[MOC] [MOD] SW 10179 Millennium Falcon - UCS

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Mlody
VIP
Posty: 542
Rejestracja: 2014-09-11, 21:35
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: brak

 

#61 Post autor: Mlody »

Aurimax pisze:Podkreślę iż mój NIE jest chromowany, to jest metalic silver :)
Z większej odległości wygląda jak jasno szary i nie odbija.
W takim razie trzeba go zobaczyć na żywo :) gz once again.
I will do what I must! -> You Will try......
http://brickset.com/sets/ownedby-Mlody

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#62 Post autor: bart_ilo »

Świetnie wygląda!

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#63 Post autor: Durzy »

Aurimax pisze:Zastanawiałem się nad modelem Super Star Destroyer 10221 w takiej samej wersji, zobaczymy co z tego wyjdzie.
Ale po co zmieniać szare okręty wojenne na srebrne? Naprawdę interesują mnie powody takich zabiegów:)

Awatar użytkownika
ELEMENT
Posty: 542
Rejestracja: 2013-12-30, 15:14
Lokalizacja: Poznań/Yorkshire
brickshelf: PP-ELEMENT

 

#64 Post autor: ELEMENT »

Normalnie "Pimp my Millenium Falcon" :D

Pomysł na modyfikację: Interesujący, wykonanie jak najbardziej udane, efekt finalny imponujący.

Pomysł marketingowy: Absolutnie pierwsza klasa! Darmowa reklama prawdopodobnie na każdym portalu skupiającym AFOLi :) Zapamiętajcie moje słowa - Auri puści ChromeBricks z torbami jak nic! Życzę jak najlepiej!

Awatar użytkownika
Aurimax
VIP
Posty: 255
Rejestracja: 2005-02-14, 21:12
Lokalizacja: Nowy Sącz
brickshelf: Aurimax
Kontakt:

 

#65 Post autor: Aurimax »

Durzy pisze:Ale po co zmieniać szare okręty wojenne na srebrne? Naprawdę interesują mnie powody takich zabiegów:)
Co do samego pomysłu czy pobudek, bardzo chciałem mieć ten zestaw jednak zakup był z lekka mało interesujący finansowo. Później pomyślałem, że kupie sobie klocki aby go zbudować - również finansowa porażka.
I w ten o to sposób wpadłem na pomysł aby zrobić sobie wersję metalic silver. Osobiście uważam, że model w tym kolorze jest zdecydowanie bardziej realistyczny niż standardowy LBG. Kiedyś dla jednego Włocha robiłem tile 6x6 właśnie do modelu SW w kolorze LBG i okazało się, że kolory pasują idealnie.

Bez dwóch zdań model wyszedł mnie zdecydowanie taniej niż zakup klocków w kolorze szarym do tego modelu, po za tym dużo elementów miałem. Teraz mam w planach gablotę na ścianę i obok inny model :)

Co do pobudek marketingowych, to raczej później to wszystko tak wyszło, wcześniej nie było tego tematu. Kilka osób dowiedziało się o modelu, a później tak jakoś wyszło. Nannan był motorem napędowym, bo pewnie nawet bym tego nie wrzucił do sieci.
ELEMENT pisze:Zapamiętajcie moje słowa - Auri puści ChromeBricks z torbami jak nic! Życzę jak najlepiej!
Dziękuję za życzenia. Co do konkurencji to chyba Chromebricks już nie bawi się w chrom, natomiast ja walczę od kilku tygodni z segregacją i logistycznymi wyzwaniami aby jakoś dołożyć towar do sklepu. Możecie się spodziewać kilkunastokrotnego wzrostu asortymentu w kilkunastu kolorach, więc będzie w czym wybierać.
Ostatnio zmieniony 2016-04-15, 01:30 przez Aurimax, łącznie zmieniany 1 raz.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#66 Post autor: Jellyeater »

Osobiście uważam, że model w tym kolorze jest zdecydowanie bardziej realistyczny niż standardowy LBG.
Sokół to szara i brudna kupa złomu. Zdecydowanie nowy, czyściutki, lekko błyszczący chrom mu nie pasuje.

http://img.lum.dolimg.com/v1/images/Fal ... &width=768

Może to być jakiś inny Frachtowiec koreliański YT-1300, ale nie ten Hana Solo. Poza tym ten z filmu nie miał studów.
Ostatnio zmieniony 2016-04-15, 05:17 przez Jellyeater, łącznie zmieniany 1 raz.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

jack
Posty: 17
Rejestracja: 2016-02-17, 20:34
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#67 Post autor: jack »

Pewnie, że szary byłby lepszy ale ten wygląda całkiem nieźle. Choć w kolorach psychodeliczno-frendsowych byłby ciekawszy :-)

mw
VIP
Posty: 729
Rejestracja: 2015-05-31, 17:42
Lokalizacja: Mosina
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#68 Post autor: mw »

To jest po prostu Sokół fabrycznie nowy (salonowy nie bity) - przed zakupem przez H.Solo

Awatar użytkownika
ELEMENT
Posty: 542
Rejestracja: 2013-12-30, 15:14
Lokalizacja: Poznań/Yorkshire
brickshelf: PP-ELEMENT

 

#69 Post autor: ELEMENT »

Aurimax pisze:Możecie się spodziewać kilkunastokrotnego wzrostu asortymentu w kilkunastu kolorach, więc będzie w czym wybierać.
Zauważyłem zieloną próbkę na Scanii Żbika :) Nie wiem jakie kolory planujesz, ale być może rozpoczniesz erę pojazdów, które będą miały lakier typu 'metalic'... Cudo.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#70 Post autor: Jellyeater »

To jest po prostu Sokół fabrycznie nowy (salonowy nie bity) - przed zakupem przez H.Solo
Han go wygrał w karty od Lando. A Lando wygrał go w karty od kogoś jeszcze. :) To takie pasat z odległej galaktyki.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Aurimax
VIP
Posty: 255
Rejestracja: 2005-02-14, 21:12
Lokalizacja: Nowy Sącz
brickshelf: Aurimax
Kontakt:

 

#71 Post autor: Aurimax »

ELEMENT pisze:rozpoczniesz erę pojazdów, które będą miały lakier typu 'metalic'
Chciałem rozpocząć tą erę z [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=24917&highlight=audi]Audi Sariela [/URL], ale Paweł miał za duże skrupuły :)

Ale zobaczymy co z tego wyniknie w przyszłości.

Póki co, wspierałem projekty typu Santa Fe (złoto, titanium, czarny i czerwony chrom) plus kilka wagonów (chrom) i wszystko błyszczące. Bardzo fajnie to wygląda.
Teraz gość robi nowy pociąg tylko z elementami metalic, więc czekam na fotki.

Widziałem już ciekawe rzeczy, np.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2016-04-15, 10:51 przez Aurimax, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#72 Post autor: Durzy »

Ciekawe czy ktoś pokusi się o chromowaną naczepę-cysternę. Kapitalnie by wyglądała.

Aurimax pisze:Co do samego pomysłu czy pobudek, bardzo chciałem mieć ten zestaw jednak zakup był z lekka mało interesujący finansowo. (...) Teraz mam w planach gablotę na ścianę i obok inny model :)

Dzięki za obszerne wytłumaczenie! Wielu osobom nie chce się tłumaczyć i rodzą się dziwne legendy ;)

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#73 Post autor: bart_ilo »

Durzy pisze:Ciekawe czy ktoś pokusi się o chromowaną naczepę-cysternę. Kapitalnie by wyglądała.
Świetny byłby MOC Amerykańskiej ciężarówki :)
Nawiązanie do gry American Truck Simulator i do serii Hard Truck.

Awatar użytkownika
ELEMENT
Posty: 542
Rejestracja: 2013-12-30, 15:14
Lokalizacja: Poznań/Yorkshire
brickshelf: PP-ELEMENT

 

#74 Post autor: ELEMENT »

Widziałem kilka MOC-ów z takimi naczepami, ale wszystkie w skali figurek, nic większego :)

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#75 Post autor: M_longer »

ELEMENT pisze:Widziałem kilka MOC-ów z takimi naczepami, ale wszystkie w skali figurek, nic większego :)
Czas nadrobić zaległości:
Obrazek
Peterbilt 379 with Mac enddump by Bricksonwheels, on Flickr

Obrazek
Lego Kenworth K100 classic milk trailer combo by Bricksonwheels, on Flickr

ODPOWIEDZ