławna:
http://www.brothers-brick.com/2016/03/0 ... e-batcave/
Gratulacje : o)
Zdrufko, Ciamek

guzik80
Posty: 37
Rejestracja: 2008-10-09, 23:41
Lokalizacja: łódź
brickshelf: guzik80

 

#9 Post autor: guzik80 »

Ciamek pisze:Twoja praca jest już sławna:
http://www.brothers-brick.com/2016/03/0 ... e-batcave/
Gratulacje : o)
Wiem, widziałem, dumny jestem niebywale:)))

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#10 Post autor: martinb »

Świetna praca! Brawo!

I szczerze Ci powiem, że Twój MOC podoba mi się zdecydowanie bardziej, niż to ostatnie batmanowe "cuś", czym uraczyło nas TLG w ramach zestawu D2C.

Ojek
Posty: 136
Rejestracja: 2015-10-20, 10:25
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#11 Post autor: Ojek »

Wow tylko tyle moge powiedziec.

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 117
Rejestracja: 2015-01-06, 13:07
Lokalizacja: Głogówek

#12 Post autor: Krzysiek »

Nie jestem fanem Batmana, ale praca bardzo mi sie podoba, świetnie to zbudowałeś.

Borys
Posty: 6
Rejestracja: 2016-03-06, 13:43
Lokalizacja: Szczecin

#13 Post autor: Borys »

Bardzo ciekawa praca, estetycznie i elegancko wykonana, a choć jestem ogromnym fanem współczesnego Mrocznego Rycerza, serial lub film w takim klimacie jak ta praca z chęcią bym obejrzał. Jedyne, co bym zmienił, to koła pojazdu, te są troszkę zbyt kosmiczno-wojskowe w moim subiektywnym odczuciu.
Kloc do kloca, by wyszedł kawał MOCa!

BoskiKacu
Posty: 123
Rejestracja: 2015-05-14, 20:07
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#14 Post autor: BoskiKacu »

Praca genialna, te skały są super i na pierwszy rzut oka wiadomo o co chodzi:) Wręcz przypomina mi się Diablo w którym też był taki widok jak na Twoim zdjęciu:) Batmobil też bardzo mi się podoba, fajne oldschoolowe kółka i ogólnie mroczny klimat:) Drewniana podłoga okej, tym bardziej , że Bruce Wayne nie był jakimś biedakiem:D Ale najbardziej podoba mi się skała na której wszystko stoi i podpory podjazdu, dzięki temu nie ma konstrukcji na płycie tylko fajniej:D

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#15 Post autor: ImpreSariO »

To jest naprawdę genialne. Mało jest MOCy o Batmanie które prezentują dobry poziom, mimo tego że powstaje ich cala masa. Dobrze że zbudowałeś batmobile w klasycznym stylu bo kolejny Tumblero podobny twór to za każdym razem porażka. Z resztą, sam Tumbler jest dla mnie nieporozumieniem ale to inna bajka. Świetne jest to że oddałeś w swojej pracy detektywistyczną stronę gacka. Wystrój wnętrza a zwłaszcza analogowy komputer szpulowy robia niesamowity klimat. Coraz rzadziej można tego uświadczyć w komiksach, grach czy filmach. Uwielbiam Batmana świra łamiącego kości przeciwnikom ale to właśnie na bardziej detektywistycznych historiach z nim się wychowałem. Przez co mam do nich spory sentyment. Masz tylko jedno zdjęcie?

ODPOWIEDZ