6503 Sprint-Racer

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
yoshi82
Posty: 162
Rejestracja: 2014-10-18, 12:27
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

6503 Sprint-Racer

#1 Post autor: yoshi82 »

Recenzja 6503 Sprint-Racer

Obrazek

Seria: Town
Rok wydania: 1988
Liczba klocków: 24 (wg. Bricklink 27)
Liczba figurek: 1
Cena: 6 - 128 (MISB) PLN (Allegro, BrickLink)

Brickset, BrickLink

Słowem wstępu, jest to mały i prosty zestaw ale zasługuje na uwagę.

Opakowanie i instrukcja.

Pudełko to klasyczny mały prostopadłościan o wymiarach 9,4 x 7 x 4,5 cm . Niestety go nie posiadam i nie mogę przedstawić zdjęć, a wymiary zaczerpnąłem z BL

Instrukcja również u mnie jest nie dostępna :(

Elementy

Obrazek

Jak widać na zdjęciu powyżej, dominują trzy kolory: żółty, biały i czerwony. Na uwagę zasługuję elementy drukowane - tak w lata '80 wszystko było drukowane, a nie jak dziś naklejki. Mamy ich trzy:

ObrazekPanel 1 x 2 x 1 with 'Shell' Pattern - ten element występuje tylko w tym jednym zestawie :)
ObrazekTile 2 x 2 with Shell Logo Pattern - ten element występuje tylko w dwóch zestawach
ObrazekSlope 33 3 x 2 with Number 1 Pattern - ten element występuje w ośmiu także nie jest to wyjątek ale warto zwrócić uwagę, że jest to nadruk

Przy okazji pytanie techniczne. Czy nadwozie w tym zestawie miało koła, czy trzeba było je dołączać? Bo opony na 100% były na felgach.

Figurka

Obrazek
Obrazek

Rajdowiec, strój do bólu prosty, niebieskie nogi, niebieskie torso, biały kask z transparentną jasno-niebieską szybką, brak jakichkolwiek nadruków, a szkoda. Główka standardowa dla zestawów tamtych lat.

Zestaw

Obrazek

Zestaw bardzo prosty, posiada niewiele elementów. Na co warto zwrócić uwagę to konstrukcja dyfuzora i spoilera. Budowa jest uproszona do minimum, ale świetnie się przyjęła na lata i była wykorzystywana w kolejnych zestawach. Silnik zarysowany z tyłu. Boczne czerwone pasy nadają lekko sportowy charakter, a jak wiemy czerwony jest szybszy ;)

Obrazek
Obrazek

Konstrukcje alternatywne

Przy tam małej ilości elementów, można powiedzieć, że ich nie ma.

Podsumowanie

Zestaw w sumie nie powala. W 1988 roku był tani, a w czasach mojego dzieciństwa i zakupów w Pewex czy Baltona cena robiła różnicę. Teraz kupiłem go na znanym portalu aukcyjnym z sentymentu, miałem taki zestaw jako dzieciak i mam go znów dziś. Mój niespełna czteroletni syn lubi małe proste zestawy, ponieważ można go szybko zbudować i się nim bawić. Za to należy mu się plus. Drugi plus za to, że można go składać bez instrukcji, raz go złożysz i już umiesz na pamięć. Na koniec należy pamiętać o rzadkich elementach, niby nic ale cieszy...


Za
+ pierwsza wyścigówka
+ prosty w złożeniu
+ cena

Przeciw
- mało elementów
- brak konstrukcji alternatywnych

Dziękuję za uwagę.

Link do galerii.
Ostatnio zmieniony 2016-03-16, 18:16 przez yoshi82, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
Łukasz

Awatar użytkownika
DonBolano
Posty: 345
Rejestracja: 2016-02-29, 15:51
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#2 Post autor: DonBolano »

Mam taki - z pudełkiem i instrukcją. Później poszukam i może uda mi się zrobić fotki instrukcji.

Moim pierwszym zestawem LEGO był chyba 6381 - Motor Speedway. Ta mała wyścigówka była do niego świetnym uzupełnieniem.
Na świat spoglądam przez armatę! - www.atelierbolano.pl

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#3 Post autor: Jellyeater »

Ładny ten zestaw. Moim zdaniem ładniejszy od tej pokracznej terenówki ze skuterem z drugiej recenzji. Miałem podobny, ale czerwony.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#4 Post autor: martinb »

Takie recenzje czyta się z przyjemnością. Zwłaszcza, gdy recenzowany zestaw jest zestawem z dzieciństwa. :-)

Jako dziecko posiadałem ten zestaw i w ostatnim czasie ponownie go kupiłem na Alledrogo.

Wielkim plusem są ciekawe modele alternatywne:

Obrazek

zen535i
Posty: 152
Rejestracja: 2013-08-11, 16:19
Lokalizacja: Radomsko, Wieluń
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: zen535i »

Chlip.. Chlip... Łezka się kręci w oku :) mój pierwszy najpierwszy zestaw klocków Lego. Niestety panel z logo Shella został tylko jeden - drugi zaginął :( zestaw bombowy dla chlopaków 3-4 letnich -napewno się nie znudzą budowaniem.
Piwo moje paliwo;)

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#6 Post autor: martinb »

9-latkowie też się szybko nie znudzą budowaniem tego zestawu. Wiem to po sobie. :-)

Tylko, że taki 9-latek musiałby się urodzić w latach 80-tych. Przy obecnych zestawach, to ten klasyk wypada bardzo słabo... Chociaż mi i tak się bardziej podoba niż np. 60113.

Awatar użytkownika
halerz
Posty: 176
Rejestracja: 2015-02-07, 16:03
Lokalizacja: Cieszyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: halerz »

Symbol muszelki Shella w spojlerze wstawiłeś na odwrót :) Świetny zestaw, który do dziś buduję od czasu do czasu dzieciom.

wesyr
Posty: 111
Rejestracja: 2016-02-02, 18:03
Lokalizacja: Tychy
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#8 Post autor: wesyr »

Fajny zestawik. Wydaje mi się, że miałem go w dzieciństwie, ale nie dam sobie ręki uciąć.

ODPOWIEDZ